Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Uzdrowisko Ustroń
fot.: Mariuszjbie / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Okolica jest piękna, o każdej porze roku krajobraz zapiera dech w piersiach i zachęca do zwiedzania oraz wypoczywania na łonie natury.

Sanatoria w Polsce cieszą się dużą popularnością. Kuracjusze chętnie korzystają z sanatoryjnych rehabilitacji w celu poprawy swojego stanu zdrowia. Wśród 45 polskich miast, które posiadają naturalne surowce lecznicze, dobroczynny klimat a dodatkowo piękny górski krajobraz znajduje się Ustroń.

Wszystkie sanatoria Ustronia

Z całą pewnością Ustroń zyskał na swej atrakcyjności na tle innych uzdrowisk ze względu na fakt, iż wybudowano tutaj jeden z najnowocześniejszych i największych kompleksów o charakterze uzdrowiskowym i leczniczym. Ustroń przoduje w Beskidach ze względu na swą atrakcyjność, bowiem oprócz naturalnych dóbr natury, wspaniałego klimatu, na kuracjuszy czeka także mnóstwo atrakcji i rozrywek, dzięki którym wolny od rehabilitacji i zabiegów czas, można spędzić naprawdę miło.
 
Okolica jest piękna, o każdej porze roku krajobraz zapiera dech w piersiach i zachęca do zwiedzania oraz wypoczywania na łonie natury. Latem dominują piesze wycieczki i zwiedzanie, natomiast zimą nie brakuje również atrakcji dla amatorów szusowania. Dla tych którzy pragną połączyć wypoczynek z pobytem uzdrowiskowym, Ustroń wychodzi z bardzo bogatą ofertą.

Szukasz noclegów w Ustroniu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustroniu

Tulipan i Magnolia w Ustroniu

W uzdrowiskowej części Ustronia w dzielnicy Zawodzie, znajdziemy dwa bardzo znane i lubiane przez kuracjuszy ośrodki o charakterze leczniczo-rehabilitacyjnym, pierwszy z nich to „Tulipan”, drugi „Magnolia”, oba należą do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium „Ustroń”. Piękne otoczenie, dobra lokalizacja, wszystko to sprawia, że oprócz rehabilitacji znajdziemy tu również ciszę i niebywała okazję do wypoczynku. Oba sanatoria specjalizują się w leczeniu wielu schorzeń i chorób, między innymi: choroby reumatyczne, schorzenia narządu ruchu, rehabilitacja pourazowa narządów ruchu, schorzenia w obrębie górnych i dolnych dróg oddechowych, układ krążenia, problemy z otyłością i nadwagą, cukrzyca, osteoporoza a także schorzenia układu nerwowego.

Leczenie z dofinansowaniem lub bez

Z leczenia sanatoryjnego w „Tulipanie” i „Magnolii’, skorzystać można na podstawie skierowania i umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zwykle następuje to po leczeniu szpitalnym, jako kontynuacja bądź rehabilitacja. Lekarz wystawia skierowanie, które potwierdza oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i trafiamy na listę oczekujących. Wtedy ponosi tylko część opłaty za zakwaterowanie i wyżywienie, reszta dopłaca NFZ. Oba te ośrodki dają także możliwość leczenia sanatoryjnego z dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, oferta taka skierowana jest do pacjentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Można również skorzystać z pobytu pełnopłatnego, wtedy kiedy żadnych skierowań nie posiadamy.

W „Magnolii” skorzystać może z oferty takiej jak na przykład: pobyt zdrowotny dla otyłych, jest to „taneczne odchudzanie z dietą śródziemnomorską”, albo „zdrowy kręgosłup z terapią manualną”. Oferta pobytów bez skierowania, jest bardzo ciekawa i rozbudowana. Z całą pewnością każdy kuracjusz dopasuje pobyt wedle swoich preferencji i schorzeń, jakie chce leczyć. Pobyty z NFZ i PFRON oparte są przede wszystkim na leczeniu i rehabilitacji schorzeń na podstawie, których lekarz wystawił skierowanie.

Aktywnie w Ustroniu

W „Tulipanie” działa również Dom Aktywnego Seniora. Kuracjusze w czasie wolnym od zabiegów i rehabilitacji, wybierają się do teatru, muzeum, organizują różne wycieczki, aby miło i aktywnie spędzić czas. Położenie Ustronia w dolinie Wisły, dodaje mu wiele uroku. Malownicza okolica sprawia, że kuracjuszy nie brakuje tutaj zarówno latem, jak i w pozostałą część roku.

W dzielnicy uzdrowiskowej działa Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy w którym wykonuje się mnóstwo dobroczynnych zabiegów, kąpiele, inhalacje, masaże i wiele innych. Bardzo ciekawą ofertę ma także Sanatorium Uzdrowiskowe „Narcyz” w którym na szczególną uwagę zasługuje to, co ośrodek oferuje z zakresu leczenia rehabilitacyjnego. Mianowicie jest to psychoterapia z dobranym indywidualnie programem psychologicznym w zależności od potrzeb kuracjusza. Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu, co jest doskonałym udogodnieniem dla podopiecznych.

W każdym z tych ośrodków, jak również i we wszystkich pozostałych na terenie Ustronia, pracują profesjonaliści. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, rehabilitanci, terapeuci, dietetycy, wszyscy pozostają do dyspozycji kuracjuszy, służą fachową pomocą, opieką i radą. Dodatkowo całą dobę możemy liczyć na pomoc psychologa. 

Oprócz zabiegów, rehabilitacji i kontrolnych wizyty lekarskich, nie brakuje również czasu wolnego na rozrywkę, zwiedzanie czy wieczorki zapoznawcze. Kuracjusze bawią się na dancingach, organizują zbiorowe wycieczki po pięknej okolicy, spędzają czas miło i aktywnie, co bez wątpienia ma ogromne znaczenie dla zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Z pobytów sanatoryjnych w wyżej wymienionych sanatoriach korzystać można cały rok. Ośrodki wychodzą naprzeciw potrzebom kuracjuszy, oferują promocyjne pakiety, a także pobyty z dodatkowymi udogodnieniami, takie jak na przykład zabiegi MEDICAL&SPA. Każdy ośrodek przystosowany jest na przyjęcie kuracjuszy niepełnosprawnych.