Agroturystyka Władysławowo

znaleziono 14 ofert noclegowychofert (0 we Władysławowie oraz 14 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Agroturystyka we Władysławowie. Szeroki wybór miejsc noclegowych w ośrodkach agroturystycznych we Władysławowie umożliwi każdemu wybór miejsca dostosowanego do indywidualnych wymagań.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Władysławowo

Władysławowo to niezwykle malownicza miejscowość położona w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Miasto zlokalizowane jest u nasady Mierzei Helskiej, w odległości 48 kilometrów od Gdyni i 33 kilometrów od Helu. Władysławowo poszczycić się może niezwykle bogatą historią. Pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą bowiem z czasów wczesnego średniowiecza. Współcześnie miasto jest prawdziwym nadmorskim kurortem, który rokrocznie przyciąga całe rzesze turystów spragnionych słońca, czystego morza i szerokich plaż oraz bogatego w jod powietrza.

Atrakcje Władysławowa

Prawdziwą atrakcją dla wszystkich przyjeżdzających do Władysławowa jest port rybacki z przystanią żeglarską. Stąd można wypłynąć w godzinny rejs statkiem po Bałtyku, albo wyruszyć na kilkugodzinną wyprawę wędkarską. Dla miłośników sportu do dyspozycji jest wiele wypożyczalni sprzętu oraz Centralny Ośrodek Sportu z licznymi kortami, boiskami i pływalnią. Władysławowo oferuje turystom również wizytę w Ocean Parku. Jest to jedyna tego typu atrakcja w naszym kraju.

Agroturystyka – Władysławowo

Obiekty agroturystyczne w okolicy Władysławowa to idealne miejsca dla spragnionych spokojnego wypoczynku rodzin z dziećmi czy grup znajomych. Są to zwykle duże, ogrodzone posesje położone w malowniczych zakątkach Pomorza. Właściciele ośrodków agroturystycznych zapewniają swoim gościom pokoje z łazienkami oraz dostępem do Internetu. Na życzenie turystów serwują domowe posiłki, umożliwiają rozpalenie ogniska czy organizują wycieczki po okolicy. W niektórych gospodarstwach agroturystycznych prawdziwą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, są hodowle zwierząt.

Jeżeli szukasz obiektów agroturystycznych w okolicy Władysławowa, zapoznaj się z naszymi ofertami i wybierz miejsce odpowiadające Twoim preferencjom.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: