Noclegi Ustka

znaleziono 385 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Ustce, województwo pomorskie, powiat słupski

Nocleg Ustka – Ustka to malowniczy kurort nad Bałtykiem. Klimatyczna ulica Kosynierów przypominająca południowe miasteczka Szwecji, odrestaurowane szachulcowe domy rybackie, piękne plaże, niezwykle szeroka promenada, zalesione, wysokie wydmy, które wydają się nie mieć końca… To tylko część elementów, które składają się na wyjątkowy pejzaż ustecki. I oczywiście moc atrakcji, i to nie tylko w sezonie. Ustka, to miasto zawsze jest „na fali”.
Położona nad Bałtykiem i zamieszkana przez około szesnaście tysięcy mieszkańców Ustka jest portem morskim, kąpieliskiem oraz znanym oraz cenionym kurortem turystycznym. Przez całą historię miasta w jego gospodarce dominowały trzy źródła utrzymania dzięki którym mieszkańcy zapewniali sobie oraz swoim rodzinom możliwość życia i rozwoju. Wszystkie trzy możemy wydedukować z herbu miasta. Rybołówstwo morskie przedstawione jako łosoś w ręku syrenki. Handel morski reprezentowany przez żaglowiec oraz kurort kąpieliskowy sugerowany przez syrenkę zanurzoną w morzu. Ustka przewija się na kartach historii w czternastym wieku podczas prób zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym, kiedy to sprawujący tu władzę władcy z rodu Święców skierowali się ku Brandenburgii na dłuższy czas oddaląjąc tereny od wpływów państwa polskiego. Później miejscowość została sprzedana zamieszkującym Słupsk Niemcom, a w dokumentach od tego czasu występowała pod nazwą Stoplesmunde. Miasto do granic Polski wraca dopiero po II Wojnie Światowej. Dzisiaj zdecydowanie najważniejszymi atrakcjami Ustki są jej uzdrowiska oraz atrakcje turystyczne. Pierwsze łazienki lecznicze pojawiły się jeszcze w dziewiętnastym wieku, a później nastąpił stabilny rozwój funkcji uzdrowiskowej miejscowości, a liczna letników którzy ją odwiedzali wzrastała z roku na rok. Co ciekawe Ustka jest bodajże jedynym miastem, który otrzymał status miasta uzdrowiskowego nie mając de facto praw miejskich.

Noclegi Ustka, czyli uzdrowisko, kąpieliska i … czego chcieć więcej


To miasto idealne na rodzinny wypoczynek i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. Pozostaje jeszcze kwestia noclegów, a tu naprzeciw wychodzi portal społecznościowy e-turysta. Pod hasłem „Noclegi Ustka” każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego, dopasowanego do oczekiwań i możliwości portfela. Propozycje noclegowe są dokładnie scharakteryzowane i opatrzone zdjęciami, które pomogą w podjęciu decyzji. Ustka – miasto Wybrzeża Słowińskiego, ma również cenne walory uzdrowiskowe. Tu leczy się choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, górnych dróg oddechowych oraz dolegliwości kardiologiczne i nadciśnienie. Pacjenci leczą się w czterech sanatoriach, trzech zakładach przyrodoleczniczych. Korzystać mogą także z wizyt i zabiegów w przychodni uzdrowiskowej. Uzdrowiskowy charakter miasta bazuje na klimacie, który w tym rejonie ma wyraźne właściwości lecznicze oraz na naturalnych surowcach leczniczych, jakimi są źródła solanek oraz złoża leczniczego torfu. Kuracjusze podobnie jak i turyści w sezonie korzystają z dwóch miejskich kąpielisk: Ustka Wschód (500 metrów linii brzegowej) oraz Ustka Zachód (200 metrów linii brzegowej). Kąpieliska te spełniają obowiązkowe wymogi i nadzorowane są przez ratowników ze słupskiego WOPR-u. Ustkę zaczęto postrzegać jako miejscowość kurortową już w 1830 roku. Dziewięć lat później zbudowano drogę do Słupska, po której trzy razy dziennie kursował dyliżans. W 1878 roku powstała linia kolejowa na trasie Ustka – Słupsk – Szczecinek. Była to jedna z pierwszych linii kolejowych w Polsce. Aktualnie Ustka jest doskonale skomunikowana ze Słupskiem, skąd co pół godziny odjeżdżają autobusy nad morze. Miasta połączone są porozumieniem zwanym Dwumiasto. Ustka to doskonałe miejsce na wypoczynek. W rankingu najlepszych ośrodków plażowych w Polsce w roku 2017 zajęła pierwsze miejsce, a w tym roku (2018) minimalnie ustąpiła plażom Świnoujścia i zajęła drugą lokatę.

Ustka noclegi blisko morza – gwarancja udanego pobytu


Sercem każdego nadmorskiego miasta jest oczywiście port. W Ustce taka sytuacja trwa już od czasów średniowiecza, tereny wokół portu zabudowywane były nieprzerwanie od XIV wieku. Spacerując po okolicy warto zwrócić uwagę na secesyjny budynek z wieżyczkami z przełomu XIX/XX wieku, w którym obecnie (podobnie jak i przed wojną) znajduje się urząd celny. Uwagę turystów przyciąga także budynek z czerwonej cegły tuż przy ulicy Zaruskiego – jeden z najstarszych spichlerzy portowych Bałtyku, a także Czerwona Szopa – dawna baza morskich ratowników oraz spirytusownia. Jednak największą atrakcją portu w Ustce są mola: wschodnie, zachodnie i tak zwane „trzecie” – pozostałość niezrealizowanej niemieckiej inwestycji z 1938 roku. Tuż przy wejściu na główne mola znajduje się pomnik Syrenki spoglądającej tęskno na północ, w stronę Słowińskiego Parku Narodowego. Jak w każdym porcie, tu także znajdziemy latarnię (zabytek z końca XIX w.), sporo karczm, barów, restauracji. W Ustce, w XVIII wieku, funkcjonowało aż sześć karczm – co stanowi niebagatelny wynik w kontekście liczby mieszkańców, bo tych było tylko pięćdziesięcioro. Długi nadmorski bulwar wzdłuż kanału portowego pozwala zajrzeć na pokłady jachtów i kutrów. Ogromny potencjał spacerowy mają przede wszystkim usteckie plaże. Są one nieprzyzwoicie szeroki, a na dodatek skrywają mnóstwo bursztynów. Ustka to wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża. Pełno tu starych zakątków, romantycznych zaułków oraz nowoczesnych aranżacji. Do udanego urlopu brakuje tylko dobrego miejsca noclegowego, a tych w Ustce jest pod dostatkiem. Obok wielu ekskluzywnych hoteli, turysta skorzystać może z pensjonatów, kwater prywatnych. Zaletą tanich noclegów w Ustce jest dobra lokalizacja obiektów, przy odrobinie szczęścia zarezerwować można nocleg blisko morza. W poszukiwaniu dobrych ofert pomaga portal społecznościowy e-turysta, tu turyści odnajdą mnóstwo sprawdzonych propozycji noclegowych. Najciekawsze oferty zgrupowane są wokół hasła: „Ustka noclegi blisko morza”. Zachęcamy do lektury!


Noclegi w Ustce


Decydując się na nocleg w Ustce warto odwiedzić Stare Miasto. Na Usteckiej starówce wyczuwalny jest niezwykły klimat osady portowej, który ujawnia się poprzez widok rybackich domów. Ciekawym zabytkiem, który warto odwiedzić jest latarnia morska, która została zbudowana z czerwonej cegły w 1892 roku. Pokoje w Ustce gwarantują okazję do spacerów najpiękniejszymi częściami miasta. Jednym z takich miejsc jest Promenada Nadmorska, którą upodobali sobie zarówno mieszkańcy jak i kuracjusze. Ustkę charakteryzuje klimat o właściwościach leczniczych – leczy się tam choroby górnych dróg oddechowych.

E-turysta - Ustka Tanie noclegi


Atrakcyjny nocleg w Ustce można znaleźć za niewielkie pieniądze, co nie wiąże się z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia oraz dogodnej lokalizacji. Noclegi w Ustce charakteryzuje wysoki standard, bliskość do morza i turystycznych atrakcji. Niezależnie czy wybieramy pokoje w prywatnej kwaterze, hotelu, domku letniskowym, gospodarstwie agroturystycznym czy hostelu – mnogość propozycji pozwala na dobranie oferty w atrakcyjnej cenie. Ustka to idealne miejsce na wakacje. Nadmorski kurort cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Przypadnie do gustu tym, którzy cenią zarówno wypoczynek i dobrą zabawę. Liczny kalendarz organizowanych w mieście imprez pozwala wybrać odpowiadające zainteresowaniom każdego odwiedzającego. Duża liczba zabytków zachęca do zwiedzania miasta. Będąc w Ustce warto odwiedzić port, który niegdyś był sercem rybackiej wsi oraz molo. Będąc w pobliżu, warto zwrócić uwagę na Czerwoną Szopę – dawną bazę ratowników 1867 roku.
Noclegi Ustka, szukasz noclegów w Ustce w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Ustce obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Ustce, kwatery prywatne, tanie noclegi Ustka i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Ustka w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Ustce w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Ustka noclegi i tanie pokoje w Ustce. Pokoje w Ustce, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Ustce. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Ustce, to tylko z nami! Ustka pokoje, nocleg Ustka na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Ustce, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: