Pokoje gościnne Białka Tatrzańska

znaleziono 95 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Białce Tatrzańskiej, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Wolne pokoje gościnne w miejscowości Białka Tatrzańska - Porównaj pokoje gościnne w Białce Tatrzańskiej. Białka Tatrzańska to bardzo szeroki zakres pokoi. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne.
Położona nad rzeką Białką od której zresztą wzięła nazwę Białka Tatrzańska staje się jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych w polskich górach. Liczba dwóch tysięcy mieszkańców Białki niejednego dnia bywała trzykrotnie przewyższona przez liczbę odwiedzających ją turystów. Ta góralska wieś rozciąga się na długości aż ośmiu kilometrów, a jej najwyższy punkt przekracza siedemset metrów nad poziomem morza. Blisko stąd do Zakopanego, bo zaledwie dwadzieścia jeden kilometrów, a jeszcze bliżej do Nowego Targu. Klimat w Białce Tatrzańskiej mimo położenia w najwyższych polskich górach jest znacznie łagodniejszy niż w innych pobliskich miejscowościach. Zawdzięcza to dużemu nasłonecznieniu dzięki otwierającej się na południe szerokiej dolinie Tatr Bielskich. Atrakcyjność Białki Tatrzańskiej zimą determinują trzy duże ośrodki narciarskie i system jedna karta, piętnaście wyciągów, a także baseny termalne oraz całoroczny Aquapark. W lecie rzeka Białka daje możliwość uprawiania sportów ekstremalnych takich jak kajakarstwo górskie, czy spływy pontonowe. Swoje miejsce znajdą tutaj także amatorzy paralotniarstwa. Z ciekawych zabytków należy wymienić frewniany i zabytkowy kościółek pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza.

Tanie pokoje Białka Tatrzańska – polecane w zimie i w lecie


Białka Tatrzańska to miejsce stworzone do wypoczynku. Tu można odwiedzić baseny termalne, pojeździć na nartach, wynająć kwaterę, spacerować. Wolne pokoje w Białce Tatrzańskiej cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli planujemy pobyt w Białce w turystycznym sezonie, to o rezerwacji powinniśmy pomyśleć zdecydowanie wcześniej. Pobyt w tej malowniczej wiosce zawsze jest atrakcyjny, niezależnie od pory roku. Zimą turystów i narciarzy przyciągają świetnie przygotowane trasy. Narciarze czują się w Białce jak w raju. Korzystać mogą z różnych tras narciarskich, które w sumie liczą aż czternaście kilometrów. Coś dla siebie znajdą tu także narciarze biegowi, dla których przygotowano kilkanaście kilometrów tras. W lecie z górskich szlaków korzystać mogą nie tylko spacerowicze i turyści. W rejonie znajduje się kilkanaście dobrze przygotowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Niektóre prowadzą nawet na Słowację lub Jezioro Czorsztyńskie. Rowerzyści poszukujący mocnych wrażeń realizują się podczas zjazdów trasą downhillową. W Białce Tatrzańskiej znajdują się trasy przystosowane do zjazdów na wyczynowych hulajnogach, a na Kotelnicy corocznie odbywają się Mistrzostwa Polski Cross Monster. Zapraszamy do Białki! Problem noclegów rozwiąże e-turysta. „Tanie pokoje Białka Tatrzańska” – pod tym hasłem, na stronach portalu znajduje się mnóstwo sprawdzonych ofert. Polecamy.

Pokoje gościnne Białka Tatrzańska z historią w tle.


Ta malownicza wieś położona zaledwie dwadzieścia kilometrów od Zakopanego powstała najprawdopodobniej już w XVII wieku. Podania mówią, że założył ją niejaki Łętowski. Przywilej lokacyjny miejscowości potwierdził w 1636 roku król Władysław IV. Terenami zarządzała rodzina Nowobilskich, którzy z nadania króla dziedziczyli sołectwo. Legenda głosi, że nadania te były nagrodą za ocalenie króla przed Szwedami. Jan Kazimierz uciekał przed wojskiem szwedzkim doliną rzeki Białki na Spisz, niestety na Podhalu został zaatakowany. Z pomocą przyszli mu mieszkańcy tego regionu, górale z Białki. Na pamiątkę tego wydarzenia, trasa którą podążał król nazwana została „drogą (traktem) królewskim”. Dowody pobytu Szwedów na Podhalu odnaleźć można w kapliczce świętego Jana. Według podań ludowych została ona wybudowana w miejscu starego cmentarza, na którym pochowano trzystu Szwedów. W Białce żył również ród zbójników. Z sentymentem wspomina się Jaśka Nowobilskiego, o którym mówiono „Prawo”. Ten zbójnik nad zbójnikami dał się poznać, jako osoba niezwykle honorowa. Podczas więzienia w zamku w Wiśniczu założył się z austriackim oficerem, że wejdzie po murze (Jasiek wspinał się po pionowych ścianach niezwykle sprawnie). Dał jednocześnie słowo, że więzienia nie opuści. Mimo, że do wolności dzielił go tylko jeden krok, słowa dotrzymał. Takie legendarne bajania najlepiej snuje się wieczorami przy ognisku. O odpowiednią atmosferę zadbają gospodarze, którzy z przyjemnością goszczą turystów w swych domach. Noclegi w gościnnych progach góralskich, to tradycja regionu. Na stronie portalu społecznościowego e-turysta, w zakładce „Pokoje gościnne Białka Tatrzańska” odnaleźć można wiele ciekawych propozycji. Miejsca noclegowe są skrupulatnie opisane i udokumentowane zdjęciami. Tu każdy turysta znajdzie propozycję dostosowaną do możliwości finansowych i oczekiwań. Zaletą noclegów w pokojach gościnnych jest doskonała lokalizacja obiektów oraz dobre warunki, dzięki którym pobyt w Białce stanie się przyjemnością.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białka Tatrzańska, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: