Apartamenty Ustroń

znaleziono 21 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Ustroniu, województwo śląskie, powiat cieszyński

Ustroń Tanie Apartamenty

- Ustroń to miasto uzdrowiskowe położone w malowniczym Beskidzie Śląskim nad Wisłą. Miejsce dla aktywnych, leniuchów i tych chcących zaznać jego leczniczych możliwości. Warto zatem rozejrzeć się za odpowiadającymi naszym potrzebom apartamentom w Ustroniu, które pozwolą nam cieszyć się miejscowymi atrakcjami w widokami.
Choć pierwsze pisemne wzmianki pochodzące z księgi uposażeń biskupów wrocławskich wspominające Ustroń pochodzą z roku 1305, to sama osada został z pewnością jeszcze wcześniej. O pochodzenie samej nazwy miejscowości Ustroń rywalizują dwie teorię. Jedna mówi, że nazwa wywodzi się od miejsce zacisznego, ustronnego („na stronie”). Natomiast ta bardziej romantyczna i wywodząca się z legend mówi o masakrze polskich jenców dokonanej przez Tatarów nad brzegiem Wisły (od słowa ustror pochodzącego z łaciny). Obecnie Ustroń zamieszkuje ponad piętnaście tysięcy mieszkańców, miasto i gmina położone jest w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Ustroń jest uznaną miejscowością uzdrowiskową i turystyczną. Dookoła znajduje się wiele szlaków turystycznych, a najciekawsze z nich prowadzą na przykład na Równicę czy Czantorię.

Apartamenty Ustroń - sprawdź sam


Spędzenie weekendu w apartamencie w Ustroniu, to świetny pomysł na wypoczynek po męczącym i stresującym tygodniu. Można mieć pewność, że tanie apartamenty Ustroń nie nadwyrężą domowego budżetu, a wszechobecna natura ukoi skołatane nerwy. Przy willach i pensjonatach można miło spędzić czas urządzając ogniska i grille. Ogrody wyposażone są także w atrakcje dla najmłodszych – trampoliny, baseny, place zabaw.

Turystyka i apartamenty w Ustroniu


Wypoczynek w ustroń apartamenty warto urozmaicić sobie wyprawą w góry wybierając szlak dostosowany do naszych chęci i możliwości. Szczytami, z których warto podziwiać przepastną panoramę są: Wielka Czantoria (995 m n. p. m), Równica (884 m n. p. m), Mała Czantoria (866 m n. p. m.), Orłowa (813 m n. p. m.) i trochę niższa Palenica (672 m n. p. m.), choć spragnieni widoków mogą sobie nieco ułatwić zadanie wybierając działające w kilku miejscach kolejki linowe. Decydując się na piesze wycieczki można zakosztować regionalnych potraw serwowanych w przydrożnych karczmach góralskich, podobnie wybierając relaksujące i przyjemnie męczące kolarstwo. Infrastruktura turystyczna oferowana przez Ustroń sprawia, że turyści walą drzwiami o oknami.

Atrakcje turystyczne w ustroniu - sprawdź na E-turysta.pl


Na trasie szlaków turystycznych można obecnie natrafić na dwa źródła wód leczniczych, Źródło Żelaziste i Źródło Karola. Napoju od XIX wieku używa się do leczenia ludzi i zwierząt, a miejscowi wierzą w jego cudowne działanie. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu i niezwykły park zoologiczny, który zaprasza turystów przez cały rok. Wizyta w tym miejscu to często niepowtarzalna możliwość zaobserwowania naturalnego zachowania zwierząt i obcowania z tak urozmaiconymi fauna i florą. Niezwykłą atrakcją parku są daniele i muflony – zwierzęta nie są odgrodzone od turystów, a nawet swobodnie poruszają się między nimi pozwalając karmić się z ręki. Jedną z najpopularniejszych atrakcji Ustronia jest Park Linowy, który dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń i dreszczyku emocji. Profesjonalna ekipa czuwa tam nad bezpieczeństwem najmłodszych miłośników ekstremalnych doznań. Sprawdź również Apartamenty Ustroń na E-turysta.pl
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustroń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: