Kwatery prywatne Wisła

znaleziono 62 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Wiśle, województwo śląskie, powiat cieszyński

Kwatery w miejscowości Wisła. Kraków ma Smoka Wawelskiego, Warszawa Syrenkę, Poznań Koziołki, a Wisła? Wisła oczywiście … Adama Małysza. Postać najpopularniejszego skoczka narciarskiego stała się symbolem polskiego snu o potędze. Dotąd spokojne beskidzkie miasteczko, od czasu zwycięstw sportowca stało się bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem. Wisła potrafi zachwycić gości pięknymi górskimi pejzażami oraz niejednego urzekła góralską atmosferą. Urlop w Beskidzie Śląskim? Tak. A nocleg? Tylko w Wiśle, w tanich kwaterach!
Ze źródeł na stokach Baraniej Góry wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które łącząc się następnie z rzeczką Malinką tworzą największą polską rzekę, Wisłę. Tutaj też powstała osada o tej samej nazwie, którą najstarszy istniejący dokument z 1615 roku wspomina jako osadę zamieszkałą przez drwali oraz pasterzy Wołoskich. Obecnie Wisła, posiadająca około dwanaście tysięcy mieszkańców jest w dużej mierze zamieszkała przez górali śląskich. Miasto charakteryzuje duża zasiedziałość rodów góralskich, na przykład prawie co dziesiąty jej mieszkaniec nosi nazwisko Cieślar, a co piętnasty Pilch (ród, którego chyba najbardziej znanym przedstawicielem jest pisarz Jerzy Pilch). Wisła jest także miejscowością ciekawą pod względem religijnym, kiedyś zamieszkiwała ją ludność praktycznie w całości luterańska, dzisiaj działają tu wierni reprezentujący trzynaście różnych wyznań, choć nadal głównie protestanckich. Wisła jest znaną miejscowością wypoczynkową i turystyczną, a jej nową twarzą w dwudziestym pierwszym wieku stał się najlepszy polski skoczek narciarski, Adam Małysz.

Kwatery Wisła czekają na gości


Na stronach portalu społecznościowego e-turysta znajduje się prawie siedemdziesiąt ofert. Zachęcamy do poszukiwań i odsyłamy do zakładki: Wisła Kwatery prywatne. Wisła – miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim. To popularny ośrodek wypoczynkowy i turystyczny. To także centrum sportów zimowych oraz, co ciekawe…. niezwykłe miejsce z punktu widzenia tradycji religijnej. Wisła to jeden z największych ośrodków luterańskich w Polsce. Działa tu pięć parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz trzy parafie Kościoła Rzymskokatolickiego. Oprócz tych miejsc funkcjonuje także dziesięć zborów i placówek kościołów protestanckich, a także cztery zbory Świadków Jehowy. Kilka kilometrów od ostatnich zabudowań w Wiśle ma swe źródła największa polska rzeka, Wisła. Większość atrakcji miasteczka ulokowanych jest wzdłuż głównej drogi. Spacerując po mieście warto zatrzymać się przy Zameczku Myśliwskim Habsburgów, który został tu przeniesiony spod Baraniej Góry. Każdy gość z pewnością trafi na deptak, przy którym znajdują się kramy z rękodziełem oraz lokalne jadłodajnie. Mniej więcej w środku deptaka znajduje się Plac Bogumiła Hoffa, na którym warto odnaleźć Aleję Gwiazd Sportu. Przy okazji koniecznie wstąpić trzeba do Domu Zdrojowego. Tablice informacyjne, które znajdują się na deptaku kierują turystów w stronę amfiteatru, basenów, domu kultury, galerii, kina, Muzeum Beskidzkiego, Skoczni, targowiska oraz Zamku Prezydenckiego, który odnaleźć można nieco na uboczu miasteczka. Ten modernistyczny pałac, to często odwiedzana rezydencja należąca do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Chociaż Wisła to niewielka miejscowość (ponad jedenaście tysięcy mieszkańców), to atrakcji tu nie brakuje. Oprócz spacerów, zwiedzania można także skorzystać z dobrodziejstw parku wodnego, który znajduje się na terenie Hotelu Gołębiewski. Po intensywnym wysiłku ważny jest dobry wypoczynek. W Wiśle sporą popularnością cieszą się tanie kwatery. To rozbudowana oferta, którą przygotowali dla gości miejscowi. Nocleg w tych miejscach pozwala na zachowanie rozsądku finansowego przy planowaniu pobytu. Miejsca cieszą się świetną lokalizacją i bardzo dobrymi warunkami.

Wisła - kwatery prywatne zimą


Wisła zaprasza turystów także zimą. Na narciarzy czekają świetnie przygotowane trasy zjazdowe. W samej Wiśle oraz w okolicy znajdują się trzy ośrodki narciarskie (Nowa Osada, Stożek, Skolnity), trzy stacje narciarskie ( Cieńków, Soszów, Stok ) oraz wyciąg narciarski Klepki. Turyści cieszący się wypoczynkiem w Wiśle mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów pieszych szlaków, prawie trzydzieści narciarskich wyciągów oraz ponad dwadzieścia kilometrów tras zjazdowych. Wisła słynie ze skoków narciarskich. Tu znajduje się kompleks skoczni narciarskich Centrum oraz skocznia narciarska w Wiśle Malince. Wisła w zimowej odsłonie to raj dla miłośników białego szaleństwa. Serdecznie zapraszamy! Organizując pobyt warto zatroszczyć się o nocleg. Polecamy kwatery Wisła!
Kwatery prywatne Wisła, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Wiśle w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Wiśle obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Wiśle kwatera prywatna noclegi Wisła i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Wisła tani nocleg. Pokoje i kwatery w Wiśle. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Wiśle. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Wiśle? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Wiśle u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wisła, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: