Apartamenty Poznań

znaleziono 37 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Apartamenty Poznań. „Poznań ponad Wartą/Wznosi swoje wieże,/Święty Wojciech biskup/Tego grodu strzeże” jak donosi Artur Oppman w „Abecadle polskich dzieci”. Kierunek podróży? POZnan*, oczywiście!
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Apartamenty Poznań – odpoczynek podczas zwiedzania


Poznań to miejsce z bogatą i długą historią, miasto na prawach powiatu ulokowane w zachodniej Polsce. Malowniczo rozciąga się nad rzeką Wartą, tuż u ujścia Cybiny na Pojezierzu Wielkopolskim. To historyczna stolica Wielkopolski, a od prawie dwudziestu lat siedziba władz województwa wielkopolskiego oraz powiatu poznańskiego. Miasto należy do galerii najstarszych polskich osad. Pochwalić się może jednym z pierwszych odnotowań w kronikach polskich. To również jedyne polskie miasto wymienione w narodowym hymnie. Nazwa miasta wywodzi się od staropolskiego imienia Poznan. To siedziba pierwszych Piastów, którzy pozostawili po sobie sporo budowli zachowanych do naszych czasów. Tereny Poznania słyną jako kolebka polskiej państwowości oraz stolica Wielkopolski. Miasto charakteryzuje wyjątkowa uroda oraz klimat, trudny do podrobienia. Stare Miasto, Ostrów Tumski, poznańskie koziołki, zoo, stadion Lecha to sztandarowe atrakcje miasta. Poznań kusi zabytkami, atrakcjami, których nie odnajdziemy w innych polskich miastach. Trudno poznać miasto w ciągu dwóch dni. Na pobyt warto zarezerwować część urlopu. Pozostaje jeszcze kwestia noclegu. Tu z pomocą przychodzi portal społecznościowy e-turysta. Na stronie „Apartamenty Poznań” odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych ofert. Polecamy!

Apartamenty Poznań na doby – pomysł na weekend w mieście


Czasami łatwiej nam zaplanować dwudniowy pobyt, niż tygodniowy wypad. Poznań doskonale wpisuje się w ten scenariusz. Pobyt połączyć można z wizytą w jednym z teatrów, a jest ich tu całkiem sporo. Wizytówką miasta jest Teatr Wielki imienia Stanisława Moniuszki. Podczas pobytu wybierać można z repertuarów Teatrów: Animacji, Nowego, Polskiego. Ciekawe spektakle zobaczymy także w Teatrze Strefa Ciszy, Ośrodku Edukacji Teatralnej. Melomanii odnajdą ukojenie w Filharmonii Poznańskiej imienia Tadeusza Szeligowskego. Może uda się wysłuchać koncertu jednego z chórów poznańskich. Przy odrobinie szczęścia będą to „Poznańskie Słowiki” lub „Poznański Chór Katedralny”, a może Chór Akademicki UAM”. Pobyt umilić może wizyta w muzeum lub galerii sztuki. Najczęściej odwiedzaną jest Galeria Miejska Arsenał. Dobrym sposobem na zakończenie mile rozpoczętego dnia, jest odpowiednio zaaranżowany i starannie dobrany nocleg. Na turystów czeka rozbudowana infrastruktura noclegowa. Ci, którzy cenią sobie korzystną cenę, wygodę, spokój, intymność i bezpieczeństwo powinni skorzystać z ofert zamieszczonych pod hasłem: „tanie apartamenty Poznań”.

Tanie apartamenty Poznań – dobry nocleg na każdą kieszeń


Klimat, nastrój, atmosfera miasta przyciągają turystów niczym magnes. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Na pewno Centrum Kultury Zamek. W tej liczącej ponad wiek rezydencji ostatniego cesarza Niemiec siedzibę ma instytucja kulturalna organizująca mnóstwo ciekawych i wyjątkowych imprez. Kolejne miejsce to Śródka – dzielnica położona na wschód od Ostrowa Tumskiego. Są jeszcze Termy Maltańskie, czyli rozległy Aquapark. Podczas krótkich pobytów warto zatroszczyć się o nocleg w dobrej lokalizacji. Oferty takie odnaleźć można na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta. Kategoria „Apartamenty Poznań na doby” cieszy się zainteresowaniem osób lubiących podróżowanie, ceniących wygodę i

Poznań Apartamenty


Poznań to wyjątkowe, zabytkowe miasto, przyciągające co roku coraz więcej turystów. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Poznaniu. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej jest bezcenna. Szeroki wybór tanich apartamentów w Poznaniu pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego. Hotele, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, a także kwatery prywatne porównaj pod względem standardów oraz cen na stronie e-turysta.pl.

Apartamenty Poznań na E-turysta.pl


Poznań to miasto należące do województwa wielkopolskiego, położone nad rzeką Wartą. Poznań jest ważnym węzłem drogowym oraz kolejowym, miasto to jest także ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki, a także turystyki. Poznań jako czwarte najliczniej odwiedzanie miasto w Polsce posiada atrakcje turystyczne takie jak: trasy turystyczne między innymi Szlak Piastowski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka, a także budownictwo między innymi Stare Miasto, ratusz, Zamek Królewski, mury obronne, fortyfikacje dawnej Twierdzy Poznań, a także kratery po meteorytach. Wokół Poznania znajdują się także ośrodki rekreacyjne położone nad jeziorami, które posiadają własne kąpieliska i rozbudowaną bazę apartamentów w poznaniu. Poznań to miejscowość położona w środkowej części województwa wielkopolskiego, posiadająca rozbudowaną infrastrukturę. Na terenie Poznania możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert apartamenty Poznań pozwala na odpowiednie dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty. Tanie apartamenty w Poznaniu zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej ciekawej miejscowości.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: