Pokoje gościnne Szklarska Poręba

znaleziono 39 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Szklarska Poręba Pokoje gościnne - Serdecznie zapraszamy do „Miasta Ducha Gór” miasta, w którym króluje od wieków mit tajemniczego władcy znanego jako Rübezahl, w polskich klechdach pojawia się pod postacią Rzepióra lub Liczyrzepy. Legenda Ducha Gór, który miał w swym władaniu całe Karkonosze narodziła się ponad 1000 lat temu i jest żywa do dnia dzisiejszego.
Karkonosze to jeden najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. W śród nich niczym perła lśni urocze miasteczko Szklarska Poręba, wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Bogactwa Szklarskiej Poręby nie sposób jest poznać w jeden czy dwa dni. Żeby naprawdę odwiedzić najciekawsze zakątki trzeba zarezerwować sobie więcej czasu i mieć duży zapas energii. Tym bardziej nie warto próbować ich opisywać, wystarczy wspomnieć o pomnikach natury takich jak Krucze Skały, Wodospad Szklarski czy Chybotek. Szklarska Poręba jak żadne inne miasto w Karkonoszach identyfikuje się z postacią Ducha Gór. Co objawia się w każdym zakątku tej przepięknej miejscowości. To tu wśród zielonych lasów, w dolinie rzeki, na zboczach Karkonoszy rozciąga się magiczny ogród historii, tradycji, wierzeń, magii i natury. Jego władcą jest Duch Gór zwany: Karkonoszem, Liczyrzepą i Rzepiórem.

Pokoje gościnne Szklarska Poręba – pomysł na zimowy wypoczynek


Pokoje Szklarska Poręba czekają na turystów przez cały rok. Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna Dolnego Śląska. Jej popularność sięga pierwszej połowy XIX wieku i nie słabnie aż do dnia dzisiejszego. Warunki klimatyczne, które notuje się w tym regionie porównywalne są do walorów alpejskich miejscowości. Stąd takie zainteresowaniem narciarstwem i tak rozbudowana infrastruktura sportowa. Głównym atutem Szklarskiej Poręby jest długo zalegająca pokrywa śnieżna. Zwykle można korzystać tu z uroków białego szaleństwa aż przez 110 dni w roku. To największy ośrodek sportów zimowych w polskich Sudetach. Centrum znajduje się na Szrenicy, która góruje nad miastem. Wyciągi linowe i orczykowe rozrzucone są na stokach całego miasta. Obowiązkowo trzeba skorzystać z kolei linowej „KarkonoszExpress”, która stała się najdłuższym tego typu wyciągiem w Polsce. W Porębie Jakuszycach na miłośników narciarstwa biegowego czekają trasy o łącznej długości ponad 100 kilometrów. Warto wspomnieć, że biegać na nartach można tu aż do późnej wiosny. Po tym terminie trasy czekają na amatorów dwóch kółek, którzy z rowerowej perspektywy podziwiają widoki z wysokości prawie 1000 metrów n.p.m. Serdecznie zapraszamy i odsyłamy na strony portalu e-turysta, gdzie wybrać można odpowiedni nocleg.

Pokoje Szklarska Poręba – pomysł na pobyt w Karkonoszach


Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Rekreacja, kontakt z naturą, bajeczne pejzaże, atrakcje to wszystko na wyciągnięcie ręki. Tu na pewno uda się przeżyć niezapomnianą przygodę! Szklarska Poręba zajmuje spory obszar, bo aż ponad 75 km2 , co przy niewielkiej liczbie mieszkańców pozwala na spędzenie urlopu w miejscu wolnym od tłumu i hałasu. W mieście dominują lasy, dlatego dobrze poczują się tu miłośnicy spacerów, górskich wędrówek oraz rowerowych eskapad. Pobyt w Szklarskiej Porębie z pewnością wpłynie kojąco na ludzką naturę: cisza, mnogość malarskich pejzaży, szum krystalicznych potoków i wodospadów, doskonała pogoda – czego chcieć więcej?! Planując pobyt w Karkonoszach warto odwiedzić strony portalu e-turysta, gdzie w zakładce „Pokoje gościnne Szklarska Poręba” odnaleźć można ciekawe oferty proponujące nocleg w tanich pokojach w Szklarskiej Porębie. Nocleg u gospodarzy ma wiele zalet. Gościnność, spokój, domowe warunki, doskonała atmosfera – to dla wielu turystów argumenty nie do przebicia. Dodatkowym aspektem jest jeszcze walor finansowy. Dostępne, rozsądne ceny, możliwość negocjacji sprawiają, iż ofertami wolnych pokoi w Szklarskiej Porębie zainteresowanych jest coraz więcej turystów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: