Apartamenty Szklarska Poręba

znaleziono 52 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Decydując się na apartament w Szklarskiej Porębie, można bez trudu przenieść się w magiczne miejsce, położone na zboczach Karkonoszy, przez wielu nazywane polską Alaską.
Karkonosze to jeden najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. W śród nich niczym perła lśni urocze miasteczko Szklarska Poręba, wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Bogactwa Szklarskiej Poręby nie sposób jest poznać w jeden czy dwa dni. Żeby naprawdę odwiedzić najciekawsze zakątki trzeba zarezerwować sobie więcej czasu i mieć duży zapas energii. Tym bardziej nie warto próbować ich opisywać, wystarczy wspomnieć o pomnikach natury takich jak Krucze Skały, Wodospad Szklarski czy Chybotek. Szklarska Poręba jak żadne inne miasto w Karkonoszach identyfikuje się z postacią Ducha Gór. Co objawia się w każdym zakątku tej przepięknej miejscowości. To tu wśród zielonych lasów, w dolinie rzeki, na zboczach Karkonoszy rozciąga się magiczny ogród historii, tradycji, wierzeń, magii i natury. Jego władcą jest Duch Gór zwany: Karkonoszem, Liczyrzepą i Rzepiórem.

Apartamenty Szklarska Poręba


Podobnie jak malownicze są widoki naturalne, tak samo malownicze może okazać się dzieło ludzkich rąk, a mianowicie przepiękne wille, często wyglądające jak małe dworki i pałacyki, oferujące apartamenty w Szklarskiej Porębie. Tradycjonaliści i ci, którzy w górach poszukują wszystkiego, co z górami związane, mogą zdecydować się na domki w stylu góralskim i ich apartamenty. Szklarska Poręba to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić, choćby tylko dla widoków oglądanych z okna apartamentu.

Ciekawostki o Szklarskiej Porębie


Nie bez powodu Szklarska Poręba porównywana jest do amerykańskiego stanu słynącego z psich zaprzęgów. Otóż w 2003 roku, w tym istniejącym od XIV wieku miasteczku, zostały zorganizowane pierwsze w Polsce zawody psich zaprzęgów. Zadecydował o tym specyficzny klimat, ponieważ zimowe warunki utrzymują się tam nawet w okresie późnej kalendarzowej wiosny. Dzięki temu odbywają się tam coraz bardziej prestiżowe zawody i konkursy, które trzeba zobaczyć. Koniecznie trzeba też odwiedzić najwyższy wodospad w Sudetach, Wodospad Kamieńczyka i wąwóz, do którego wpada, i to nie tylko ze względu na piękno, którego nie można im odmówić, ale na „prestiż” jakim cieszą się od 2008 roku, czyli od ekranizacji „Opowieści z Narnii: Księcia Kaspiana”. Co Wodospad i Wąwóz Kamieńczyka mają wspólnego z „Opowieściami z Narnii”? Reżyser Andrew Aronson dostrzegł i docenił bajeczny klimat miejsca i uczynił z niego tło dla swojej ekranizacji. Turyści będą mogli się przekonać, że to, co zobaczyli w filmie, to naturalne piękno, a nie filmowe efekty specjalne.

Apartamenty Turystyczne w Szklarskiej Porębie


W Szklarskiej Porębie sezon trwa dwanaście miesięcy, więc turyści decydujący się na przyjazd mogą mieć pewność, że jeśli nie chcą, nie będą się nudzić. Przez cały rok dostępne są liczne szlaki turystyczne, a co ciekawe, na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym i, wybierając się na relaksująca wycieczkę, nauczyć się i dowiedzieć kilku interesujących rzeczy. Latem, prócz turystyki pieszej, można zdecydować się na rowerową korzystając z kompleksu dwunastu tras rowerowych o łącznej długości aż 278 kilometrów. Rzecz jasna, rowery można wypożyczyć również na miejscu. Turyści lubiący sporty ekstremalne maja możliwość zwiększyć poziom adrenaliny decydując się na kajakarstwo górskie. Dla tych, którzy kochają zimowe szaleństwo możliwości jest pod dostatkiem: skituring, narciarstwo biegowe, śnieżne rakiety, kuligi, narciarstwo i, wspominane już, psie zaprzęgi. Jest co robić! Natomiast w zakładce: Apartamenty Szklarska Poręba, pojawia się wachlarz propozycji noclegowych
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: