Kwatery prywatne Ustroń

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Ustroniu, województwo śląskie, powiat cieszyński

Kwatery prywatne w Ustroniu - „Idzie Ondra, idzie, wiatr się śmieje w smrekach. Wolność mu bacuje, śmierć przed nim ucieka.” Tak o zbójniku Beskidów śpiewa się w Ustroniu już od wielu pokoleń. Dlaczego w Ustroniu? Ponieważ, jak głosi legenda Ondraszek miał zakopać na Czantorii potężne skarby, których do dzisiaj nie odnaleziono... Może pora rozpocząć poszukiwania?!
Choć pierwsze pisemne wzmianki pochodzące z księgi uposażeń biskupów wrocławskich wspominające Ustroń pochodzą z roku 1305, to sama osada został z pewnością jeszcze wcześniej. O pochodzenie samej nazwy miejscowości Ustroń rywalizują dwie teorię. Jedna mówi, że nazwa wywodzi się od miejsce zacisznego, ustronnego („na stronie”). Natomiast ta bardziej romantyczna i wywodząca się z legend mówi o masakrze polskich jenców dokonanej przez Tatarów nad brzegiem Wisły (od słowa ustror pochodzącego z łaciny). Obecnie Ustroń zamieszkuje ponad piętnaście tysięcy mieszkańców, miasto i gmina położone jest w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Ustroń jest uznaną miejscowością uzdrowiskową i turystyczną. Dookoła znajduje się wiele szlaków turystycznych, a najciekawsze z nich prowadzą na przykład na Równicę czy Czantorię.

Kwatery Ustroń w cieniu Czantorii


Malownicze pejzaże, dobrze utrzymane szlaki, mnogość tanich kwater w Ustroniu przyciągają miłośników pieszych wędrówek. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta, w zakładce „Kwatery prywatne Ustroń” odnaleźć można mnóstwo propozycji. Miejsca noclegowe są szczegółowo opisane i opatrzone zdjęciami. Wybór w odpowiedniej lokalizacji jest bardzo duży, ponieważ kwatery rozsiane są po całym mieście. Najistotniejszą zaletą noclegów „u gospodarzy” są kameralne warunki oraz dogodne ceny, dopasowane do portfela każdego turysty. Wielka Czantoria to najwyższe wzniesienie w Beskidzie Śląskim. To duży węzeł szlaków, którymi można dojść na Soszów Wielki, Czantorię Małą, Stożek i Tuł oraz do Ustronia, Nydka i Trzyńca. Przez szczyt przebiega Główny Szlak Beskidzki. Na północnym zboczu Wielkiej Czantorii znajduje się kolej linowa, która początek trasy ma w Ustroniu Polanie, a koniec na Polanie Stokłosica (851 m. n.p.m). Z wyciągu korzystają narciarze, turyści oraz rowerzyści. Na szczycie Wielkiej Czantorii znajduje się wieża widokowa, a tuż pod górną stacją wyciągu krzesełkowego korzystać można z letniego toru saneczkowego. W budynku górnej stacji znajduje się oddział GOPR-u oraz punkt gastronomiczny. Jeśli ktoś woli wejść na Czantorię samodzielnie, to z Ustronia prowadzą aż trzy szlaki: czerwony (z Ustronia Polany), niebieski (z Ustronia Zdroju), czarny (z Małej Czantorii). Grzebieniem Czantorii przejść można Szlak Rycerski o długości 10,5 km. Ustroń w sezonie wakacyjnym cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

Kwatery prywatne Ustroń – szczególnie polecane rowerzystom i kolarzom górskim


Miłośnicy kolarstwa górskiego poczują się w Ustroniu jak w raju. To właśnie w Beskidach trenują polscy kolarze górscy zajmujący czołowe miejsca w zawodach w Europie i na świecie. Kolej linowa pozwala na bezpieczne przetransportowanie sprzętu na sam szczyt Czantorii, a stąd już tylko krok do ekscytujących wycieczek dedykowanych początkującym rowerzystom oraz kolarzom górskim. Ze szczytu Czantorii można pojechać grzbietem góry na Małą Czantorię, do czeskiego miasteczka Nydek lub w kierunku na Soszów i Stożek. Ustroń poprzecinany jest szlakami rowerowymi. Podróżować nimi można nawet z najmłodszymi rowerzystami. Polecamy główną trasę, czerwoną zwaną „Euroregionalną”. Prowadzi z Jasnowic do Chałupek. Dołączają do niej: trasy niebieska (Ustroń - Jaworze) i zielona (Górne - Ustroń). Tanie kwatery prywatne Ustroń chętnie przyjmują rowerzystów. Tu można bezpiecznie pozostawić sprzęt i cieszyć się atrakcjami, które oferuje miasto. Zachęcamy do odwiedzenia stron portalu e-turysta. „Kwatery Ustroń” czekają na turystów!
Kwatery prywatne Ustroń, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Ustroniu w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Ustroniu obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Ustroniu kwatera prywatna noclegi Ustroń i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Ustroń tani nocleg. Pokoje i kwatery w Ustroniu. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Ustroniu. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Ustroniu? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Ustroniu u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustroń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: