Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Ustka

znaleziono 301 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Ustce, województwo pomorskie, powiat słupski

Nocleg Ustka – Ustka to malowniczy kurort nad Bałtykiem. Klimatyczna ulica Kosynierów przypominająca południowe miasteczka Szwecji, odrestaurowane szachulcowe domy rybackie, piękne plaże, niezwykle szeroka promenada, zalesione, wysokie wydmy, które wydają się nie mieć końca… To tylko część elementów, które składają się na wyjątkowy pejzaż ustecki. I oczywiście moc atrakcji, i to nie tylko w sezonie. Ustka, to miasto zawsze jest „na fali”.
Położona nad Bałtykiem i zamieszkana przez około szesnaście tysięcy mieszkańców Ustka jest portem morskim, kąpieliskiem oraz znanym oraz cenionym kurortem turystycznym.
Przez całą historię miasta w jego gospodarce dominowały trzy źródła utrzymania dzięki którym mieszkańcy zapewniali sobie oraz swoim rodzinom możliwość życia i rozwoju. Wszystkie trzy możemy wydedukować z herbu miasta. Rybołówstwo morskie przedstawione jako łosoś w ręku syrenki. Handel morski reprezentowany przez żaglowiec oraz kurort kąpieliskowy sugerowany przez syrenkę zanurzoną w morzu.
Ustka przewija się na kartach historii w czternastym wieku podczas prób zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym, kiedy to sprawujący tu władzę władcy z rodu Święców skierowali się ku Brandenburgii na dłuższy czas oddaląjąc tereny od wpływów państwa polskiego. Później miejscowość została sprzedana zamieszkującym Słupsk Niemcom, a w dokumentach od tego czasu występowała pod nazwą Stoplesmunde. Miasto do granic Polski wraca dopiero po II Wojnie Światowej.
Dzisiaj zdecydowanie najważniejszymi atrakcjami Ustki są jej uzdrowiska oraz atrakcje turystyczne. Pierwsze łazienki lecznicze pojawiły się jeszcze w dziewiętnastym wieku, a później nastąpił stabilny rozwój funkcji uzdrowiskowej miejscowości, a liczna letników którzy ją odwiedzali wzrastała z roku na rok. Co ciekawe Ustka jest bodajże jedynym miastem, który otrzymał status miasta uzdrowiskowego nie mając de facto praw miejskich.

Noclegi Ustka, czyli uzdrowisko, kąpieliska i … czego chcieć więcej


To miasto idealne na rodzinny wypoczynek i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. Pozostaje jeszcze kwestia noclegów, a tu naprzeciw wychodzi portal społecznościowy e-turysta. Pod hasłem „Noclegi Ustka” każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego, dopasowanego do oczekiwań i możliwości portfela. Propozycje noclegowe są dokładnie scharakteryzowane i opatrzone zdjęciami, które pomogą w podjęciu decyzji. Ustka – miasto Wybrzeża Słowińskiego, ma również cenne walory uzdrowiskowe. Tu leczy się choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, górnych dróg oddechowych oraz dolegliwości kardiologiczne i nadciśnienie. Pacjenci leczą się w czterech sanatoriach, trzech zakładach przyrodoleczniczych. Korzystać mogą także z wizyt i zabiegów w przychodni uzdrowiskowej. Uzdrowiskowy charakter miasta bazuje na klimacie, który w tym rejonie ma wyraźne właściwości lecznicze oraz na naturalnych surowcach leczniczych, jakimi są źródła solanek oraz złoża leczniczego torfu. Kuracjusze podobnie jak i turyści w sezonie korzystają z dwóch miejskich kąpielisk: Ustka Wschód (500 metrów linii brzegowej) oraz Ustka Zachód (200 metrów linii brzegowej). Kąpieliska te spełniają obowiązkowe wymogi i nadzorowane są przez ratowników ze słupskiego WOPR-u. Ustkę zaczęto postrzegać jako miejscowość kurortową już w 1830 roku. Dziewięć lat później zbudowano drogę do Słupska, po której trzy razy dziennie kursował dyliżans. W 1878 roku powstała linia kolejowa na trasie Ustka – Słupsk – Szczecinek. Była to jedna z pierwszych linii kolejowych w Polsce. Aktualnie Ustka jest doskonale skomunikowana ze Słupskiem, skąd co pół godziny odjeżdżają autobusy nad morze. Miasta połączone są porozumieniem zwanym Dwumiasto. Ustka to doskonałe miejsce na wypoczynek. W rankingu najlepszych ośrodków plażowych w Polsce w roku 2017 zajęła pierwsze miejsce, a w tym roku (2018) minimalnie ustąpiła plażom Świnoujścia i zajęła drugą lokatę.

Ustka noclegi blisko morza – gwarancja udanego pobytu


Sercem każdego nadmorskiego miasta jest oczywiście port. W Ustce taka sytuacja trwa już od czasów średniowiecza, tereny wokół portu zabudowywane były nieprzerwanie od XIV wieku. Spacerując po okolicy warto zwrócić uwagę na secesyjny budynek z wieżyczkami z przełomu XIX/XX wieku, w którym obecnie (podobnie jak i przed wojną) znajduje się urząd celny. Uwagę turystów przyciąga także budynek z czerwonej cegły tuż przy ulicy Zaruskiego – jeden z najstarszych spichlerzy portowych Bałtyku, a także Czerwona Szopa – dawna baza morskich ratowników oraz spirytusownia. Jednak największą atrakcją portu w Ustce są mola: wschodnie, zachodnie i tak zwane „trzecie” – pozostałość niezrealizowanej niemieckiej inwestycji z 1938 roku. Tuż przy wejściu na główne mola znajduje się pomnik Syrenki spoglądającej tęskno na północ, w stronę Słowińskiego Parku Narodowego. Jak w każdym porcie, tu także znajdziemy latarnię (zabytek z końca XIX w.), sporo karczm, barów, restauracji. W Ustce, w XVIII wieku, funkcjonowało aż sześć karczm – co stanowi niebagatelny wynik w kontekście liczby mieszkańców, bo tych było tylko pięćdziesięcioro. Długi nadmorski bulwar wzdłuż kanału portowego pozwala zajrzeć na pokłady jachtów i kutrów. Ogromny potencjał spacerowy mają przede wszystkim usteckie plaże. Są one nieprzyzwoicie szeroki, a na dodatek skrywają mnóstwo bursztynów. Ustka to wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża. Pełno tu starych zakątków, romantycznych zaułków oraz nowoczesnych aranżacji. Do udanego urlopu brakuje tylko dobrego miejsca noclegowego, a tych w Ustce jest pod dostatkiem. Obok wielu ekskluzywnych hoteli, turysta skorzystać może z pensjonatów, kwater prywatnych. Zaletą tanich noclegów w Ustce jest dobra lokalizacja obiektów, przy odrobinie szczęścia zarezerwować można nocleg blisko morza. W poszukiwaniu dobrych ofert pomaga portal społecznościowy e-turysta, tu turyści odnajdą mnóstwo sprawdzonych propozycji noclegowych. Najciekawsze oferty zgrupowane są wokół hasła: „Ustka noclegi blisko morza”. Zachęcamy do lektury!


Noclegi w Ustce


Decydując się na nocleg w Ustce warto odwiedzić Stare Miasto. Na Usteckiej starówce wyczuwalny jest niezwykły klimat osady portowej, który ujawnia się poprzez widok rybackich domów. Ciekawym zabytkiem, który warto odwiedzić jest latarnia morska, która została zbudowana z czerwonej cegły w 1892 roku. Pokoje w Ustce gwarantują okazję do spacerów najpiękniejszymi częściami miasta. Jednym z takich miejsc jest Promenada Nadmorska, którą upodobali sobie zarówno mieszkańcy jak i kuracjusze. Ustkę charakteryzuje klimat o właściwościach leczniczych – leczy się tam choroby górnych dróg oddechowych.

E-turysta - Ustka Tanie noclegi


Atrakcyjny nocleg w Ustce można znaleźć za niewielkie pieniądze, co nie wiąże się z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia oraz dogodnej lokalizacji. Noclegi w Ustce charakteryzuje wysoki standard, bliskość do morza i turystycznych atrakcji. Niezależnie czy wybieramy pokoje w prywatnej kwaterze, hotelu, domku letniskowym, gospodarstwie agroturystycznym czy hostelu – mnogość propozycji pozwala na dobranie oferty w atrakcyjnej cenie. Ustka to idealne miejsce na wakacje. Nadmorski kurort cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Przypadnie do gustu tym, którzy cenią zarówno wypoczynek i dobrą zabawę. Liczny kalendarz organizowanych w mieście imprez pozwala wybrać odpowiadające zainteresowaniom każdego odwiedzającego. Duża liczba zabytków zachęca do zwiedzania miasta. Będąc w Ustce warto odwiedzić port, który niegdyś był sercem rybackiej wsi oraz molo. Będąc w pobliżu, warto zwrócić uwagę na Czerwoną Szopę – dawną bazę ratowników 1867 roku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Ustce

Jak w Ustce wyszukać obiekty położone blisko morza?
W Ustce plażować można na dwóch kąpieliskach, większej pięciusetmetrowej plaży Ustka Wschód oraz mniejszej Ustka Zachód. W znalezieniu spania blisko plaży pomoże nasza lista z noclegami blisko morza w Ustce.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeżeli interesują Cię obiekty w pobliżu dworca PKP, to pomocne może okazać się nasze zestawienie noclegów blisko dworca PKP w Ustce.
Z centrum miejscowości można wygodnie przespacerować się do większości atrakcji, w tym do plaży. Jeżeli chcesz wyszukać takie zakwaterowanie, to już teraz sprawdź nasze propozycje obiektów noclegowych w centrum Ustki.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 83 obiektów w Ustce, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Ustce zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Ustce kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, domkach letniskowych czy kwaterach prywatnych.
W Ustce znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Ustce, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Ustce znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, domki letniskowe czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Ustce spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Ustce 232 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Ustce, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Ustce baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, apartamentach oraz domkach letniskowych.

Dojazd do Ustki


Dojazd do Ustki samochodem

W zdecydowanej większości przypadków podróż do Ustki samochodem przebiega przez Słupsk. Miasto to jest oddalone o zaledwie 20 minut jazdy od miejsca docelowego i połączone z nim drogą krajową nr 21. Osoby wyruszające ze Szczecina lub Koszalina powinny skręcić na północ nieco wcześniej, bo na wysokości Sławna. Z tego punktu do Ustki pozostaje do pokonania już niewiele ponad 30 kilometrów drogą wojewódzką nr 203.

Dojazd do Ustki innymi środkami transportu

Podróż do Ustki jest również możliwa koleją. Warunkiem jest przesiadka w Słupsku do pociągu POLREGIO. Nadmorski kurort jest też obsługiwany przez przewoźnika autobusowego FlixBus, którego pojazdy docierają z nawet najdalszych zakątków kraju. Przewozy autokarowe z Warszawy oferuje także firma P.W. Zbyszko. Połączenie ze Słupskiem realizują przewoźnicy PKS, Nord Ekspress oraz Ramzes.

Gdzie zaparkować w Ustce

Polecany parking obok Plaży Wschodniej w Ustce znajduje się przy ulicy Żeromskiego 2. Bezpłatne miejsca, gdzie można bez opłat pozostawić samochód po tej stronie rzeki Słupi, to ulica Kaszubska 5 oraz Parking Miejski przy ulicy Słupskiej, blisko centrum. Niedaleko falochronu i Plaży Zachodniej liczne płatne parkingi znajdują się przy ulicy Bohaterów Westerplatte i Uroczysko 4A.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Ustce


Dni Morza
Początek lata w Ustce nieodzownie wiąże się z jednym z najbardziej popularnych świąt na polskim wybrzeżu, czyli Dniami Morza. Program imprezy obfituje w atrakcje dedykowane zarówno dorosłym, jak i dzieciom, które mogą uczestniczyć w wesołych animacjach. Oejmuje on m.in. paradę statków, emocjonujące regaty, koncerty szantowe i zawody w płukaniu złota. Warto też spróbować pysznych dań ze świeżych ryb i zobaczyć, w jaki sposób przyrządzić tradycyjne pomorskie potrawy.

Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce
Tylko w Ustce góry spotykają się z morskimi falami. Lipcowe wydarzenie, na które licznie przybywają mieszkańcy beskidów, umożliwia poznanie ich bogatej kultury w niecodziennych okolicznościach przyrody. Występom zespołów folkowych w pięknie wykonanych strojach ludowych towarzyszą świetnie zaopatrzone stoiska. Można na nich zakupić oryginalne rękodzieło, a także aromatyczne oscypki lub ogórki kiszone. Festyn daje szansę wypróbowania takich potraw jak góralska kwaśnica lub świńskie ryje z grilla.

Mistral Festiwal
Na początku sierpnia ulice Ustki zamieniają się w sceny teatralne pod gołym niebem. Mistral Festiwal przyciąga nad polskie morze utalentowanych aktorów z całego kraju, którzy wystawiają komedie, pokazują triki magiczne i wykonują skomplikowane sztuczki cyrkowe. Nie brakuje też energetyzujących prezentacji tanecznych oraz zabawnych występów dla dzieci. Śmiałkowie mają szansę sprawdzić się w żonglowaniu lub jeździe na monocyklu, czyli niewielkim pojeździe jednokołowym.

Dożynki Rybne
Sierpniowe Dożynki Rybne to oficjalne Święto Ustki, a zarazem Święto Wojska Polskiego. Niezwykle bogaty program imprezy obejmuje pokazy szycia sieci rybackich i zawody w ich rzucaniu oraz inne zabawy marynistyczne. Warto wziąć udział w warsztatach plastycznych, zobaczyć paradę poruszającą się ulicą Marynarki Polskiej i wysłuchać niepowtarzalnych koncertów szantowych. Głównymi miejscami wydarzenia jest port i promenada nadmorska.

Promenada Rzemiosł
W połowie sierpnia w Ustce odbywa się impreza organizowana wspólnie z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Na nadmorskiej promenadzie przez dwa dni swoje wyroby i umiejętności prezentują bursztynnicy, kowale, cieśle, garncarze, plecionkarze, rzeźbiarze oraz inni pomorscy rzemieślnicy. Turyści mają szansę zakupić chrupiące domowe pieczywo, wysokiej jakości wędliny, nabiał i złocisty miód z ekologicznych pasiek. Wydarzeniu towarzyszą koncerty muzyczne.

Duathlon
Fani aktywnego wypoczynku powinni zawitać w Ustce w kwietniu. Wtedy to odbywają się zawody sportowe, które obejmują bieg malowniczą trasą wzdłuż morza oraz jazdę rowerem po wyznaczonym szlaku. Dorośli mogą zdecydować, czy chcą konkurować na długim, czy na krótkim dystansie. W imprezie mogą wziąć udział również dzieci, dla których przygotowano osobną klasyfikację. Wydarzeniu towarzyszy giełda kwiatów i występy artystyczne na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Ustce i okolicy


Latarnia morska

Zabytkiem, który koniecznie trzeba zobaczyć w Ustce, jest bez wątpienia ceglana latarnia morska, nietknięta przez dwie wojny światowe. Zadbana budowla z XIX wieku ma wysokość prawie 20 metrów, a z galerii na jej szczycie rozciąga się piękny widok na port i ujście rzeki Słupi do Bałtyku, plażę oraz najbliższą okolicę miasta. We wnętrzu wieży znajduje się galeria bursztynu, którą warto zobaczyć przy okazji zwiedzania konstrukcji.

Port morski

Port morski w Ustce powstał w ujściu rzeki Słupi i obecnie obsługuje przede wszystkim kutry rybackie, statki turystyczne i łodzie sportowe. Bałtycka sceneria, za sprawą stylizowanych jednostek wycieczkowych, zachwyca niezależnie od pory roku. Na otwarte morze warto wybrać się statkiem przypominającym XVII-wieczny galeon, na którego pokładzie znajduje się dyskoteka. Rejs w pirackim klimacie to niezapomniana przygoda dla każdego.

Promenada nadmorska

Ustecka promenada nadmorska to miejsce, które latem tętni życiem przez całą dobę. Komfortowy, kilkukilometrowy deptak ciągnie się od ujścia rzeki Słupi aż do wschodniego krańca kurortu. Nastrojowe oświetlenie, stragany z pamiątkami i liczne ławeczki, na których można odpocząć, tworzą wspaniały klimat zachęcający do spacerów. Warto usiąść obok rzeźby Ireny Kwiatkowskiej i wykonać pamiątkowe zdjęcie z wizerunkiem słynnej aktorki.

Park Zdrojowy

Niedaleko ławeczki Ireny Kwiatkowskiej, na wschód od Willi Red, znajduje się Park Zdrojowy, który zapewnia schronienie przed letnim skwarem. Teren zagospodarowano już w XIX wieku, a dzięki kolejnym zmianom i rewitalizacjom można dziś przechadzać się wygodnymi alejkami w cieniu rosłych drzew. W centrum parku ustawiono pomnik Umierającego Wojownika, który upamiętnia mieszkańców poległych w I wojnie światowej. Niedaleko promenady można też podziwiać rzeźbę Fryderyka Chopina.

Wschodni falochron z ustecką syrenką

Kolejnym popularnym miejscem spacerowym jest wschodni falochron, który mierzy około 300 metrów długości. Na jego początku stoi jeden z najważniejszych zabytków Ustki, czyli pomnik syrenki. Choć rzeźbę wykonano dopiero w 2010 roku, już po kilku latach stała się symbolem kurortu. Legenda głosi, że pogłaskanie lewej piersi syreny gwarantuje spełnienie jednego całego i pół innego życzenia. Nie trzeba w to wierzyć, ale spróbować nie zaszkodzi.

Dom kapitana Haase

Typowy dawny dom mieszkalny regionu pomorskiego reprezentuje dwukondygnacyjny budynek kapitana Petera Haase. XIX-wieczna konstrukcja z fachy wypełnionej trzciną oraz oblepionej gliną jest przykładem oryginalnej architektury, którą warto sfotografować. We wnętrzu domu mieści się Centrum Kultury Bałtyckiej, które regularnie udostępnia do zwiedzania ciekawe wystawy czasowe. Zabytek stoi przy ulicy Czerwonych Kosynierów 21 w Ustce.