Kwatery prywatne Zakopane

znaleziono 301 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Kwatery w Zakopanem. Szeroki wybór ofert noclegowych zapewnia wybór dostosowany do indywidualnych możliwości i preferencji. Wśród zróżnicowanych propozycji kwater każdy turysta znajdzie cos dla siebie.
Zakopane – to największy ośrodek miejski, który znajduje się w bezpośrednim otoczeniu Tatr. O urokach i magii tego miejsca spisano już wiele tomów. Piękno krajobrazów, barwna kultura, niezwykły klimat regionu sprawiły, że mówi się o Zakopanem - zimowa stolica Polski. Miasto jest częścią województwa małopolskiego i należy do powiatu tatrzańskiego. Życie Zakopanego jest nierozerwalnie związane z Tatrzańskim Parkiem
Narodowym, który ma swój obszar również w administracyjnych granicach miasta. Pomysł na wycieczkę do Zakopanego oraz nocleg w tym mieście to koncepcje, które pojawiają się pewnie w każdej polskiej rodzinie. Zwykle odwiedza się Zakopane podczas, minimum, dwóch dni. Wówczas warto zaplanować nocleg. Na hasło: nocleg w Zakopanem, wielu odpowie: kwatery prywatne, ponieważ ten pomysł na kwaterunek jest „stary jak świat”.
Zakopane kwatery prywatne – oczywiście, przecież taka jest tradycja!

Kwatery Zakopane – znane od czasów doktora Tytusa Chałubińskiego


Podhale zdobione Tatrami oraz leżące u ich stóp Zakopane zyskały popularność już pod koniec XIX wieku. Była to letnia stolica, którą stale odwiedzali przedstawiciele środowisk artystycznych z trzech zaborów, a także letnicy i turyści. Przepiękny tatrzański krajobraz, klimatyczne walory oraz zalety lecznicze odkryte przez doktora Tytusa Chałubińskiego stały się argumentami, które rozbudziły popularność tego miejsca. Dodatkowym atutem były panujące tu swobody galicyjskie oraz niezwykły, barwny folklor, który potrafił zachwycić nie tylko artystów. Młodopolska fascynacja tym regionem, która dość szybko przerodziła się w zauroczenie trwa aż do dziś. Zakopane okazało się idealnym miejscem dla artystów, którzy właśnie tu odnajdowali natchnienie oraz spokój, a poszukiwanie artystycznych doznań było zawsze owocne. Kwatery Zakopane już pod koniec XIX wieku stanowiły popularną formę noclegu. Rdzenni mieszkańcy Zakopanego szybko przyzwyczaili się do gości i nauczyli się udostępniać swe domy turystom i letnikom. Tradycja organizowania noclegu w Zakopanem w prywatnych kwaterach istnieje do dnia dzisiejszego.

Tanie kwatery Zakopane – rozbudowana oferta noclegowa


Ceper – tym mianem górale określają przyjezdnych, letników oraz turystów. Początkowo termin ten zarezerwowany był tylko dla pracowników, którzy pojawiali się w Zakopanem w celach zarobkowych. Byli to zwykle robotnicy drogowi oraz osoby pracujące przy budowie kolei. Z czasem znaczenie wyrazu rozciągnęło się dla określenia turystów, którzy wyruszali na turystyczne szlaki bez odpowiedniego przygotowania. Obecnie ceper to osoba, która nie jest rodowitym góralem, a w Zakopanem pojawia się w celach turystycznych. Każdy ceper oprócz zaplanowania wędrówki po tatrzańskich lub zakopiańskich szlakach, musi dokonać rezerwacji noclegowej. Oferta noclegowa jest niezwykle rozbudowana. Portal społecznościowy e-turysta rekomenduje około 400 miejsc, które zainteresowani odnaleźć mogą pod hasłem: Zakopane kwatery prywatne. Wszystkie miejsca są starannie opisane i ozdobione fotografiami obiektu. Miejsca łatwo pogrupować według kategorii: „cena lub lokalizacja”. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia.

Zakopane – nagroda i wygoda po każdym spacerze


Do najpopularniejszych pomysłów na zwiedzanie miasta należy spacer deptakiem zakopiańskim – Krupówki. Ta reprezentacyjna ulica Zakopanego zaczyna się przy skrzyżowaniu z Nowotarską i dalej ciągnie się ponad kilometrowym traktem na południe. Deptak zawdzięcza nazwę polanie, która rozciągała się niegdyś w tej okolicy. Przy Krupówkach na turystów czekają liczne atrakcje. Tu siedzibę znalazły słynne restauracje i kawiarnie. To również lokalizacja wielu ekskluzywnych sklepów. Podczas spaceru Krupówkami warto wstąpić do Muzeum Tatrzańskiego lub odwiedzić liczne galerie, które tu właśnie znalazły swoje miejsce. Przez Zakopane biegnie jeszcze jedna słynna ulica: ulica Kościeliska – najstarsza ulica miasta. Wraz z Krzeptówkami i Skibówkami stanowi drogę wyjazdową na zachód. Droga istniała już w XIX wieku i podobnie jak wtedy, otacza ją rozbudowana, tradycyjna zabudowa góralska. Spacerowym krokiem warto wkroczyć na teren zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Z nagrobków, które się tu znajdują odczytać można niemal całą historię miasta. Tu pochowani zostali, między innymi: T. Chałubiński, Sabała, St. Marusarz. Prawie każdy, kto zapisał się w dziejach miasta i Tatr znalazł pochówek na Pęksowym Brzyzku. Tuż przy cmentarzu znajduje się Stary Kościół, który pamięta jeszcze lata drugiej połowy XIX wieku. Podczas zakopiańskich spacerów koniecznie odwiedzić trzeba zabytkową Willę Koliba oraz kaplicę na Jaszczurówce. Zakopane dostarcza atrakcji, którymi wypełnić można nawet miesięczny pobyt. Nie sposób poznać miasto podczas jednego spaceru. Planując pobyt w mieście należy zarezerwować kilka dni na zwiedzanie. Pamiętajmy, że piesza wędrówka po tym magicznym terenie, nie jest jedynym sposobem na sumienne poznanie Zakopane. Strudzony wędrowiec skorzystać może z przejażdżki bryczką, dorożką lub w zimowym sezonie saniami. Gazdowie proponują przejażdżki trasami widokowymi, podczas wycieczki pełnią rolę przewodników i z charakterystycznym góralskim dowcipem i zacięciem opowiadają o mijanych obiektach. Każda zakopiańska wycieczka powinna znaleźć finał w noclegu. Tanie kwatery Zakopane to doskonała oferta dla wszystkich tych, którzy pragną dotknąć magii miejsca i posmakować góralskiej kultury i gościnności w bezpośredni sposób.
Kwatery prywatne Zakopane, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Zakopanem w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Zakopanem obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Zakopanem kwatera prywatna noclegi Zakopane i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Zakopane tani nocleg. Pokoje i kwatery w Zakopanem. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Zakopanem. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Zakopanem? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Zakopanem u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: