Domki letniskowe Pobierowo

znaleziono 40 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Pobierowie, województwo zachodniopomorskie, powiat gryficki

Domki letniskowe w Pobierowie – Pobierowo to najbardziej wysunięta na zachód miejscowości gminy Rewal. Wioska ma szczególną pozycję w gminnym rankingu, to jedna z najbardziej znanych miejscowości regionu. Kusi turystów swym malowniczym położeniem, szerokimi, zadbanymi plażami oraz urokiem okolicznych lasów sosnowych. W sezonie, w Pobierowie pojawia się kilkanaście tysięcy wczasowiczów z całej Polski i z zagranicy. Baza noclegowa wioski jest do tego dobrze przygotowana, od lat szczególną sympatią globtroterów cieszą się domki Pobierowo.
Pierwsze ślady w historiografii o Pobierowie pochodzą z drugiej połowy XIV wieku. Miejscowość ta opisywana była ówcześnie jako dynamicznie rozwijająca się osada rolnicza. W XIX wieku ze względu na swoją wyjątkową lokalizację osada nastawiona na rolnictwo jęła przekształcać się w miejscowość wypoczynkową. Innymi słowy można rzecz że już od przeszło 200 lat Pobierowo cieszy swoim krajobrazem kolejne pokolenia turystów. Ta tradycja niewątpliwie zobowiązuje. Dzisiejsze Pobierowo to wyjątkowo klimatyczna miejscowość letniskowa w której znajduje się gro atrakcji turystycznych. Przykładem może być piaszczysta, szeroka plaża która jako jedna z pięciu z naszego kraju została wyróżniona Błękitną Flagą (jest to państwowe wyróżnienie nadawane kąpieliskom, które spełniają wysublimowane standardy europejskie pod względem czystości oraz bezpieczeństwa.) Dodatkowo Pobierowo słynie z faktu, że posiada bardzo rozwinięta infrastrukturę turystyczną, począwszy od ogromnej i zróżnicowanej bazy noclegowej po atrakcje, które zadowolą szeroki wachlarz wymagań turystów. Od tych którzy poszukują spokojnego wypoczynku do amatorów wszelkiego rodzaju aktywnego wypoczynku (jak np. uprawianie sportów wodnych czy jeździectwo) Również samorząd gminny stara się podnosić atrakcyjność tej miejscowości poprzez organizacje festynów, turniejów sportowych, koncertów czy regat żeglarskich. Miłośnicy spacerów mogą wybrać się szlakami turystycznymi (niebieski Szlak Pobrzeża Rewalskiego, czerwony Szlak Nadmorski) do pobliskich miejscowości typu Trzęsacz czy Trzebiatowo aby podziwiać np. XIX wieczny pałac, 200 letni okalający go park czy słynną średniowieczną starówkę Trzebiatowa.

Pobierowo domki letniskowe, wymarzone wakacje


Wakacje nad Bałtykiem to marzenie wielu polskich rodzin. Wypoczynek pozwala zregenerować siły i naładować akumulatory. Szum morza, aromat sosnowego lasu, piękne zachody słońca to wspomnienia, które sprawiają, że chętnie wracamy na polskie wybrzeże. W Pobierowie odnajdziemy wspaniały i unikalny w skali europejskiej mikroklimat. Co roku na Wybrzeże Rewalskie przyjeżdżają osoby, które mają problemy z układem krążeniowo-sercowym oraz oddechowym, a wypoczynek na plaży pozwala im szybciej wrócić do zdrowia. Pobierowo domki blisko morza to propozycja noclegów, która już od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. W poszukiwaniu sprawdzonych ofert noclegowych warto skorzystać z portalu społecznościowego e-turysta. W zakładce domki w Pobierowie przeglądnąć można niezwykle rozbudowaną galerię propozycji. Nocleg w domkach w Pobierowie należy już do tradycji tego regionu.

Domki w Pobierowie, na szlaku historii


Nazwa Pobierów (Poberow – od prasłowiańskiego brać, walczyć) pojawia się już w kronikach z końca XIV wieku. Początek kariery wypoczynkowej wioski to rok 1907, kiedy to rolnik Frohreich wybudował nad morzem hotel Seeblick (nazwa hotelu oznacza - widok na morze). Obecnie odrestaurowany budynek stanowi własność Uniwersytetu Szczecińskiego. Spacerując po Pobierowie, warto zatrzymać się na moment przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Mickiewicza, w miejscu, gdzie zaczęła się historia letniska. Miłośnicy historii powinni odwiedzić stary i mocno zdewastowany domek letniskowy, który kiedyś należał do Ewy Braun, kochanki i późniejszej żony Adolfa Hitlera. Niedaleko Pobierowa warto odwiedzić ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu, latarnię morską i Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu oraz holenderski wiatrak w Lędzinie. Obecnie Pobierowo dysponuje niezwykle urozmaiconą bazą noclegową, o której przeczytać można na stronach e-turysty. Pensjonaty, apartamenty, hoteliki, pokoje gościnne i kwatery prywatne – wybór wydaje się nie mieć końca. W gąszczu ofert na pierwszy plan wysuwają się propozycje zgrupowane pod hasłem Pobierowo domki letniskowe.

Pobierowo domki blisko morza, oferta dla turystów ceniących niezależność


W Pobierowie dobrze poczują się miłośnicy długich, nadmorskich spacerów. Stąd, brzegiem morza dojść można aż do Pustkowa lub Rewala. Przez samo Pobierowo przebiegają szlaki turystyczne, bardzo popularne nie tylko latem, ale również zimą. Jeden z nich, szlak turystyczny niebieski nazywanym Szlakiem Pobrzeża Rewalskiego prowadzi przez Gostyń, Dreżewo do Trzęsacza. Czerwony szlak jest zdecydowanie dłuższy, wiedzie od Świnoujścia do Żarnowca. Trasę nazywa się także Szlakiem Nadmorskim im. Czesława Piskorskiego lub Europejskim Szlakiem Dalekobieżnym. Planując urlop w Pobierowie warto zerknąć w zasoby portalu e-turysta. Oprócz ofert noclegowych, na stronach portalu, odnaleźć można propozycje aktywnego wypoczynku, informacje o atrakcjach i koncertach odbywających się w rejonie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Pobierowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: