Pokoje gościnne Krynica-Zdrój

znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Tanie Pokoje Krynica-Zdrój. Tanie i komfortowe pokoje w popularnym uzdrowisku Krynica Zdrój. Kwatery noclegowe, ze względu na swoją różnorodność w zakresie lokalizacji, standardu i ceny, sprawią, że nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie tu miejsce, które spełni wszystkie jego oczekiwania.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Tanie Pokoje Krynica Zdrój


Jeżeli interesują Cię pokoje w Krynicy Zdroju to świetnie trafiłeś! Krynica Zdrój jako popularne uzdrowisko jest przygotowana na odwiedziny naprawdę dużej rzeszy turystów. Na wszystkich przyjezdnych czekają liczne i niezwykle komfortowe pokoje do wynajęcia w ośrodkach wypoczynkowych i agroturystycznych, apartamentach i kwaterach prywatnych. Noclegi znajdują się w świetnych lokalizacjach, które dodatkowo urozmaicą pobyt wszystkim turystom.

Krynica Zdrój - komfortowe pokoje na wyciągnięcie ręki


Krynica Zdrój to cieszące się dużą popularnością wśród turystów i kuracjuszy miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Miejscowość leży w Beskidzie Sądeckim, w dolinie Kryniczanki. Początki uzdrowiska sięgają pierwszej połowy XVI wieku. W XVIII wieku powstały w tym miejscu pierwsze domy zdrojowe, jednak dopiero wiek później Krynica stała się prawdziwą mekką dla kuracjuszy. Miasto jest pełne zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Liczne atrakcje, uzdrowiskowy charakter miejscowości i bogata oferta noclegowa to argumenty, które powinny przekonać wszystkich do odwiedzin Krynicy.

Sprawdź atrakcje turystyczne w Krynicy Zdrój


Miasto słynie głównie ze swych walorów uzdrowiskowych. Poza źródłami zdrowotnych wód, Krynica jest pełna zabytków i budynków o bogatej historii. Najstarszym i zdecydowanie wartym odwiedzenia obiektem jest Pijalnia Słotwinka, która wybudowana została w 1806 roku. W jej niedalekiej odległości znajduje się popularna restauracja Koncertowa, której wybudowany pod koniec XIX wieku budynek, pełnił kiedyś rolę Pawilonu Koncertowego. Krynica to doskonałe miejsce do spacerów, pieszych i rowerowych wędrówek, a przede wszystkim podziwiania cudów przyrody i historycznej architektury.

Jeśli jesteś zainteresowany pokojami w Krynicy Zdrój, przejrzyj naszą ofertę.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: