Agroturystyka Zakopane

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Agroturystyka Zakopane - Każdy, kto choć raz zawita w Zakopanem, z pewnością tu powróci. Górski klimat może podobać się szczególnie osobom na co dzień spędzającym czas w mieście. To idealne miejsce do podziwiania piękna natury i wypoczywania w górskim zaciszu. Będąc w Zakopanem, masz blisko także do innych atrakcji, takich jak Morskie Oko czy Dolina Pięciu Stawów.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Agroturystyka Zakopane


Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce, otoczone od północy pasmem Gubałówki, a od południa Giewontem. Zakopane jest gminą województwa małopolskiego a także siedzibą powiatu tatrzańskiego. Pobliskie miejscowości to m.in. Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin czy Biały Dunajec. Niegdyś osada pasterska, dziś popularna miejscowość turystyczna. Początki stałego osadnictwa w tym miejscu datuje się na rok 1578, gdy przywilej osadniczy nadał mu Stefan Batory. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajdziesz tu też najwyższe miejsce pracy w Polsce - obserwatorium meteorologiczne na Kasprowym Wierchu - 1985 m.

Agroturystyka w Zakopanem - atrakcje


Wizytę w Zakopanem można rozpocząć od wycieczki na Krupówki i zapoznania się z lokalnymi, góralskimi produktami. Później, warto wybrać się na Gubałówkę lub Kasprowy Wierch, do których prowadzą kolejki linowe. Fani skoków narciarskich mają okazję do zwiedzenia Wielkiej Krokwi. To właśnie tu rozgrywane są konkursy Pucharu Świata. Latem, jeśli nie odbywają się tu żadne zawody, można wspiąć się na górę i poczuć adrenalinę, którą czują skoczkowie przed startem. Aby zapoznać się z kulturą tego regionu, dobrze jest udać się do Muzeum Tatrzańskiego, czyli jednego z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Ekspozycja podzielona jest tu na trzy części: historyczną, etnograficzną i przyrodniczą. Nie można zapomnieć także o wycieczce na Morskie Oko, położone 25 km od Zakopanego.

Zakopane – agroturystyka


Zakopane zaprasza do domków i gospodarstw agroturystycznych, gdzie będziesz mieć szansę na wypoczynek w spokojnej okolicy. Do tego miasta na Podhalu możesz przyjeżdżać zarówno latem jak i zimą. Ponadto, górskie widoki i unikatowy góralski klimat sprawią, że wczasy w Zakopanem będą niezapomniane. Noclegi usytuowane w gospodarstwach agroturystycznych pozwolą na obcowanie z naturą, a przy okazji dobra lokalizacja ułatwi dostęp do wszelkich atrakcji Zakopanego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: