Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Klimatoterapia w Ustroniu
Klimatoterapia wykorzystuje takie właściwości klimatu jak powietrze, które w miastach uzdrowiskowych jest wyjątkowo czyste

Ustroń, to piękne miasto położone w niezwykle pięknej krainie, której krajobraz zapiera dech w piersiach. Ustroń, to miasto województwa śląskiego, dokładniej leży w Beskidzie Śląskim czyli w paśmie górskim, które to, jest częścią Beskidów Zachodnich. Z całą pewnością uroku dodaje przepływająca rzeka Wisła. Miasto zajmuje powierzchnię prawie 60 kilometrów kwadratowych, zamieszkuje je ponad 16 tysięcy mieszkańców.

Kuracjusze do Ustronia

Ustroń, to przede wszystkim uzdrowisko, tłumnie i chętnie odwiedzane przez kuracjuszy. Warto nadmienić kilka słów, czym charakteryzuje się uzdrowisko. Jest to bowiem miejscowość, która poszczycić się może taki walorami przyrodniczymi, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie. Miejscowość taka jest również zaopatrzona przez naturę w czynniki lecznicze, takie jak na przykład: wody mineralne, które służą przede wszystkim do kuracji pitnej, ale również do kąpieli wodnych, jak również właściwości klimatyczne, te z kolei wykorzystywane są w klimatoterapii.

Szukasz noclegów w Ustroniu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustroniu

Klimatoterapia wykorzystuje takie właściwości klimatu jak powietrze, które w miastach uzdrowiskowych jest wyjątkowo czyste, jak również ciśnienie atmosferyczne i inne. W Polsce możemy skorzystać z właściwości uzdrowiskowych w 45 miejscowościach w tym również w Ustroniu. Uzdrowiska dzielimy ze względu na położenie oraz ze względu na to, jakie czynniki lecznicze wykorzystuje. W Ustroniu można wybrać się na pobyt sanatoryjny bez skierowania oraz skorzystać z refundowanych pobytów w sanatorium bądź uzdrowisku.

Orlik w Ustroniu

Kuracjusze mają bardzo duży wachlarz możliwości. Zaprezentujemy kilka możliwości na wczasy sanatoryjne i uzdrowiskowe. Sanatorium Uzdrowiskowe ORLIK w Ustroniu, zlokalizowane przy Ulicy Zdrojowej 8.Świetnie przygotowany obiekt, które w 71 pokojach, przyjmie, aż 155 kuracjuszy. Do wyboru są pokoje 1,2 i 3 osobowe oraz tak zwane pokoje studio. Każdy pokój posiada osobną łazienkę, telewizor i telefon. Wszystko na jak najwyższym poziomie.

Na terenie obiektu dla kuracjuszy przygotowano również mnóstwo rozrywek, takich jak: basen, grota solna, sale z stołem bilardowym czy stołem do gry w piłkarzyki. Dla aktywnych: sala fitness czy tenis stołowy. W „Orliku’ znajduje się również restauracja i kawiarnia. Przez cały rok organizowane są dodatkowo imprezy, zależnie od pory roku: ogniska, kuligi, wieczorki taneczne, dancingi, wieczorki zapoznawcze, wycieczki po okolicy, zarówno piesze jak i autokarowe, a nawet spotkania rodzinne.

Wiadomo jednak, że to działalność rehabilitacyjna, jest domeną sanatorium „Orlik”. Już pierwszego dnia pobytu po konsultacji lekarskiej zostaną nam indywidualnie dobrane zabiegi, cały czas będziemy mieli możliwość skorzystać z profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. „Orlik” oferuje masę zabiegów, które z całą pewnością poprawią standard naszego zdrowia i przyspieszą rekonwalescencję. Wśród zabiegów mamy: hydroterapię, czyli różnego rodzaju kąpiele wodne, laseroterapię, masaże, elektroterapię, magnetoterapię oraz wiele innych.

„Orlik” oferuje turnusy rehabilitacyjne na podstawie skierowania z popularnego NFZ czyli Narodowego Funduszu Zdrowia, a także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Istnieje również możliwość wykupienia turnusu prywatnie, minimum 7 dób, ceny uzależnione są od preferencji kuracjusza oraz od sezonu: niski, średni bądź wysoki. 

Rehabilitacja w Elektronie

Wymarzonym miejscem na turnus rehabilitacyjny w górach, jest z całą pewnością sanatorium Elektron, które to jest częścią jednej z największych spółek medycznych w tym regionie, a już na pewno jednej z najlepiej rozwijających się śląskich spółek, mowa o: PŚZ i PZ Elvita-Jaworzno III Sp. z o.o. Elektron oferuje pokoje 1,2 i 3 osobowe z niezwykle pięknym widokiem z okien, wprost na Beskid Śląski. Każdy pokój posiada osobną łazienkę, balkon, telewizor oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Sanatorium Elektron specjalizuje się w leczeniu oraz rehabilitacji schorzeń dotyczących narządów ruchu, kręgosłupa, stawów, a także chorób reumatycznych i tych, dotykających drogi oddechowe.

Co ważne w Elektronie prowadzona jest również rehabilitacja onkologiczna, ośrodek prowadzi bowiem turnusy rehabilitacyjne w których dominuje psychoterapia, dla kobiet po mastektomii. W ofercie znajdziemy 37 różnych zabiegów, każdy kuracjusz ma je dobierane indywidualnie po konsultacji lekarskiej. Na terenie sanatorium całą dobę do dyspozycji kuracjuszy, pozostaje profesjonalna kadra lekarska i pielęgniarska, a także psycholog.

Ustroń daje ogrom możliwości sanatoryjnych turnusów leczniczych i rehabilitacyjnych. Dodatkowo sama miejscowość daje mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Skończywszy zabiegi, możemy skorzystać z atrakcji, jakie oferuje nam ten piękny, górski region. Ponieważ Ustroń jest miastem turystycznym, organizowane są tu różne imprezy, koncerty, wszystko po to, by umilić czas turystom i kuracjuszom.

Nie tylko sezon letni kusi swą atrakcyjnością, zimą czynne są liczne wyciągi oraz trasy, idealne dla miłośników narciarstwa, snowboardu czy Ski alpinizmu. Można szusować bez ograniczeń na kilku stokach.