Noclegi Poznań

znaleziono 228 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Nocleg Poznań – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie Wielkopolskim. Szeroki wybór noclegów – hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne oraz ośrodki wypoczynkowe. Poznań – noclegi idealnie dopasowane do oczekiwań najbardziej wymagających turystów.
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Noclegi w Poznaniu


Decydując się na nocleg w Poznaniu, warto zobaczyć jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta ,,Plaża w Pourville”. Wrócił on do Muzeum narodowego Malarstwa i Rzeźby po 10 latach od kradzieży. Oprócz tego można zapoznać się z największymi dziełami malarstwa polskiego z czasów Młodej Polski. Kolejnym miejscem które sprawia, że turyści decydują się na kwatery w Poznaniu jest Dawny Zamek Cesarski z początku XX wieku, powstały dla Wilhelma II. Doskonałym miejscem na spacery nie będzie tylko Stary Rynek, a największy – liczący 100 ha – Park Cytadela. Alejki przyciągają zarówno mieszkańców jak i turystów – ucieszyć powinni się też miłośnicy biegania, rolek oraz wycieczek rowerowych.

Tanie noclegi Poznań


Noclegi w Poznaniu posiadają wysoki standard odpowiadający wymaganiom zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów. Komfortowe nocleg można znaleźć za atrakcyjną cenę. Pokoje w Poznaniu gwarantują dogodny dostęp do niezliczonych turystycznych atrakcji miasta. Wybierając nocleg w Poznaniu możemy zdecydować pomiędzy zróżnicowanymi profilami obiektów noclegowych – czy będzie to hotel, pensjonat, apartament – Poznań gwarantuje doskonale spędzony czas.

Atrakcje turystyczne Poznania


Poznań cały czas staje się coraz chętniej odwiedzanym miastem. Każdy turysta odwiedza Stary Rynek z renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamienicami. Obowiązkową rzeczą, którą każdy turysta powinien zobaczyć są poznańskie Koziołki – poruszane mechanizmem zegarowym, codziennie o godzinie 12 ukazują się i stykają swoimi rogami dwanaście razy. Okolice rynku zachęcają do zwiedzania mnogością pomników i muzeów. Zachwycające uliczki sprzyjają spacerom po mieście – później można odwiedzić równie urokliwe kawiarenki czy restauracje oraz obowiązkowo spróbować rogala Świętomarcińskiego – tradycyjnego wypieku, którego certyfikat pozwala na wyrób tylko w Wielkopolsce.
Noclegi Poznań, szukasz noclegów w Poznaniu w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Poznaniu obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Poznaniu, kwatery prywatne, tanie noclegi Poznań i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Poznań w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Poznaniu w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Poznań noclegi i tanie pokoje w Poznaniu. Pokoje w Poznaniu, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Poznaniu. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Poznaniu, to tylko z nami! Poznań pokoje, nocleg Poznań na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Poznaniu, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
Jak dojechać? Co zobaczyć? Gdzie się pojawić?

Dojazd do Poznania


Dojazd do Poznania samochodem

Do Poznania prowadzi wiele komfortowych tras, dlatego droga samochodem do tego dużego miasta zazwyczaj nie jest skomplikowana. Podróżując ze wschodniej lub zachodniej Polski, najszybszą opcją jest autostrada A2. Od strony południowej i północnej dojazd umożliwia droga ekspresowa S5. Można się do niej dołączyć poprzez drogę ekspresową S10 lub, kierując się np. z Wrocławia, zjeżdżając z autostrady A4.

Dojazd do Poznania innymi środkami transportu

Na zachodzie Poznania znajduje się port lotniczy Poznań-Ławica, umożliwiający skrócenie podróży z dużych miast nawet do godziny. Przy ul. Dworcowej 1 zatrzymują się pociągi PKP, które dowożą turystów z wielu zakątków kraju. Warto również rozważyć opcję wyprawy komfortowym autokarem, ponieważ na dworcu autobusowym PKS zatrzymują się pojazdy prywatnych przewoźników, takich jak Flixbus czy Voyager.

Gdzie zaparkować w Poznaniu

Co prawda centrum Poznania obejmuje Strefa Płatnego Parkowania, ale plusem jest całkiem duża liczba wolnych miejsc. Na Starym Mieście dostępnych jest ponad 16,5 tysiąca stanowisk na 388 parkingach. Bez ponoszenia kosztów samochód można zostawić na placu przy ul. Pułaskiego w okolicy skrzyżowania z ul. Mieszka I. Parkingiem buforowym z niewielką opłatą godzinową i dostępną opcją abonamentu jest teren przy ul. Poznańskiej 57.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Poznaniu


Poznań Maraton
Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to jeden z największych ulicznych biegów maratońskich w Europie Środkowej. Pierwszy z nich odbył się w 2000 roku, natomiast od roku 2010 nosi imię pomysłodawcy i wielokrotnego uczestnika, tragicznie zmarłego zastępcy prezydenta Poznania. W zawodach bierze udział tysiące osób. Organizowane są takie konkursy jak np. Mistrzostwa Lekarzy, Bieg ewangelizacyjny osób duchownych czy Mistrzostwa Polski w maratonie osób niewidomych i słabowidzących.

Imieniny ulicy Św. Marcin
Każdego roku w Poznaniu 11 listopada obchodzone jest nie tylko Dzień Niepodległości, ale też Dzień Świętego Marcina. Tego dnia jedną z najważniejszych ulic miasta przechodzi barwny korowód. Pochód, prowadzony przez postać świętego na koniu, rozpoczyna się przy kościele św. Marcina, a kończy pod Zamkiem Cesarskim. Właśnie tam ma miejsce festyn z pokazem sztucznych ogni oraz słynny kiermasz, na którym można zakupić rogale świętomarcińskie z nadzieniem z białego maku.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta
Już od 1991 roku, na przełomie czerwca i lipca, w Poznaniu odbywa się festiwal, na którym prezentowany jest nie tylko program teatralny, ale również filmowy, muzyczny i taneczny. Jego nazwa nawiązuje do zbiornika wodnego na prawym brzegu Warty, Jeziora Maltańskiego. Na scenie pojawiają się zarówno gwiazdy światowego formatu, jak i zespoły mniej znane, alternatywne. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Szkolna Dyskoteka
Niezwykłą imprezą, która każdego roku cieszy się ogromnym powodzeniem, jest Szkolna Dyskoteka organizowana w Nocnym Targu Towarzyskim przy ul. Kolejowej 23. To sentymentalna podróż i świetna zabawa przy największych hitach muzycznych lat 80. i 90., które niegdyś rozbrzmiewały w szkolnych salach gimnastycznych całej Polski. Wszystkie edycje mają swój motyw przewodni, co dodatkowo uatrakcyjnia wydarzenie.

Festiwal Poznań Baroque
W ramach tygodniowego Festiwalu Poznań Baroque, w Centrum Kultury Zamek i innych salach koncertowych miasta, odbywają się imprezy mające na celu przybliżyć bogatą kulturę baroku. Artyści grają mistrzowskie kompozycje Bacha i Vivaldiego często w nowatorskich i zaskakujących aranżacjach. Za sprawą ciekawych warsztatów zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, każdy ma szansę poznać minioną epokę, a także wysłuchać niepopularnego już instrumentu, jakim jest klawesyn.

Dancing fairPlayce Poznań
Impreza Dancing fairPlayce Poznań kontynuuje wieloletnią tradycję Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce nauczyć się takich stylów tanecznych, jak np. tango, hip-hop, jazz, salsa lub bungee dance. Organizatorzy promują zdrowy tryb życia związany z ruchem, dlatego doświadczeni instruktorzy służą pomocą nawet zupełnie początkującym osobom bez względu na ich wiek.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Poznaniu i okolicy


Stary Rynek w Poznaniu

Początki głównego placu miejskiego Poznania datuje się na 1253 rok. Stary Rynek jest trzecim co do wielkości obiektem tego typu w Polsce. Przepiękne, kolorowe kamienice, a zwłaszcza reprezentacyjne domki budnicze są wizytówką stolicy Wielkopolski. Z wieży renesansowego ratusza codziennie rozbrzmiewa hejnał, a słynne koziołki trykają się rogami ku uciesze turystów. Bogato zdobiony budynek warto zobaczyć również od środka. Znajdują się tam cenne eksponaty Muzeum Historii Miasta Poznania.

Park Cytadela

Na pouczający spacer zaprasza największy park Poznania, który został uznany za pomnik historii. Na terenie Parku Cytadela znajduje się wiele starych cmentarzy, a w ocalałych fortach funkcjonuje Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Warto również obejrzeć liczne rzeźby i pomniki, np. Pomnik Bohaterów w charakterystycznym kształcie obelisku lub Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami. Wyjątkowo piękną częścią parku jest rozarium, które upaja zapachem wielu cennych gatunków róż.

Rogalowe Muzeum Poznania

Na Starym Rynku 41 znajduje się interaktywne muzeum poświęcone rogalom świętomarcińskim, które każdego roku masowo przygotowuje się na Dzień Świętego Marcina. W trakcie zwiedzania turyści na żywo zapoznają się z procesem produkcji wyjątkowego wypieku według tradycyjnej receptury. W cenie biletu oferowana jest słodka przyjemność, czyli degustacja słynnych rogali z ciasta półfrancuskiego wypełnionych białym makiem i udekorowanych rozdrobnionymi orzechami.

Ostrów Tumski w Poznaniu

Poznański Ostrów Tumski jest jedyną wyspą, która zachowała się na Warcie. To szczególne miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych historią, ponieważ znajdował się tu wczesnośredniowieczny gród piastowski. Pozostałości rezydencji książęcej z X wieku znajdują się pod gotyckim kościołem Najświętszej Marii Panny. Na Ostrowie Tumskim warto również zwiedzić piękną Bazylikę Archikatedralną, zwaną katedrą, wielokrotnie przebudowywaną w różnych stylach architektonicznych.

Jezioro Maltańskie

Sztuczne Jezioro Maltańskie, znajdujące się na prawym brzegu Warty, zostało oddane do użytku w 1952 roku, a swą nazwę zawdzięcza Zakonowi Kawalerów Maltańskich. Odbywają się na nim zawody kajakarskie i wioślarskie, a jego okolice służą mieszkańcom do jazdy na rowerze, rolkach lub do biegania. Malownicze tereny są prawdziwą oazą spokoju w środku dużego miasta. Jedną z atrakcji nad zbiornikiem jest Ogród Czasu, czyli grupa pięciu różnych zegarów słonecznych.

Palmiarnia Poznańska

Poznańska palmiarnia znajduje się na terenie Parku Wilsona i obejmuje aż 12 pawilonów, co sprawia, że jest to największy tego typu obiekt w kraju i jeden z największych w Europie. Przestronne pomieszczenia wypełnione są wyjątkowymi roślinami w ponad tysiącu gatunków. Palmiarnia idealnie sprawdza się na relaksujący spacer w otoczeniu bujnej przyrody. Gdzieniegdzie w klatkach można dostrzec kolorowe papugi, natomiast zbiorniki wodne i akwaria roją się od egzotycznych ryb.