Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Błękitna flaga Pobierowa
fot.: Fxp42 / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
W Pobierowie jest także magiczne miejsce, magiczny dom, gdzie wszystko odwrócone jest do góry nogami.

Walizki spakowane, miejsce noclegowe zarezerwowane, paliwa pełny bak, jedziemy zatem do Pobierowa! To mała miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim, cicha, spokojna, a co najważniejsze niezwykle urokliwa, tłumnie i chętnie odwiedzana przez turystów.

Kąpiele w Pobierowie

Jest to miejscowość z kąpieliskiem morskim, dlatego też na plaży nigdy nie brakuje chętnych do zażywania morskich kąpieli. Strefa klimatu morskiego w którym znajduje się Pobierowo, sprawia, że jest tutaj duża wilgotność powietrza, a amplituda roczna temperatur jest dość mała. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień i to właśnie wtedy na plaży Pobierowa możemy spotkać najwięcej turystów, różnej narodowości. Pobierowo jest bardzo aktywną turystycznie miejscowością, często organizowane są tutaj różne festyny, pikniki rodzinne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, a na plaży regularnie rozgrywane są turnieje piłki plażowej czy piłki nożnej na piasku. Tradycją stały się również regaty żeglarskie, czyli wyścigi pojazdów napędzanych wiatrem.

Szukasz noclegów w Pobierowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Pobierowie

Czyste plaże

Pobierowo uzyskało prawo do używania znaku błękitnej flagi, bowiem otrzymało certyfikat programu fundacji Foundation for Environmental Education, która promuje ochronę środowiska i dbałość o nie w miejscowościach nadmorskich. Dzięki temu plaża w Pobierowie jest czysta, są toalety również przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a także źródło wody pitnej. Nie można tutaj wjeżdżać żadnymi pojazdami czy plażować ze zwierzętami. Nd bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Bardzo dużo tu rodzin z dziećmi, Pobierowo, choć małe, jest niezwykle atrakcyjne przede wszystkim dla turystów.

Aktywnie nad Bałtykiem

Jedną z bardzo ciekawych atrakcji w tej niezwykle urokliwej miejscowości jest Akademia Słońca w Pobierowie, czyli program promujący aktywny wypoczynek nad Bałtykiem. Sportowe miasteczko cieszy się ogromną popularnością wśród plażowiczów. W programie są pokazy taneczne, cała masa zajęć fitness, aerobik, skakanie na piasku, grupowe zawody sportowe. Na telebimach można obejrzeć film czy pograć w różne gry zespołowe. To wspaniały projekt, dzięki któremu pobyt nad morzem nie może być nudny. W zajęciach uczestniczy zwykle bardzo duża liczba turystów dla których leżenie na kocyku i opalanie się, to za mało. Akademia Słońca- Strefa Aktywnego Wypoczynku, została doceniona przez Polką Organizację Turystyczną i w 2005 roku otrzymała certyfikat za najlepszy produkt turystyczny.

Pobierowski park linowy

W Pobierowie atrakcji nie brakuje. Oczywiście jak w prawie każdej miejscowości nadmorskiej na turystów czeka park linowy. Jakież byłyby wakacje nad morzem bez odwiedzenia i skorzystania z atrakcji parku linowego. To idealne miejsce dla lubiących wrażenia, a także dla rodzin z dziećmi, bowiem atrakcje przygotowane są tak, by mogli skorzystać z nich nawet mali turyści. W Pobierowie w parku linowym czekają na nas cztery trasy o różnym stopniu trudności, składające się, aż z 58 przeszkód. To świetne miejsce na aktywny wypoczynek dla rodziców z dziećmi, dla młodzieży. Nad bezpieczeństwem czuwają specjalnie przeszkoleni instruktorzy, którzy służą pomocą i poradą.

Każdy turysta powinien wybrać się na ulice Grunwaldzką, najdłuższą z ulic Pobierowa, która jednocześnie jest wizytówką miejscowości, tak jak na przykład w Warszawie Nowy Świat. Grunwaldzka łączy zachodni i wschodni kraniec Pobierowa, jest deptakiem w tej pięknej, małej nadmorskiej wiosce. Grunwaldzka otoczona jest sosnowym lasem, który jedną z cech charakterystycznych Pobierowa. Wzdłuż ulicy znajdziemy mnóstwo smażalni ryb, sklepików z pamiątkami, ogródków gastronomicznych, lodziarni itp. To tutaj tętni życie towarzyskie i kulturalne Pobierowa. Nie brakuje  dyskotek czy miejsc, gdzie można świętować do białego rana, znajdziemy nawet kino, na romantyczny wieczór we dwoje. Ulica Grunwaldzka jest sercem miasta, swoistą wizytówką, miejscem zarówno kulturalnym jak i rozrywkowym Pobierowa.

Magia w Pobierowie

W Pobierowie jest także magiczne miejsce, magiczny dom, gdzie wszystko odwrócone jest do góry nogami. Każdy turysta koniecznie musi odwiedzić to miejsce, bowiem tutaj grawitacja nie istnieje! Czy znacie inne miejsce, gdzie można ustawiać meble na suficie? Na pewno nie. W Magicznym Domku w Pobierowie, jest to możliwe. W Polsce są jeszcze 4 takie domki, gdzie można chodzić po stronie i zatracić się bez reszty, gubiąc poczucie równowagi. W Magicznym Domku można robić zdjęcia, które wychodzą niezwykle magicznie.

Magiczny Domek jest jedną z ulubionych atrakcji turystycznych w Pobierowie, zlokalizowany jest oczywiście w samym sercu miasteczka czyli na ulicy Grunwaldzkiej. To niezwykle ciekawe miejsce, szczególnie dla dzieci. W Pobierowie jest jeszcze jeden domek, wokół którego krąży wiele historii. Mianowicie jest to willa Ewy Braun, zony Adolfa Hitlera. Do dziś jednak nie ma potwierdzonych informacji czy sam Adolf Hitler, kiedykolwiek w tym domku przebywał. Dziś jest to ruina, domku nie można zwiedzać wewnątrz, gdyż jest to niebezpieczne ze względu na stan obiektu, oglądać możemy tylko z zewnątrz. To tylko kilka atrakcji w Pobierowie, jest ich znacznie więcej, dlatego warto wybrać się właśnie tam.