Wybieramy się do Pobierowa
fot.: Staszek99 / Wikimedia Commons, GFDL
Pobierowo ma bardzo bogatą historię, a swoje początki zapisuje już na rok 1386

Zapadła decyzja! Wybieramy się do Pobierowa, przepięknej nadmorskiej miejscowości w gminie Rewal, liczącej niewiele ponad 1200 mieszkańców. Mimo tak małej liczby mieszkańców w Pobierowie szczególnie latem, kwitnie życie towarzyskie i nie brakuje atrakcji turystycznych. Pobierowo jest miejscowością wypoczynkową, letniskową, którą odznacza to, że jest atrakcyjna pod względem turystycznym. Nie brakuje tu dogodnych połączeń z większymi miejscowościami, nie brak także warunków klimatycznych, które mają pozytywne znaczenie dla naszego zdrowia, wszystko to sprawia, że każdego roku, szczególnie w sezonie letnim, Pobierowo jest chętnie i tłumnie odwiedzane przez turystów.

Pobierowskie kąpieliska

W miejscowości tej do dyspozycji mieszkańców i turystów jest kąpielisko morskie, które wykorzystywane jest do kąpieli przez dużą liczbę miłośników morskich kąpieli. Jest to strzeżone kąpielisko, tutaj każdy może czuć się bezpiecznie za sprawą czuwających, profesjonalnie przeszkolonych ratowników. To ulubione miejsce na letnie kąpiele, dla rodzin z dziećmi i seniorów, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo. Pobierowo jest częścią Wybrzeża Trzebiatowskiego, które obszar obejmuje ponad 290 kilometrów kwadratowych i ponad 60 kilometrów kwadratowych linii brzegowej. W gminie Rewal, Pobierowo jest najbardziej wysunięte na zachód, a dodatkowo jest największą miejscowością wypoczynkową w tej gminie, pod względem powierzchni. Jedna z najdłuższych ulic Pobierowa, ma ponad 4 kilometry długości i jest łącznikiem między wschodnim a zachodnim krańcem wsi.

Szukasz noclegów w Pobierowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Pobierowie

Pobierowo ma bardzo bogatą historię, a swoje początki zapisuje już na rok 1386, wtedy jeszcze była to osada o charakterze typowo rolniczym i tak trwała, aż do XIX wieku. Dopiero wówczas, kiedy to ród von Kleista sprzedał osadę, zaczęła ona nabierać zupełnie innego charakteru, a mianowicie zaczęła przeistaczać się w miejscowość typowo wypoczynkową. Rok 1939 była ważną datą dla Pobierowa i to nie ze względu na wybuch II wojny światowej, jeszcze zanim to wydarzenie miało miejsce w miejscowości ruszyła wielka budowa domków letniskowych a także ruszyła sieć busów, które przywoziły turystów z Berlina. Był to czas, kiedy na pięknej plaży Pobierowa, można spotkać było mase berlińczyków, gdyż było to ich ulubione miejsce na letni wypoczynek.

Rakietowe Pobierowo

Jako ciekawostkę wspomnieć można o tym, że  od roku 1973, aż do roku 2003 w miejscowości tej rozlokowana była Jednostka Wojskowa nr 4126, w skład której wchodził 71 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Dopiero w listopadzie 2003 roku po 30 latach stacjonowania w Pobierowie, jednostkę przeniesiono do Mrzeżyna.

Baza noclegowa w Pobierowie

Jeżeli chodzi o gminę Rewal, to właśnie Pobierowo dysponuje najlepszą i największą bazą noclegową i jest jedną z najlepiej rozbudowanych miejscowości w tej gminie, oczywiście pod względem turystycznym. W sezonie letnim w miejscowości stacjonuje kilkanaście tysięcy turystów, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę niewiele ponad 1200 mieszkańców żyjących tu na co dzień. To walory turystyczne, piękne plaże, czyste, piaszczyste, mnóstwo atrakcji turystycznych, klimat i wiele innych udogodnień, sprawiają, że turyści chętnie wybierają Pobierowo na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Jednak nie tylko latem w miejscowości możemy spotkać turystów, także wiosną i jesienią jest ich tutaj bardzo duża ilość, bowiem w tym okresie szczególnie duża zawartość jodu w powietrzu, sprawia, że wszyscy, którym doskwierają choroby ze strony układu oddechowego, chętnie i tłumnie przyjeżdżają nad morze, by zażywać nadmorskich spacerów. Również sosnowe lasy wyróżniają Pobierowo na tle innych nadmorskich miejscowości i sprawiają, że krajobraz jest szczególnie piękny.

Na turystów przybywających do Pobierowa czeka bardzo bogata i rozwinięta baza noclegowa, do wyboru bowiem są hotele, pensjonaty, domy wczasowe, ośrodki wczasowe, pokoje do wynajęcia, domki letniskowe, pola namiotowe, kempingi, a także kwatery prywatne. Każdy znajdzie coś dla siebie, od luksusowych hoteli z wszystkimi możliwymi udogodnieniami, po tanie i przytulne pokoje czy domki letniskowe. Pod tym względem na różnorodność ofert nie można narzekać, wybór jest duży, w zależności od preferencji i zasobności portfela. Warto wcześniej rozejrzeć się i zarezerwować noclegi, bowiem zainteresowanie wczasami w Pobierowie z roku na rok, jest coraz większe, niektórzy już spędzając tam wakacje, rezerwują sobie pobyt na następny sezon. Wszystko to, jest dowodem na to, że wybór Pobierowa na wakacje, urlop czy towarzyski wypad, będzie świetną decyzją.
 
Miejscowość jest popularna, a liczne imprezy umilające pobyt turystom, stały się już tradycją. Bardzo często odbywają się tu koncerty znanych i lubianych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, często organizowane są przeróżne festyny, a na plaży w sezonie letnim, kiedy pogoda dopisuje, prawie każdego dnia organizowane są imprezy i zawody sportowe. W ten sposób organizatorzy zachęcają turystów do aktywnego wypoczynku i pokazują różne alternatywy spędzania czasu wolnego nad morzem.