Apartamenty Krynica-Zdrój

znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Apartamenty w miejscowości Krynica-Zdrój. Porównaj wszelkie możliwości zakwaterowania w Krynicy-Zdrój, pod względem standardów obiektów oraz ich ceny. Szeroki zakres noclegów obejmuje zarówno pokoje hotelowe, kwatery prywatne, domy wczasowe, jak i apartamenty w Krynicy-Zdrój. Zapoznaj się także z ofertą rozrywkową i turystyczną w Krynicy-Zdrój.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica-Zdrój tanie apartamenty - E-turysta.pl


Tanie apartamenty w Krynicy-Zdrój, pensjonaty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, sanatoria i uzdrowiska, pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdego turysty. Krynica-Zdrój to miejscowość, którą otacza piękny krajobraz, zielone lasy i liczne szlaki turystyczne. Na terenie Krynicy- Zdrój możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert apartamentów w Krynicy-Zdrój, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi na jej obszarze umożliwiają komfortowy wypoczynek i zwiedzanie zabytków w tej wyjątkowej miejscowości.

Apartamenty w Krynicy-Zdroju


Krynica-Zdrój to wyjątkowe i malownicze miasto o charakterze uzdrowiskowo-sanatoryjnym, okolica Beskidu Sądeckiego, zielonych lasów i szlaków turystycznych oraz możliwość aktywnego wypoczynku, a także podziwianie niezwykłego krajobrazu, zachęca co roku turystów do odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą apartamentów w Krynicy-Zdrój jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich apartamentów w Krynicy-Zdrój i dostosowania lokalu do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Apartamenty Krynica-Zdrój - pełne atrakcji


Krynica-Zdrój to miasto znajdujące się w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka oraz jej odpływów. Krynice- Zdrój otaczają także wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. Miejscowość ta została założona już w 1547 roku, na jej terenie znajdują się zabytki i atrakcje takie jak: pijalnia Słotwinka, pochodząca z początku XIX wieku, Pijalnia Główna, Łazienki Borowinowe, Stary Dom Zdrojowy oraz tablica pamiątkowa ku czci Jana Kiepury. Ponadto w Krynicy –Zdrój znajduje się uzdrowisko, dzięki ośrodkom lecznictwa sanatoryjnego, leczy się tu choroby układu trawiennego i układu krążenia. Organizując pobyt warto zatroszczyć się o nocleg. Polecamy Apartamenty Krynica-Zdrój!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: