Apartamenty Krynica-Zdrój

znaleziono 47 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Apartamenty w miejscowości Krynica-Zdrój. Apartamenty Krynica Zdrój, perła polskich uzdrowisk!
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica, malowniczy kurort, jest od wieków znana ze źródeł leczniczych wód, a jako miejscowość uzdrowiskowa funkcjonuje od przeszło 200 lat. Oprócz wodolecznictwa wykorzystuje się tu również terapie, które pomagają powrócić do sił osobom borykającym się z różnymi dolegliwościami. Nic więc dziwnego, że miasto zyskało miano „perły polskich uzdrowisk”, a każdego roku po łyk zdrowia przybywa tu tysiące turystów i kuracjuszy. Krynica Zdrój (Krynica Górska, jak wciąż potocznie mówi się o miejscowości) to malownicze uzdrowisko położne wśród przepięknych gór Beskidu Sądeckiego, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Uzdrowisko otulają zbocza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. W pobliżu wzniesień znajdują się najpiękniejsze apartamenty Krynica Zdrój, z widokiem na beskidzkie pejzaże.

Apartamenty Krynica, relaks dla duszy i ciała


Obok wizyt w krynickich pijalniach wód warto skorzystać ze spacerów oraz świetnie przygotowanych tras rowerowych. Obowiązkowym punktem pobytu jest wizyta na Górze Parkowej. Można tu wejść (wersja dla aktywnych) lub wjechać (wersja dla leniuchów). Kolejnym szczytem do zdobycia, tym razem znacznie wyższym, jest Jaworzyna Krynicka (1114 m), można na nią wjechać kolejką gondolową. Krynica jest bardzo atrakcyjna również zimą. Na krynickich stokach dobrze poczują się doświadczeni narciarze oraz snowboardziści, tak osoby początkujące, jak i rodzice z dziećmi. W obrębie miasta istnieje kilkadziesiąt wyciągów orczykowych, krzesełkowy, a także wspomniana już gondola na Jaworzynę. Apartamenty Krynica przyjmują gości przez cały rok.

Apartamenty Krynica Górska


Miasto pochwalić się może rozbudowaną bazą noclegową. Każdy turysta znajdzie tu nocleg dopasowany do oczekiwań i portfela. Od atrakcyjnych cenowo kwater prywatnych i pokoi gościnnych, po apartamenty, pokoje w pensjonatach i hotele. Szczególną popularnością wśród odwiedzających cieszą się apartamenty Krynica Górska. To ekskluzywne miejsca, które charakteryzuje doskonała lokalizacja. Osobom zainteresowanym pobytem w krynickich apartamentach polecamy zasoby portalu społecznościowego e-turysta. Miejsca są dokładnie opisane, świetnie pogrupowane i co najważniejsze wiarygodne. Na turystów czekają również rekomendacje kulturalne oraz propozycje dodatkowych aktywności. Zachęcamy do odwiedzenia stron portalu e-turysta i do rezerwacji. Apartamenty w Krynicy Zdroju, czekają!

Apartamenty w Krynicy Zdroju, w mieście słynnego śpiewaka


Krynica ma swego bohatera, jest nim Jan Kiepura zwany tu „Fenomenem”, „Krezusem głosowym” i „Drugim Caruso”. Ten niezwykle popularny na całym świecie śpiewak - w Krynicy Zdroju nie był zwykłym kuracjuszem przyjeżdżającym regularnie na wypoczynek, ale mieszkańcem uzdrowiska. W 1933 r. stanęła na ul. Pułaskiego 35 luksusowa willa muzyka „Patria”, przed którą gromadziły się tłumy wielbiących mistrza mieszkańców i kuracjuszy. Od 1967 r. w mieście odbywa się Festiwal im. Jana Kiepury, który ściąga do miasta melomanów.

Krynica-Zdrój tanie apartamenty - E-turysta.pl


Tanie apartamenty w Krynicy-Zdrój, pensjonaty, hotele, ośrodki wypoczynkowe, sanatoria i uzdrowiska, pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdego turysty. Krynica-Zdrój to miejscowość, którą otacza piękny krajobraz, zielone lasy i liczne szlaki turystyczne. Na terenie Krynicy- Zdrój możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert apartamentów w Krynicy-Zdrój, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi na jej obszarze umożliwiają komfortowy wypoczynek i zwiedzanie zabytków w tej wyjątkowej miejscowości.

Apartamenty w Krynicy-Zdroju


Krynica-Zdrój to wyjątkowe i malownicze miasto o charakterze uzdrowiskowo-sanatoryjnym, okolica Beskidu Sądeckiego, zielonych lasów i szlaków turystycznych oraz możliwość aktywnego wypoczynku, a także podziwianie niezwykłego krajobrazu, zachęca co roku turystów do odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą apartamentów w Krynicy-Zdrój jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich apartamentów w Krynicy-Zdrój i dostosowania lokalu do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Krynica-Zdrój to miasto znajdujące się w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka oraz jej odpływów. Krynice- Zdrój otaczają także wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. Miejscowość ta została założona już w 1547 roku, na jej terenie znajdują się zabytki i atrakcje takie jak: pijalnia Słotwinka, pochodząca z początku XIX wieku, Pijalnia Główna, Łazienki Borowinowe, Stary Dom Zdrojowy oraz tablica pamiątkowa ku czci Jana Kiepury. Ponadto w Krynicy –Zdrój znajduje się uzdrowisko, dzięki ośrodkom lecznictwa sanatoryjnego, leczy się tu choroby układu trawiennego i układu krążenia. Organizując pobyt warto zatroszczyć się o nocleg. Polecamy Apartamenty Krynica-Zdrój!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: