Kwatery prywatne Krynica-Zdrój

znaleziono 57 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Kwatery prywatne w mieście Krynica-Zdrój. Krynica-Zdrój zwana także Krynicą Górską znajduje się w południowo-wschodnich terenach województwa małopolskiego oraz Beskidu Sądeckiego. Miasto ulokowane jest malowniczo pomiędzy zalesionymi szczytami Jaworzyny Krynickiej, Jaworzynki, Góry Krzyżowej i Horlicy, które oplatają miasto od zachodu. A od wschodu dumnie wznosi się Góra Szalone, Parkowa, Huzary oraz Jasienik. Malownicze doliny rwących nurtów Kryniczanki, Czarnego Potoku, Palenicy oraz Potoku Sławińskiego nadają Krynicy szczególnego charakteru. Historia miasta to tak naprawdę historia powstawania kurortu i uzdrowiska. Występujące na tym terenie duże zasoby wód mineralnych miały wpływ na kreowanie wizerunku miasta. Jeśli pragniemy podczas wypoczynku zadbać o kondycję ciała, to warto rozważyć pobyt w uzdrowisku oraz nocleg w tanich kwaterach w Krynicy-Zdroju.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Dobry nocleg w słynnym uzdrowisku: Kwatery Krynica-Zdrój


W zakładce Krynica Zdrój kwatery prywatne odnaleźć można mnóstwo ciekawych ofert. Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach wód krynickich znaleźć można w dziele z pierwszej połowy XVIII wieku, a pierwsze informacje o mieście w XVI wiecznych zapisach. Bogactwo Krynicy to źródła wód mineralnych zwanych szczawami oraz specyficzny górski mikroklimat, który ma wyraźnie leczniczy charakter. Krynica to aktualnie duży ośrodek lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Z powodzeniem leczy się tu choroby układu trawiennego oraz moczowego, zaburzenia układu krążenia oraz przemiany materii. W mieście funkcjonują pijalnie, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Krynicy. Wśród planów wypoczynkowych powinny pojawić się wizyty w Pijalniach (Głównej, Jana, Mieczysław, Słotwinka). Podczas spacerów warto zatrzymać się na dłużej przy Źródłach Bocianówka, Miłości, Ciurkacz, Słoneczne, Tadeusz. Krynica to miasto z rozbudowaną infrastrukturą noclegową. Oprócz hoteli, licznych pensjonatów, noclegów sanatoryjnych skorzystać można również z pobytu w kwaterach prywatnych. Nocleg w miejscach udostępnianych przez mieszkańców Krynicy, to tradycja znana nie od dziś. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta odnaleźć można ponad 70 ciekawych ofert. Noclegi w apartamentach, willach, pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych cieszą się ogromną popularnością wśród turystów.

Krynica-Zdrój kwatery prywatne, czyli wypoczynek z dala od zgiełku


Krynica-Zdrój to prężny ośrodek turystyczny. Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i stanowi doskonałą bazę wypadową w okoliczne góry. Miasto słynie ze sportów zimowych. Narciarstwo, hokej na lodzie, saneczkarstwo (pierwsza sekcja saneczkarska powstała w 1901 roku) to ulubione zimowe dyscypliny miasta. Krynica tętni wyzwaniami sportowymi nie tylko zimą. Tu także uprawia się kolarstwo górskie, boks, walki wschodu, piłkę nożną oraz szachy. To miasto, w którym poczują się dobrze miłośnicy sportowej adrenaliny. W przerwie między treningami zachęcamy do spacerów. Krynica-Zdrój to miasto stworzone dla takich przyjemności. Podczas niepospiesznych, miejskich wypraw można rozkoszować się cudnymi widokami, chłonąć atmosferę kurortu i cieszyć się pobytem w miejscu, które zaskoczyć może zainteresowanych ciekawymi historiami. Liczne zabytki miasta, koncerty, wystawy, ślady Nikifora, szlak cerkwi łemkowskich to argumenty, dla których warto zdecydować się na przyjazd do uzdrowiska. Podczas planowania pobytu odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysty, w zakładce: Kwatery Krynica-Zdrój odnaleźć można mnóstwo ciekawych ofert, wartych uwagi.
Kwatery prywatne Krynica-Zdrój, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Krynicy-Zdroju w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Krynicy-Zdroju obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Krynicy-Zdroju kwatera prywatna noclegi Krynica-Zdrój i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Krynica-Zdrój tani nocleg. Pokoje i kwatery w Krynicy-Zdroju. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Krynicy-Zdroju. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Krynicy-Zdroju? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Krynicy-Zdroju u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: