Pensjonaty Białka Tatrzańska

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Białce Tatrzańskiej, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Pensjonaty Białka Tatrzańska – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne ceny i standard wyposażenia, który dopasujesz do swoich oczekiwań. Sprawdź oferty wśród pensjonatów i zdecyduj się na spędzenia najbliższego urlopu w Białce Tatrzańskiej.
Położona nad rzeką Białką od której zresztą wzięła nazwę Białka Tatrzańska staje się jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych w polskich górach. Liczba dwóch tysięcy mieszkańców Białki niejednego dnia bywała trzykrotnie przewyższona przez liczbę odwiedzających ją turystów. Ta góralska wieś rozciąga się na długości aż ośmiu kilometrów, a jej najwyższy punkt przekracza siedemset metrów nad poziomem morza. Blisko stąd do Zakopanego, bo zaledwie dwadzieścia jeden kilometrów, a jeszcze bliżej do Nowego Targu. Klimat w Białce Tatrzańskiej mimo położenia w najwyższych polskich górach jest znacznie łagodniejszy niż w innych pobliskich miejscowościach. Zawdzięcza to dużemu nasłonecznieniu dzięki otwierającej się na południe szerokiej dolinie Tatr Bielskich. Atrakcyjność Białki Tatrzańskiej zimą determinują trzy duże ośrodki narciarskie i system jedna karta, piętnaście wyciągów, a także baseny termalne oraz całoroczny Aquapark. W lecie rzeka Białka daje możliwość uprawiania sportów ekstremalnych takich jak kajakarstwo górskie, czy spływy pontonowe. Swoje miejsce znajdą tutaj także amatorzy paralotniarstwa. Z ciekawych zabytków należy wymienić frewniany i zabytkowy kościółek pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza.

Białka Tatrzańska - Niesamowity górski klimat


Białka Tatrzańska to popularna wieś wypoczynkowa w południowej Polsce. Niesamowity górski klimat, widoki oraz bogactwo przyrody z roku na rok przyciągają tu rzesze turystów. Swoją nazwę Białka Tatrzańska wzięła od nazwy rzeki nad którą jest położona, a całe sołectwo zamieszkuje około dwóch tysięcy mieszkańców. Ta niewielka miejscowość połączeniu z niepowtarzalną przyrodą oraz atrakcjami turystycznymi tworzy doskonałe miejsce dla spragnionych spokoju odwiedzających.

Pensjonaty Białka Tatrzańska


Turyści będą zadowoleni z pobytu zarówno zimą jak i latem. Podczas ferii miejsce to przyciąga miłośników narciarstwa, którzy mogą korzystać z piętnastu wyciągów narciarskich. Latem nie brakuje miejsc idealnych do spacerów czy jazdy na rowerze. Pensjonaty w Białce Tatrzańskiej to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią aktywny wypoczynek oraz sporty ekstremalne. Rzeka Białka stwarza idealne miejsce do uprawiania kajakarstwa górskiego oraz spływów pontonowych. Turyści którzy którym taka forma spędzania czasu nie do końca przypada do gustu, chętnie odwiedzają baseny termalne, które stanowią niesamowite miejsce relaksu i wypoczynku. Białkę Tatrzańską charakteryzuje również bogaty kalendarz imprez – między innymi cykl imprez Kultura na Bani, które odbywają się w lipcu i sierpniu.

Białka Tatrzańska tanie pensjonaty


Pensjonaty w Białce Tatrzańskiej stanowią idealne miejsce na relaks i odpoczynek w otoczeniu przyrody. To również wieś, której odwiedzenie nie wiąże się z dużymi kosztami. Tanie pensjonaty w Białce Tatrzańskiej to dobre rozwiązanie, które gwarantuje wysoki standard wyposażenia i dobrą lokalizację. W serwisie internetowym e-turysta.net znajdziesz pensjonaty w Białce Tatrzańskiej, które dopasujesz do swoich indywidualnych preferencji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białka Tatrzańska, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: