Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Ścieżka zdrowia w Dźwirzynie
fot.: Tomasz Leśniowski / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Dla miłośników zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w miejscowości powstała tak zwana „ścieżka zdrowia”.

Piękne, nadmorskie Dźwirzyno, kuszące wieloma atrakcjami, szczególnie w sezonie letnim. Poza sezonem natomiast, jest to idealne miejsce na jesienne wędrówki, długie spacery po plaży, cisza, spokój, leczniczy klimat, piękny krajobraz, czegóż potrzeba więcej, by w pełni wypocząć…

Lecznicze Dźwirzyno

Miejscowości nadmorskich jest bardzo dużo, każda kusi swoim pięknem, atrakcjami i masą rozrywek przygotowaną z myślą o turystach. Dziś przyjrzymy się temu, co w ofercie ma małe, urocze Dźwirzyno. Większa część miejscowości znajduje się w strefie ochrony uzdrowiskowej. Dlatego też Dźwirzyno jest miejscem pełnym nakładów zdrowego, leczniczego powietrza. Szczególnie wczesną wiosną i jesienią to drogocenne powietrze ma ogromnie pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia, a najbardziej na górne i dolne drogi oddechowe.

Szukasz noclegów w Dźwirzynie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Dźwirzynie

Plaża jest najpiękniejszą atrakcją turystyczną Dźwirzyna, a malownicze wydmy, które wraz z lasem sosnowym biegną wzdłuż plaży, sprawiają, że krajobraz tego miejsca zyskuje bardzo dużo. Często zasłyszeć można opinię, że Dźwirzyno, to miejsce „cichego wypoczynku”. Turyści cenią sobie ciszę, która można się tu rozkoszować. Nie brakuje również rozrywek, sportów wodnych, te szczególnie dominują nad jeziorem.

Ścieżka zdrowia w Dźwirzynie

Dla miłośników zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku w miejscowości powstała tak zwana „ścieżka zdrowia”. Zupełnie za darmo możemy ćwiczyć nasze ciało na świeżym powietrzu, na specjalnie przygotowanych 15 stanowiskach do ćwiczeń. Ścieżka zdrowia znajduje się w biegnącym wzdłuż morza lasku sosnowym, odległość od pierwszego stanowiska do ostatniego, wynosi ponad 1.5 kilometra. Mieszkańcy Dźwirzyna nazywają to miejsce „siłownią pod chmurką” i bardzo chętnie z niej korzystają. W ostatnim czasie ze względu na wciąż wzrastające zainteresowanie zdrowym stylem życia, ćwiczeniami fizycznymi, takich miejsc w Polsce powstaje coraz więcej. Od niedawna i Dźwirzyno może się pochwalić ścieżką zdrowia. Latem jest ona oblegana przez turystów, jednak poza sezonem popularność „siłowni pod chmurką” wcale nie maleje, bowiem dla mieszkańców jest to świetna forma spędzania wolnego czasu.

W Dźwirzynie zabytków zbyt wielu nie ma, natomiast po dziś dzień zachowały się piękne, zabytkowe kamieniczki z XIX i XX wieku, charakterystyczne dla tego regionu. Mimo, iż ogromu zabytków nie ma, te zabytki architektury na pewno ucieszą oko każdego, kto o sztuce cokolwiek wie. Większość z tych budynków, to domy mieszkalne, które zachowały dawną konstrukcję i styl. Znajdziemy również budynki o innym charakterze, takie jak na przykład: domy wczasowe, sklepy czy na przykład pensjonat przy ulicy Wyzwolenia 7, gdzie wciąż podziwiać może cechy architektury charakterystyczne dla tego regionu.

Zwiedzamy okolicę Dźwirzyna

Dźwirzyno, to także piękna okolica. Oddalając się już 5-10 kilometrów od miejscowości, możemy podziwiać, kolejne piękne zabytki, piękne plaże, miejsca warte zwiedzenia. Zaledwie 10 kilometrów od Dźwirzyna, położony jest Kołobrzeg. Miasto z ogromem atrakcji turystycznych zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych turystów. Latem odbywa się tu mnóstwo imprez, tłumnie i chętnie uczęszczanych zarówno przez mieszkańców miasta, okolic i przez turystów, którzy niejednokrotnie specjalnie na te okazje przybywają do Kołobrzegu.

W bliskiej okolicy Dźwirzyna, znajduje się letnisko, ciche, spokojne - Mrzeżyno. Jest to świetne miejsce dla miłośników plażowania, bowiem to jedno z tych miejsc, gdzie na plaży możemy oddać się słodkiemu lenistwu. Cisza i spokój nastrajają do tego rodzaju wypoczynku, gdyż mrzeżyńska plaża, to jedno ze spokojniejszych miejsc nad polskim Morzem Bałtyckim. Nie brakuje również miejsc dla tych, którzy leniuchować nie lubią, natomiast preferują aktywny wypoczynek. W Mrzeżynie znajdziemy ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne dla piechurów, a ponad to turystyczne szlaki kajakowe.

Dla miłośników sportów wodnych, idealne warunki i mnóstwo możliwości tego rodzaju aktywności fizycznej stworzona nad jeziorem Resko Przymorskie i nad rzeką Rega. Spotkać możemy tutaj miłośników kitesurfing, windsurfingu oraz mniej wyczynowych sportów wodnych, takich jak rowerki wodne, kajaki czy motorówki. Także tutaj w spokojniejszych zakątkach jeziora i rzeki spotkamy miłośników wędkarstwa, którzy czasami przemierzają setki kilometrów, by móc właśnie tutaj oddać się swojej pasji i przyjemności. Mrzeżyno, to także port morski, który jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości.

Kolejną miejscowością blisko Dźwirzyna, polecaną szczególnie rodzinom z dziećmi, seniorom i tym, którzy poszukują ciszy i spokoju, jest Rogowo. Zarówno Dźwirzyno, Mrzeżyno jak i Rogowo wyróżnia to, że w przeciwieństwie do większych miast nadmorskich, takich jak Kołobrzeg, Łeba czy Ustka, tutaj dominuje cisza i spokój, ale nie brak także rozrywek i atrakcji.Dźwirzyno, to także smażalnie ryb, urocze kawiarenki, ścieżki spacerowe, niezapomniany krajobraz, drogocenny mikroklimat, piaszczysta plaża, sklepiki z pamiątkami. Na ulicach Dźwirzyna często spotkać możemy artystów, którzy za symboliczną opłatą narysują nasz portret, pamiątkę z niezapomnianych wakacji w Dźwirzynie.