Apartamenty Władysławowo

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Władysławowo Apartamenty – doskonała możliwość wypoczynku nad samym morzem, a w dodatku zapoznania się z zupełnie inną, jakże ciekawą kulturą. Miasto leży bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, a dodatkowo od południowo-wschodniej części oblewane jest przez Zatokę Pucką.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Władysławowo - Miejsca warte odwiedzenia


Będąc we Władysławowie warto zajrzeć na ulicę Sportową, na której znajduje się słynna Aleja Gwiazd Sportu. Są tam upamiętnione osiągnięcia polskich sportowców oraz przybliżone ich sylwetki. Co roku, w okresie szkolnych wakacji obchodzone są tam uroczystości odsłonięcia kolejnych gwiazd dla zasłużonych sportsmenów i sportsmenek.
Istotnym punktem dla zwiedzających jest również tzw. „Hallerówka”, czyli letnia rezydencja Generała Józefa Hallera, w której można teraz oglądać liczne pamiątki po tym zasłużonym dla Wojska Polskiego legioniście.
Koneserzy rozmaitych trunków powinni wiedzieć, że w Jastrzębiej Górze, czyli osiedlu Władysławowa mieści się Dom Whisky. Na miejscu można odnaleźć aż tysiąc różnych odmian tego alkoholu.
Niezwykłą furorę robi też wystawa „Magiczny Zawrót Głowy”, przy oglądaniu której do tytułowego zawrotu głowy doprowadzają iluzje optyczne przedstawiane odwiedzającym.

Ciekawostki o Apartamentach w Władysławowie


Będąc w Jastrzębiej Górze można stanąć na najdalej wysuniętym kawałku ziemi polskiej. Po badaniach przeprowadzonych w 2000 roku, okazało się, ze to nie Przylądek Rozewie leży najdalej na północy kraju, fragment Jastrzębiej Góry jest wysunięty dalej aż o... 2 cm! . Przy ulicy Norwida umieszczony został obelisk upamiętniający to odkrycie.
Z Władysławowa pochodzi zespół „Nocne szczury”, który był pierwszym zespołem punkowym występującym w Jarocinie

Sprawdź Apartamenty Władysławowo


Władysławowo jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miastem. Szczególnie atrakcyjne mogą być apartamenty we Władysławowie, zwłaszcza te położone na samym początku Mierzei Helskiej, w dzielnicy Chałupy. Atrakcyjny widok z okien tanich apartamentów w Władysławowie może nam zapewnić widok trenujących wind- i kitesurfing turystów. To atrakcja, której z pewnością warto spróbować samemu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: