Apartamenty Władysławowo

znaleziono 56 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Tanie apartamenty Władysławowo – Władysławowo, malowniczo położona miejscowość turystyczna pretenduje do miana jednego z głównych kurortów Wybrzeża. Miasto charakteryzuje morski klimat pełen leczniczych właściwości, czysta woda i powietrze nasycone zdrowotnym jodem. Jeśli do wypoczynku dorzucimy jeszcze dobry, sprawdzony nocleg w apartamentach we Władysławowie to pojawia się szansa na naprawdę udany urlop. Serdecznie zapraszamy do Władysławowa.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Apartamenty Władysławowo, wypoczynek w szczególnym miejscu


Miasto zawdzięcza nazwę królowi Władysławowi IV, który w obawie przed najazdem szwedzkim nakazał budowę fortu wojennego, który wzmocnić miał militarnie Puck. Nazwa miasta pojawia się już w 1635 roku, ale historia osadnictwa na tym terenie ma zdecydowanie dłuższe korzenie. W XII i XIV wieku odnotowano miejscowość rybacką o łacińskiej nazwie Vela Ves (Wielka Wieś) oraz wsie pomocnicze Cetniewo, Poczernino. Wielka Wieś, w języku kaszubskim Wiôlgô Wies dała początek miastu, wsie Cetniewo i Poczernino to dziś część Władysławowa, miasta które stanowi doskonałe miejsce do zaplanowania wypoczynku. We Władysławowie znajduje się największy w Polsce rybacki port, z którego wypływa w widokowy rejs kilkadziesiąt tysięcy osób. Czas spędzony we Władysławowie nie musi polegać jedynie na wylegiwaniu się na plaży, znajdziemy tu mnóstwo atrakcji: Dom Rybaka, Aleja Gwiazd Sportu, Gwiazda Północy, Ocean Park, Hallerówka, Muzeum Motyli, liczne wystawy interaktywne. Ulubioną aktywnością turystów są piesze i rowerowe wędrówki. Spacery piaszczystymi plażami oraz rowerowe przejażdżki pozwalają zadbać o zdrowie i kondycję, dostarczają również niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Urozmaicona, bogata baza noclegowa miasta sprosta wymaganiom każdego turysty. To tu znajduje się najwięcej kwater typu pokoje gościnne, pensjonaty, studia czy apartamenty Władysławowo. Wyjątkowe zagęszczenie świetnych, sprawdzonych kwater daje wczasowiczom niecodzienne możliwości wyboru odpowiedniego standardu w doskonałej cenie. Osoby poszukujące noclegu odsyłamy na strony portalu E-turysta, który pomaga w znalezieniu urlopowego lokum.

Władysławowo apartamenty z widokiem na morze na stronach E-turysty


Szczególnym atutem Władysławowa jest jego położenie. Miasto odnajdziemy tuż przy nasadzie Półwyspu Helskiego, co czyni z miejscowości doskonałą bazą wypadową. Blisko stąd na Hel, do Pucka, Trójmiasta czy Słowińskiego Parku Narodowego. Kolejną zaletą miejsca jest szeroka, doskonała, piaszczysta plaża. W letnim sezonie znajdziemy na niej pięć strzeżonych kąpielisk, dużą zjeżdżalnię wodną, kilka punktów gdzie można wypożyczyć sportowy sprzęt oraz gastronomiczne punkty. Nocami plaża nie cichnie, odbywają się na niej występy artystyczne, dyskoteki i za dnia turnieje piłki siatkowej. Władysławowo apartamenty z widokiem na morze pozwalają na zorganizowanie wyjątkowego pobytu. Osoby, które lubią imprezowy charakter miasta zapraszamy do Władysławowa podczas wakacji, a turyści ceniący spokój powinni odwiedzić to szczególne miejsce poza sezonem. Doskonałym terminem jest jesień i wiosna, a nawet zima. Najlepsze apartamenty nad morzem Władysławowo znajdziemy na stronach społecznościowego portalu E-turysta, który proponuje mnóstwo sprawdzonych, dobrych ofert noclegowych we Władysławowie i okolicy. Rozpiętość cenowa pozwala dopasować wybory do możliwości portfela. Dodatkowym atutem są precyzyjne opisy, zdjęcia oraz informacje o okolicznych atrakcjach, propozycje niebanalnych aktywności. Zachęcamy do rezerwacji pobytu, polecamy zasoby E-turysty.

Władysławowo - Miejsca warte odwiedzenia


Będąc we Władysławowie warto zajrzeć na ulicę Sportową, na której znajduje się słynna Aleja Gwiazd Sportu. Są tam upamiętnione osiągnięcia polskich sportowców oraz przybliżone ich sylwetki. Co roku, w okresie szkolnych wakacji obchodzone są tam uroczystości odsłonięcia kolejnych gwiazd dla zasłużonych sportsmenów i sportsmenek.
Istotnym punktem dla zwiedzających jest również tzw. „Hallerówka”, czyli letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, w której można teraz oglądać liczne pamiątki po tym zasłużonym dla Wojska Polskiego legioniście.
Koneserzy rozmaitych trunków powinni wiedzieć, że w Jastrzębiej Górze, czyli osiedlu Władysławowa mieści się Dom Whisky. Na miejscu można odnaleźć aż tysiąc różnych odmian tego alkoholu.
Niezwykłą furorę robi też wystawa „Magiczny Zawrót Głowy”, przy oglądaniu której do tytułowego zawrotu głowy doprowadzają iluzje optyczne przedstawiane odwiedzającym.

Ciekawostki o Apartamentach w Władysławowie


Będąc w Jastrzębiej Górze można stanąć na najdalej wysuniętym kawałku ziemi polskiej. Po badaniach przeprowadzonych w 2000 roku, okazało się, ze to nie Przylądek Rozewie leży najdalej na północy kraju, fragment Jastrzębiej Góry jest wysunięty dalej aż o... 2 cm! . Przy ulicy Norwida umieszczony został obelisk upamiętniający to odkrycie.
Z Władysławowa pochodzi zespół „Nocne szczury”, który był pierwszym zespołem punkowym występującym w Jarocinie. Władysławowo jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miastem. Szczególnie atrakcyjne mogą być apartamenty we Władysławowie, zwłaszcza te położone na samym początku Mierzei Helskiej, w dzielnicy Chałupy. Atrakcyjny widok z okien tanich apartamentów w Władysławowie może nam zapewnić widok trenujących wind- i kitesurfing turystów. To atrakcja, której z pewnością warto spróbować samemu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: