Pensjonaty Wisła

znaleziono 50 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Wiśle, województwo śląskie, powiat cieszyński

Wisła Pensjonaty - „Perła Beskidów” tak zwykło się mówić o Wiśle, malowniczym miasteczku położonym u stóp Baraniej Góry. Ze źródeł wypływających z Baraniej Góry formują się dwa potoki: Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Jak zapewniają włodarze miasta: pobyt w Wiśle to „Podróż do źródeł”.
Ze źródeł na stokach Baraniej Góry wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które łącząc się następnie z rzeczką Malinką tworzą największą polską rzekę, Wisłę. Tutaj też powstała osada o tej samej nazwie, którą najstarszy istniejący dokument z 1615 roku wspomina jako osadę zamieszkałą przez drwali oraz pasterzy Wołoskich. Obecnie Wisła, posiadająca około dwanaście tysięcy mieszkańców jest w dużej mierze zamieszkała przez górali śląskich. Miasto charakteryzuje duża zasiedziałość rodów góralskich, na przykład prawie co dziesiąty jej mieszkaniec nosi nazwisko Cieślar, a co piętnasty Pilch (ród, którego chyba najbardziej znanym przedstawicielem jest pisarz Jerzy Pilch). Wisła jest także miejscowością ciekawą pod względem religijnym, kiedyś zamieszkiwała ją ludność praktycznie w całości luterańska, dzisiaj działają tu wierni reprezentujący trzynaście różnych wyznań, choć nadal głównie protestanckich. Wisła jest znaną miejscowością wypoczynkową i turystyczną, a jej nową twarzą w dwudziestym pierwszym wieku stał się najlepszy polski skoczek narciarski, Adam Małysz.

Wisła pensjonaty – blisko Pętli Cieńkowskiej


Wisła to dobre miejsce na wypoczynek. Szczególnie jeśli pobyt zaplanujemy w górskich pensjonatach. Zapraszamy do odwiedzenia stron portalu e-turysta, gdzie pod hasłem: „Wisła pensjonaty” kryją się ciekawe i sprawdzone oferty. Wisła od lat zachwyca gości pięknymi górskimi pejzażami. Beskid Śląski to teren chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów. Miasto w ofertach dedykowanych gościom zapewnia, że w Wiśle każdy odnajdzie relaks i spokój. Gościnni mieszkańcy zapraszają turystów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Mile widziane są także rodziny. Oferta skierowana do osób wypoczywających z dziećmi jest bardzo urozmaicona. Wisła odwiedzana jest systematycznie przez szkolne wycieczki, organizuje się tu zielone szkoły, obozy i kolonie. To miasto wybierane jest często na miejsce konferencji i wyjazdów firmowych. Na odwiedzających czeka prawie dwieście kilometrów górskich szlaków, trasy dla rowerzystów oraz ponad trzydzieści wyciągów narciarskich, a także wiele tras zjazdowych. Wśród licznych tras spacerowych na uwagę zasługuje trasa zwana „Pętlą Cieńkowską”, miejsce idealne na przechadzkę. Ścieżka spacerowa łączy kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza. Pasmo Cieńkowa oddziela dolinę Malinki od doliny Czarnego. Jego grzbietem przebiega żółty szlak turystyczny biegnący w kierunku Baraniej Góry lub Malinowskiej Skały oraz wygodne szlaki pieszo – rowerowe. To doskonałe miejsce na spacer lub dłuższą górską wycieczkę, podczas której można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego. Po intensywnym wysiłku ważny jest dobry wypoczynek. W mieście odpocząć można w kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych i oczywiście w hotelach, których tu nie brakuje. Jednak największą popularnością wśród turystów cieszą się pensjonaty, ulokowane na całym terenie miasta. Tanie pensjonaty w Wiśle słyną ze świetnej lokalizacji i bardzo dobrych warunków. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych propozycji. Atutem pobytu w pensjonatach są przepiękne widoki roztaczające się z okien, cisza, smaczne posiłki oraz bezgraniczny relaks.

Pensjonaty Wisła nie tylko na wakacje!


Popularność Wisły nie kończy się na wakacjach. Miasto warto odwiedzić jesienią i to nie tylko ze względu na malownicze pejzaże. W wrześniu wiślańscy gospodarze, przedsiębiorcy dziękują turystom za miniony sezon. Wyrazem tej sympatii i wdzięczności jest obniżenie cen o połowę w obiektach noclegowych, restauracjach, atrakcjach turystycznych. Od lat ta forma promocji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. We wrześniu w Wiśle spotykają się miłośnicy skoków spadochronowych, to dla nich organizowany jest Piknik Spadochroniarski. Miesiąc później w mieście pojawią się amatorzy czterech kółek. Wisła zapraszana na terenowy rajd przeprawowy, tor off road „Pod Piramidą”. Nocne Wilki już w październiku! Pensjonaty Wisła czekają na turystów! Zainteresowanych odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie w czytelny sposób prezentowane są możliwości noclegowe w Wiśle. Tu odnajdziemy również informacje o atrakcjach, które dedykowano przyjezdnym.

E-turysta: Wisła pensjonat


Pensjonaty w Wiśle stanowią doskonały wybór dla tych, którzy oczekują wysokich standardów za niewygórowaną cenę. Usytuowane w spokojnych okolicach, w niedalekiej odległości od największych atrakcji Wisły. Malowniczy widok z okien, czyste powietrze i cisza – wiślańskie pensjonaty to idealne miejsce na wypoczynek. Pobyt mogą umilać spacery po lesie, zbieranie grzybów, śpiewy i tańce przy ognisku. Pensjonaty w Wiśle gwarantują przytulne wnętrza, przyjacielską atmosferę i dodatkowe udogodnienia (place zabaw dla dzieci, ogrody, miejsca parkingowe, dostęp do internetu, wyżywienie i inne). W pobliżu placówek można skorzystać z niezliczonej ilości form aktywnego wypoczynku, między innymi: z pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, nart, snowboardu, jazdy konnej oraz, dla poszukiwaczy ekstremalnych doświadczeń, z lotów na lotniach i paralotniach.

Wisła - Polska stolica skoków narciarskich


Wisła to miasto położone w południowej części województwa śląskiego, graniczące z Czechami. Polska stolica skoków narciarskich i luteranizmu. Do największych atutów miasta należą liczne stoki narciarskie, piesze szlaki turystyczne, trasy rowerowe i skocznie narciarskie (kompleks skoczni narciarskich Centrum, skocznia narciarska w Wiśle Malince). Dużą atrakcją turystyczną są organizowane w Wiśle konkursy skoków narciarskich. Warte uwagi są też wiślańskie zabytki: XVIII-wieczna karczma, w której obecnie mieści się Muzeum Beskidzkie, stare budownictwo drewniane – stara szkoła i chałupa góralska, Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła, pałacyk myśliwski Habsburgów i inne. Z Wisłą związanych jest wiele ważnych bohaterów polskiego życia publicznego, między innymi: pisarz Jerzy Pilch, skoczek narciarski Adam Małysz, filozof i psycholog Julian Ochorowicz.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wisła, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: