Mieszkania do wynajęcia Poznań

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Pokoje do wynajęcia Poznań zapraszają i chętnie ugoszczą krajowych i zagranicznych turystów. Piękne miasto oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji, które zapewnia rozrywkę wszystkim przyjezdnym i miejscowym.
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Pokoje do wynajęcia w Poznaniu na e-turysta.pl


To wielkie i przepiękne miasto ma bardzo dużo do zaoferowania zarówno turystom jak i mieszkańcom. Wędrując szlakiem najstarszych polskich miast warto zatrzymać się na dłużej w oferowanych pokojach do wynajęcia Poznań. Poznań może się okazać miejscem niezwykle malowniczym, atrakcyjnym i kształcącym. Szkoda byłoby się nie przekonać. Warty obejrzenia jest też Stary Rynek ze swoimi bajecznie kolorowymi kamienicami. W sercu rynku usytuowany jest ratusz, który jest budowlą renesansową. W chwili obecnej jest tam dostępne dla zwiedzających Muzeum Miasta Poznania. Codziennie o 12:00 turyści zbierają się pod ratuszem by podziwiać symbol Poznania, czyli słynne poznańskie koziołki, które o stałej godzinie trykają się rogami. W serwisie E-turysta znajdziesz pokoje do wynajęcia w Poznaniu w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Poznań: pokoje do wynajęcia


Każdy, bez wyjątku, powinien zobaczyć jeden z najstarszych kościołów na polskiej ziemi, jest nim bazylika archikatedralna św. Piotra i Pawła. Miejsce jest dodatkowo wyjątkowe ze względu na położenie, bo znajduje się na jedynej już pozostałej na Warcie wyspie, która tworzy dziś jedną z dzielnic Poznania, Ostrów Tumski. Prawdopodobnie właśnie tam przyjął chrzest Mieszko I. Punktami obowiązkowymi każdego, kto odwiedza archikatedrę powinno być zobaczenie Złotej Kaplicy, w której pochowani są pierwsi władcy Polski oraz podziemia, gdzie można obejrzeć pozostałości po świątyni z X wieku. To właśnie tam są grobowce pierwszych władców.

Atrakcje turystyczne w grodzie Przemysława


Niezwykle pasjonująca, zwłaszcza dla miłośników natury, może być wizyta w Palmiarni Poznańskiej, jest to największy obiekt tego typu w Polsce i jeden z największych w całej Europie. Oprócz ogromnego zbioru rozmaitych roślin, można tam też spotkać intersujące gady, owady i ryby. Innym miejscem, równie dobrym na spotkanie z natura może być Poznańska Cytadela, czyli wielki park, który niegdyś był największym fortem artyleryjskim w Europie. Podczas II wojny światowej był to ostatni niemiecki punkt oporu. Cały park jest obecnie pomnikiem historycznym. Prócz wystaw czołgów i samolotów, można tam obejrzeć również bardzo ciekawą wystawę 112 rzeźb Magdaleny Abakanowicz. Pokoje do wynajęcia Poznań zapraszają krajowych i zagranicznych turystów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: