Dolina Charlotty pod Ustką
fot.: Antekbojar / Wikimedia Commons CC0
Warto również pamiętać, że okolice Ustki są również bardzo urokliwe. Czasami w odległości kilku kilometrów, możemy natknąć się na piękne widoki oraz szereg czekających atrakcji i rozrywek.

Ustka, to piękne, małe miasteczko nad Morzem Bałtyckim. Ustka jest mała, ale bardzo urokliwa, a turystom ma bardzo dużo do zaoferowania. Położona jest w powiecie słupskim, na północno-zachodnim końcu województwa pomorskiego.

Atrakcje w Ustce

Ustka, to mnóstwo rozrywek i atrakcji takich jak: molo i port, Muzeum Ziemi Usteckiej, Muzeum Chleba, Muzeum Minerałów, Bunkry Baterii Bluchera, Latarnia Morska, usteckie pomniki, Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela, Czerwona Szopa, Stare Miasto czy Usteckie Łazienki i wiele innych. Przygód nie zabraknie również dzieciom, bowiem na nich czekają m.in. salon gier, gokarty czy Park linowy „Na wydmie”, który czynny jest w okresie letnim od 1 czerwca do 15 września, tylko w weekendy. To miejsce, które dostarcza niezapomnianych przygód zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Oraz w okolicy Ustki

Warto również pamiętać, że okolice Ustki są również bardzo urokliwe. Czasami w odległości kilku kilometrów, możemy natknąć się na piękne widoki oraz szereg czekających atrakcji i rozrywek. Przygodę po okolicach Ustki warto zacząć od Doliny Charlotty, która zlokalizowana jest zaledwie 10 kilometrów od Ustki. To bajeczne miejsce z dala od ulicznego zgiełku, ciche, spokojne i niezwykle piękne. Dookoła Doliny Charlotty jest las dębowo- bukowy, który schodzi aż do Jeziora Zamełowskiego, co powoduje, że osoby lubiące długie spacery na łonie natury będą z pewnością usatysfakcjonowane.

Bajkowa sceneria wprowadza niepowtarzalny nastrój, dlatego też jest to bardzo odpowiednie miejsce na romantyczny urlop we dwoje. W Dolinie Charlotty na turystów czeka Hotel, Pensjonat nad stajnią a także apartamenty położone na wyspie jeziora Zamełowskiego. W samej Dolinie znajduje się wiele niezwykłych miejsc, które dostarczają niezapomnianych wrażeń, a swą niepowtarzalną scenerią potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających turystów.

ZOO i Safarki w Dolinie Charlotty

Do takich miejsc należy m.in. Zoo Charlotta oraz Wodne Zoo Safari. To wspaniała przygoda także dla dzieci. Spotkamy tutaj przedstawicieli wielu gatunków zwierząt, ulubione zwierzęce postacie z bajek, niezwykłości dodaje sceneria dzikiej przyrody i niezwykle piękny krajobraz. Na terenie Zoo Charlotta znajduje się także Wodne Zoo Safari, które zabierze nas w podróż dookoła świata po tematycznych wyspach Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Niezwykłości miejscu dodaje obecność takich gatunków zwierząt jak: lemurki, makaki japońskie, kangury, zebry, kilkanaście gatunków kaczek i gęsi.

Wszystko to obejrzymy oczywiście podczas rejsu łodzią po Wodnym Zoo Safari. Zoo Charlotta to także największe w Polsce fokarium, które oficjalnie istnieje od 1 lipca 2013 roku. W fokarium mieszka 5 samców bałtyckiej foki szarej, a turyści dzięki specjalnym szybom podziwiać je mogą także pod wodą. Organizowane są także pokazy, podczas których foki chętnie wyskakują na brzeg i zabawiają turystów. Bilet wstępu do fokarium kosztuje: 8zł.

Coś dla najmłodszych, czyli Kraina Bajek

Zoo Charlotta to miejsce niezwykłe, miejsce bajeczne. Dowodem tego jest Kraina Bajek w której spotkać możemy ulubionych bohaterów bajek Jana Christiana Andersena, braci Grimm czy Marii Konopnickiej. Dla dzieciaków jest to wspaniała przygoda, dzięki której spotykają postaci uwielbiane z wielkiego świata literatury. Podziwiać możemy Pinokio i teatr przy którym żyją małpki uistiti, Jasia i Małgosię z chatką Baba Jagi, która jest domem 10 gatunków gołębi oraz wiele innych rzeźb naszych książkowych przyjaciół.

Zoo w ofercie ma również atrakcję dla miłośników aktywnego wypoczynku i dużej adrenaliny, dla takich turystów przygotowane są 3 trasy w Parku Linowym w Dolinie Charlotty. Trasa dla dzieci, trasa średnia i trasa trudna, dodatkową atrakcją, niezwykle ciekawą jest Zjazd Tyrolski- zjazd nad jeziorem ze skokiem tarzana! Dolina Charlotty, to cudowne miejsce, które co roku tłumnie gromadzi turystów. Możemy również pojeździć tu konno, popływać kajakami czy spędzić relaksujący dzień w Charlotta SPA, krainie saun, jacuzzi i basenów.

Bardzo ciekawym wydarzeniem zarówno dla mieszkańców Ustki jak i tłumnie przybywających tutaj turystów jest Marsz Ustka- Rowy. Kilka razy w sezonie letnim właściciel Studia Rekreacji i Rehabilitacji „Heros” Bogdan Kaszuba organizuje 16-sto kilometrowy marsz z plaży usteckiej na plażę w Rowach. W Rowach miłośnicy pieszych wędrówek jedzą wspólny obiad i wracają do Ustki. Na mniej wytrwałych piechurów czeka autobus, który odwozi powrotem do Ustki.

Jak widać Ustka, to bardzo dobrze zorganizowane miasteczko, które swoim turystom nie pozostawia czasu na nudę. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne plaże tłumnie gromadzą amatorów morza, słońca i opalania, na rowerzystów i piechurów czekają specjalnie wyznaczone ścieżki, miłośnicy historii chętnie odwiedzają muzea czy bunkry. Na aktywnych czekają park linowy, gokarty czy salon gier. W Ustce do dyspozycji mamy również dwa kina, jedno klasyczne oraz kino 7D na Promenadzie Nadmorskiej. Klimat Ustki bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, dlatego Ustka jest miastem uzdrowiskowym. Wakacje W Ustce na pewno zapiszą się w pamięci jako te niezapomniane, pełne przygód i niezwykle urokliwe.