Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Aktywnie w Ustroniu
fot.: Pudelek (Marcin Szala) / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0
Jako pierwsza swą atrakcyjnością turystów kusi Kolej Linowa Czantoria

Ustroń, miasto uzdrowisko, to idealne miejsce zarówno na ferie zimowe czy wakacyjny urlop. Tutaj atrakcji nie brakuje o każdej porze roku i w związku z tym, nie brakuje również turystów i kuracjuszy.

Piękne i malownicze położenie w samej dolnie Wisły, najpiękniejszej Polskiej rzeki, sprawia, że miasto to, zachwyca krajobrazem i widokami. Tutaj z całą pewnością można wypocząć na łonie natury czy oddać się białemu szaleństwu na stokach narciarskich. Wybierając się do Ustronia na zimowy wypoczynek, czy urlop o innej porze roku, warto przyjrzeć się atrakcjom jakie znaleźć możemy w różnych ośrodkach narciarskich.

Z Ustronia na Czarntorię i nad granicę polsko-czeską

Szukasz noclegów w Ustroniu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustroniu

Jako pierwsza swą atrakcyjnością turystów kusi Kolej Linowa Czantoria, usytuowana 995 metrów nad poziomem morza. To wspaniały ośrodek narciarski, oferujący mnóstwo atrakcji i rozrywek, którego górna stacja znajduje się na Stokłosicy. Wśród atrakcji znajdziemy między innymi: Polankę Pod Czantorią. Na specjalnie przygotowanym dla dzieci stoku, najmłodsi miłośnicy szusowania pod czujnym okiem  przygotowanych i wykwalifikowanych instruktorów, będą mieli okazję opanować niełatwą sztukę jazdy na nartach czy snowboardzie.

Nie lada atrakcją za równo dla dzieci, jak i przede wszystkim dla odważnych dorosłych, jest tor saneczkowy. Jedziemy 710 metrów rynną w saneczkach, które można w każdej chwili zahamować, gdyż wyposażone są w hamulec ręczny. To ogromna dawka adrenaliny i wspaniała przygoda z której warto skorzystać. Z całą pewnością zjazd torem saneczkowym dostarczy nam nie lada przyjemności, a wspomnienia pozostaną bezcenne.

Wieża widokowa na szczycie, to miejsce wyjątkowe. Tutaj czas zatrzymuje się w miejscu. Ujrzeć możemy stąd pasma górskie Polski, Słowacji i Czech. Tych widoków nie da się opisać, koniecznie trzeba to przeżyć. Pokonując 118 schodów na wieżę widokową, znajdujemy się w miejscu niezwykłym, magicznym w którym wszystkie troski i problemy przestają istnieć.

Ustroń dla narciarzy

Szusować możemy na kliku wyciągach o różnym stopniu trudności, a należą do nich: wyciąg „Kolej Linowa Czantoria”, „Futurka”, „Stokłosicy” oraz wyciąg „Solisko”. Kolejny ośrodek narciarski to „Bielenda-Poniwiec” z wyciągiem: „Centrum Bielenda-Poniwiec”. 10 metrów od dolnej stacji wyciągu, znajduje się tutaj piękny ośrodek wypoczynkowy „Mała Czantoria” z mnóstwem atrakcji i udogodnień dla turystów. Wśród dodatkowych atrakcji, znajdziemy między innymi SPA z ogromnym wyborem zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetycznych, relaksacyjnych czy odmładzających. To bardzo dobra opcja na wypoczynek, po dniu aktywności fizycznej na stoku narciarskim.

Latem skorzystać można również z basenu na zewnątrz czy zagrać w tenisa ziemnego na korcie przy ośrodku. Ośrodki narciarskie, wyciągi, dostarczają mnóstwo okazji do zimowych i nie tylko szaleństw w Ustroniu. W Ustroniu na turystów czeka mnóstwo atrakcji a wśród nich niezwykle interesujące parki, między innymi na przykład popularny "Leśny Park Niespodzianek” czy "Park Dinozaurów”.

Parki rozrywkowe w Ustroniu

Park dinozaurów, to miejsce w którym możemy podziwiać naturalnej wielkości prehistoryczne gady, a dokładniej ich ruchome eksponaty. Ale w parku tym oprócz dinozaurów czekają na nas również eksponaty ogromnych owadów, których oglądanie dostarcza nie lada wrażeń, nie tylko małym turystom, ale z całą pewnością przypadnie też do gustu dorosłym. Wycieczka po Parku Dinozaurów, to wspaniała przygoda i okazja na spędzenie wspólnego dnia w miejscu pełnym wrażeń. Dodatkowych atrakcji nie brakuje, dzieciaki uwielbiają bujanie na dinozaurach, przejażdżkę samochodem Flinstonów, zabawę w piaskownicy małego paleontologa czy szaleństwa, których nie ma końca, na dmuchanych zjeżdżalniach.

Na terenie parku są również miejsca w których możemy zjeść pyszny obiad i dalej wędrować podziwiając pchłę czy biedronkę. Wspaniała wycieczkę po tym niezwykłym parku ruchomych dinozaurów i ogromnych owadów, warto zakończyć w sklepiku z pamiątkami, które będą przypominały nam o przygodzie, którą mogliśmy przeżyć odwiedzając to miejsce. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw, a przed obiektem, bezpłatny parking.

Jeżeli podczas wypoczynku w Ustroniu, zechcemy znaleźć miejsce w którym wyszaleć będą mogły się nasze pociechy, z całą pewnością takim wymaganiom sprosta „Figloraj”, bawialnia czynna cały rok. Mnóstwo dmuchanych zjeżdżalni, suche baseny wypełnione ogromną ilością plastikowych kulek, mini ścianki wspinaczkowe, to i wiele innych atrakcji, czeka na dzieci w „Figloraju”.

Kolejnym takim miejscem jest salon zabaw „Figle Migle”, tutaj również można szaleć dowoli. Z obiektów tych korzystają bardzo często mieszkańcy Ustronia, gdyż bawialnie czynne są cały rok i służą nie tylko turystom. Ustroń, to miasto pełne niespodzianek.  Czeka na nas tutaj mnóstwo atrakcji, zarówno dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i dla tych, którzy w ciszy i spokoju, pragną wypocząć, korzystając z wszelkich dobrodziejstw, jakie dają naturalne właściwości klimatyczne w tym regionie. Jest to miasto gór i lasów z Wisła w tle, miasto w którym krajobraz ucieszy oko nawet najbardziej wymagającego konesera piękna.