Agroturystyka region Kaszuby

znaleziono 214 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka na Kaszubach

Agroturystyka Kaszuby W trakcie planowania urlopu na szczególną uwagę zasługują Kaszuby. Agroturystyka nad jeziorem lub w pobliżu lasu jest gwarancją wspaniałego wypoczynku w ciszy i z pięknymi widokami. Czym wyróżnia się ten niezwykły obszar, gdzie warto się zatrzymać oraz jakich atrakcji nie można przegapić?


Urzekające Kaszuby: agroturystyka na każdą kieszeń


Wybierając się w podróż do północnej części Polski, nie sposób ominąć wyjątkowego regionu kulturowego, który do dziś zamieszkują ludzie posługujący się odrębnym językiem. W Kaszubach agroturystyka jest bardzo popularna wśród lokalnych właścicieli. Komfortowe domki i pokoje, usytuowane z dala od wielkich miast, każdego roku przyciągają wielu turystów. Malowniczy obszar rozciąga się od Mierzei Helskiej przez okolicę Łęczycy i Trójmiasta, aż do rejonu Przechlewa na południu. Swoim zasięgiem obejmuje zatem zarówno piaszczyste plaże Bałtyku, jak i wzgórza morenowe oraz jeziora. Agroturystyka Kaszub jest bardzo zróżnicowana, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Różnorodna agroturystyka Kaszub


Wśród oferowanych pokoi i domków na wynajem, które zamieszczane są na portalu internetowym e-turysta.pl, znajduje się mnóstwo interesujących obiektów. Klimatyczne pomieszczenia wykończone drewnem, kameralne domki w otoczeniu kwitnących krzewów czy przestronne pokoje z widokiem na las – to tylko niektóre z dostępnych propozycji. Pod hasłem „agroturystyka Kaszuby” oraz „Kaszuby agroturystyka” widnieją opcje dostępne zarówno dla osób z niewielkimi zasobami finansowymi, jak i szukających luksusowych warunków. Niezależnie od wybranej kwatery można liczyć na ciepłe przyjęcie przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych Kaszub. Swobodna, rodzinna atmosfera to coś, czego pragnie wielu turystów.

Malownicze Kaszuby – agroturystyka nad jeziorem


Zalesione Pojezierze Kaszubskie odznacza się nieco bardziej kontynentalnym klimatem niż region nad Bałtykiem. Skupiska lasów, głównie iglastych, odbijają się w czystej tafli wody i nęcą sosnowym zapachem. W Kaszubach agroturystyka nad jeziorem jest niezwykle popularną formą wypoczynku, zwłaszcza wśród wędkarzy i miłośników wiosłowania. W regionie znajdują się zarówno zbiorniki polodowcowe, jak i przybrzeżne. Do tych drugich zalicza się największe ze wszystkich Jezioro Łebsko, które leży na terenie Słowińskiego Parku Narodowego z ruchomymi wydmami. Największym akwenem jest natomiast Jezioro Wdzydze. Inne znane zbiorniki to m.in. Jasień, Gardno i Raduńskie Dolne. W ich niedalekiej okolicy zlokalizowane są liczne gospodarstwa agroturystyczne. Kaszuby pod względem urody mogą śmiało konkurować z Pojezierzem Mazurskim.

Gospodarstwa agroturystyczne Kaszub w pobliżu Kartuz


Spór o to, które z miast jest stolicą regionu, toczy się od dziesięcioleci. Wydaje się jednak słusznym, aby to zaszczytne miano dotyczyło centralnie położonych Kartuz. Miejscowość znajduje się w tzw. Szwajcarii Kaszubskiej, czyli najwyżej położonej części Pojezierza Kaszubskiego. Sąsiaduje z czterema zbiornikami, a zdobią je liczne zabytki, m.in. średniowieczna kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zakonu Kartuzów. Charakterystyczny dach świątyni przypomina trumnę, a gotycki ołtarz oraz cenne wyposażenie nieprzerwanie zachwycają zwiedzających. Decydując się na agroturystykę na Kaszubach, warto odwiedzić Kartuzy i poczuć klimat serca regionu.

Agroturystyka na Kaszubach niedaleko Kościerzyny


W południowej części Pojezierza Kaszubskiego leży inna warta uwagi miejscowość: Kościerzyna. Otoczone jeziorami miasto powstało już pod koniec XIV wieku. Spacer na rynek, przy którym stoi ceglany ratusz lub zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa przy ulicy Towarowej to niezawodne sposoby na udane popołudnie. Agroturystyka na Kaszubach nie musi się jednak wiązać z podróżą do dużych ośrodków. Takie wsie jak Swornegacie, Sikorzyno czy Nowa Kiszewa świetnie sprawdzają się w roli typowo wypoczynkowych miejscowości z dala od zgiełku. To idealna propozycja na relaksujące wakacje dla osób ceniących naturę, spokój i kameralną atmosferę.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Kaszuby, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: