Domki letniskowe Rowy

znaleziono 75 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Rowach, województwo pomorskie, powiat słupski

Rowy domki letniskowe – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Rowach.
Poczytny Polski miesięcznik tytułuje Rowy jako „Polską Riwierę”. Ciężko się z tą nazwą nie zgodzić aczkolwiek warto zauważyć podstawową różnicę. Ze względu na fakt, że Rowy przez polskich turystów zostały odkryte stosunkowo niedawno nie zaznamy w nich uciążliwego tłoku jaki towarzyszy niektórym nadbałtyckim miejscowością. Prócz znanych z nad całego wybrzeża typowych atrakcji będziemy w Rowach w stanie wyczuć klimat oraz atmosferę spokojnej rybackiej osady, co znaczne gro turystów bardzo docenia. Rowy usytuowana są wśród pachnących lasów sosnowych nad samym otwartym morzy co tworzy niepowtarzalny i dobroczynny dla organizmu mikroklimat. Godnym do zauważenie elementem krajobrazu jest sąsiadujący z Rowami Słówiński Park Narodowy który otwiera przed przyjezdnymi wspaniały świat bogatej flory i fauny. Współcześnie rowy mogą zaoferować dosyć szeroką bazę noclegową w której znajdziemy ośrodki wczasowe, pensjonat, campingi jak i klimatyczne gospodarstwa agroturystyczne. Urok Rowom dodają ciągnące się wzdłuż całej długości miejscowości wybrzeże klifowe z ruchomymi wydmami. Ze względu na swój wyjątkowy kameralnych charakter oraz względny spokój miejscowość ta jest szczególnie polecana i doceniana przez urlopowiczów z dziećmi.

Domki Rowy


Wczasy w Rowach nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Domki letniskowe w Rowach można wynająć za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Domki w Rowach położone są w bliskiej odległości od morza i najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wynajęcie domku w tym miejscu powinno zadowolić osoby, które od wczasów oczekują spokoju i wyciszenia. Sprzyjać temu będzie niesamowita przyroda. Na domki letniskowe w Rowach nie powinni narzekać również amatorzy aktywnego wypoczynku – miejscowość doskonale odpowiada potrzebom miłośników różnych sportów – od wycieczek rowerowych, sportów wodnych po miejsca na długie spacery.

Atrakcje turystyczne w Rowach


Rowy to niewielka, licząca niespełna 400 mieszkańców wieś położona na Wybrzeżu Słowińskim. Ta nadmorska miejscowość znajduje się w popularnej gminie Ustka i cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów. Atrakcje dla turystów stanowią letnie kąpieliska, niesamowita przyroda oraz niepowtarzalne zabytki. Odwiedzający Rowy zachwycają się Słowińskim Parkiem Narodowym. Leży on pomiędzy Łebą a Rowami, a jego północną część stanowi brzeg Bałtyku. Park stanowi niezwykłe połączenie wodnych i leśnych terenów, a niektóre z nich ze względu na swoje walory podlegają ścisłej ochronie. W Słowińskim Parku znajduje się drugie co do powierzchni jezioro przybrzeżne w Polsce, czyli Jezioro Gardno.

Domki letniskowe Rowy


Wynajmując domki letniskowe w Rowach warto odwiedzić pobliskie zabytki jakie oferuje miejscowość i okolice. Jednym z nich powinien być kościół w stylu neoromańskim wybudowany w połowie XIX wieku. Jego cechą charakterystyczną jest drewniana dzwonnica. Aby poznać trochę historii warto wybrać się do Kluki – Muzeum Wsi Słowiańskiej, które przybliżą relikty minionych czasów i rodzimej ludności. Można zobaczyć tam hektary ziemi, chałupy, stodoły oraz chlebowe piece. Decydując się ma domki letniskowe w Rowach nie można zapominać o atrakcji jaką jest oczywiście plaża – szerokie, piaszczyste i zadbane przyciągają turystów, którym zależy na spokoju i braku tłoku. Wakacje w rowach polecane są dla całych rodzin, które marzą o wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Rowy, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: