Spokojny wypoczynek w Rowach
Znajdują się tutaj urwiste klify dochodzące do wysokości około trzydziestu metrów.

Rowy jest to miejscowość letniskowa położona nad naszym pięknym, polskim Bałtykiem. Rowy znajdują się pomiędzy Łebą i Ustką, dokładnie na Pobrzeżu Słowińskim. Z naturalnych dóbr, w które obfituje ta ziemia można tutaj wymienić wspaniałe plaże, oczywiście piaszczyste, tak lubiane przez Turystów polskich i tych z zagranicy. Tajemnicze nadmorskie lasy także spotkamy w Rowach. Bory, w których nie brakuje zwierzątek, typowych darów lasu jak jagody, jeżyny, poziomki, czy piękne i pachnące kwiatuszki rosnące jedynie w borach.

To rzecz jasna nie wszystko co zobaczyć i czym zachwycić się można w tym nadmorskim miasteczku. Otóż znajdują się tutaj urwiste klify dochodzące do wysokości około trzydziestu metrów. Wyglądają zjawiskowo a widoki rozpościerające się przed naszymi oczami stojąc nad urwiskiem jeszcze lepsze. O leczniczych właściwościach klimatu nadmorskiego chyba nikomu nie trzeba przypominać, bo każdy wie, że nad morzem panuje bardzo specyficzny i zarazem leczniczy mikroklimat. Kuracjusze często wybierają wybrzeże do odbycia swego wyleczenia, tutaj czuć, że oddycha się pełna piersią.

Rowy w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego

Szukasz noclegów w Rowach? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Rowach

Rowy okazują się być nieco mniej hałaśliwe niż Ustka i Łeba, w bliskości których są położone. Choć w sezonie letnim raczej próżno szukać spokojnego miejsca nad Bałtykiem, to jednak można wybrać te bardziej spokojne niż inne. Oczywiście jeśli ktoś właśnie tego szuka i pragnie naładować baterie jak to się mówi w ciszy i na uboczu. Jest  jeszcze niezwykły po wieloma względami Słowiński Park Narodowy,  w którego otulinie leżą nasze Rowy. Część wybrzeża wchodząca w jego skład znajduje się właśnie pomiędzy Łebą i Rowami i wciągnięta ona jest do sieci światowych rezerwatów UNESCO.

Rowy potraktować można równie dobrze jako bazę wypadową w wiele także atrakcyjnych miejsc jak na przykład do Słupska, na Kaszuby, czy nawet do Gdańska, który znajduje się nieco dalej, bo o Łebie oraz o Ustce nie wspominam właściwie w tym kontekście. Znajdują się one bowiem najbliżej więc można się do nich wybrać jak to się mawia w nocy o północy. Wszyscy Ci z Państwa, którzy cenią sobie na wakacjach aktywne spędzanie swego wolnego czasu także powinni być zadowoleni z pobytu w Rowach. Dużo tras rowerowych  oraz pieszych, po których swobodnie można jeździć, spacerować lub biegać co kto lubi. Widoki jakimi cieszy nas morze i jego okolice zawsze i o każdej porze roku nas rozpieszczają. Dlatego poranny jogging, czy trekking tylko tutaj ma taki smak. Ale spacer z dzieciaczkiem w wózku także będzie przyjemnością.

Słowiński Park Narodowy to istna mekka dla wielbiących naturalne środowisko, dla miłośników leśnych zwierząt, tajemniczych krajobrazów i jezior przybrzeżnych. Wszystko to zapewnić może wyciszenie i prawdziwy odpoczynek w dodatku nad samym Morzem Bałtyckim. Myślę, że to kusząca perspektywa. Lasy w Parku Słowińskim są sosnowymi borami zapewniającymi wstępującym w ich progi świeże i czyste powietrze.

Baza noclegowa w Rowach

Noclegi jakie znajdą Państwo w Rowach to bogaty przekrój przez praktycznie wszystkie możliwe opcje nocowania w letniskowej miejscowości. Zaczynając od pól namiotowych, gdzie zatrzymać się można i spędzać noce w namiocie właściwie jak to się mówi pod gołym niebem. Potem rzec należy o rodzinnych domkach oraz o domkach letniskowych, które stanowią alternatywę dla namiotu i dużo droższych apartamentów. W Rowach znajdziemy również pokoje gościnne, czy kwatery prywatne, które słyną raczej z tego, że ceny w nich są przystępne i dla większości atrakcyjne.

Poza tym wille oferujące swe usługi dla Turystów a także pensjonaty, które to z kolei mają w swojej ofercie jeszcze szereg innych udogodnień jak lodówki, aneksy kuchenne, telewizory, czy prysznice w pokojach. A ceny wciąż nie powalają z nóg, dlatego jest to dobre rozwiązanie dla rodzin zwłaszcza z dziećmi. Kończąc kwestie noclegów w Rowach wspomnieć trzeba o hotelach i apartamentach, gdzie za wyższą cenę niż w pozostałych wymienionych przeze mnie miejscach można wręcz pławić się w luksusach takich jak jaccuzi, tarasy widokowe i inne. Jak widać każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie, by być zadowolonym z noclegu w Rowach.

Port rybacki w Rowach

Na Łupawie (rzeka) - mają swe miejsca tutaj kutry rybackie miejscowych rybaków. Stacjonowało tu według danych z roku 2004 osiem łódek rybackich, a poza nimi dwie łódki o nazwach „Asia” oraz „UM ŁUMIS”. Wejście do tego portu posiada szerokość około dwunastu metrów, następnie ulegając zwężeniu do sześciu i siedmiu metrów. Wejście do portu nie należy do łatwych, dlatego że mają miejsce częste spłycenia. Bosmanat Portu Rowy kieruje ruch statków. Bosmanat jest jednostką organizacyjną urzędu morskiego. Zarządcą bosmanatu jest bosman portu.