Agroturystyka Białowieża

znaleziono 27 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Białowieży, województwo podlaskie, powiat hajnowski

Agroturystyka w Białowieży. Przeanalizuj wszystkie możliwości zakwaterowania na terenie Białowieży. Wybierz odpowiednie zakwaterowanie według standardów oraz ceny, szeroki zakres noclegów od luksusowych hoteli, po SPA, schroniska i gospodarstwa agroturystyczne w Białowieży. Zapoznaj się także z szeregiem atrakcji turystycznych i rozrywkowych w Białowieży.
Administracyjnie Białowieża przynależy do powiatu hajnowskiego w południowej części województwa podlaskiego; jest siedzibą władz gminy. Wschodnia granica miejscowości oddziela Rzeczpospolitą od Białorusi. Gmina Białowieża ze względu na swoją unikalność przyrodniczą włączona jest w ministerialny system ochrony. Białowieża graniczy (a miejscami pokrywa się) z Białowieskim Parku Narodowym oraz Puszczą Białowieską, która stanowi obszar Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Warto wspomnieć, że wspomniany Park Narodowy został doceniony w skali międzynarodowej; w 1977r. został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery natomiast dwa lata później za Obiekt Dziedzictwa Światowego. Na terenie gminy Białowieża znajduje się 10 oddzielnych i unikalnych rezerwatów przyrody. Osobliwością Białowieży są jej mieszkańcy, którzy stanowią o unikalnym kolorycie tych ziem. To tu od lat stykają się w zgodnie i harmonii odmienne kultury i narodowości co tworzy wyjątkowo interesującą mozaikę. Białorusini, Ukraińcy, Litwini, Żydzi, Romowie, Niemcy czy nawet potomkowie Jaćwingów to wspaniały bukiet kulturowy z którym możemy obcować na tych pięknych terenach. Legendy germanów? Bez problemu. Przypowieści żydów? To samo. Można by tak wymieniać bez końca. Region miejscowości Białowieża jak i całego okręgu Białowieskiego jest idealnym miejsce dla odpoczynku dla ludzi szukających spotkania z naturą wbrew ogólnemu trendowi „szybko i hucznie”. Tutaj można prawdziwie odpocząć.

Białowieża wieś z agroturystyką


Agroturystyka Białowieża – już teraz wyszukaj wszystkie najlepsze oferty dzięki serwisowi e-turysta.pl. Białowieża to wieś położona w województwie podlaskim na terenie, którego możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim, jak i średnim standardzie. Szeroki wachlarz ofert agroturystycznych w Białowieży pozwala na idealne dostosowanie wybranego obiektu do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Agrowczasy w Białowieży umożliwią komfortowy pobyt oraz relaksujący wypoczynek w tej pięknej miejscowości.

Agroturystyka Białowieży


Białowieża to wieś położona w województwie podlaskim, na której terenie znajduje się niezwykły Białowieski Park Narodowy, Białowieska Stacja Geobotaniczna oraz Europejskie Centrum Lasów Naturalnych Instytutu Badawczego Leśnictwa. Pierwsze ślady obecności człowieka na terenie Białowieży sugerują, że pierwsze osadnictwo mogło mieć miejsce już w epoce kamienia! W Białowieży znajdował się ponadto folwark, dwór królewski króla Władysława IV Wazy, który panował w Polsce w XVII wieku oraz dwór myśliwski dynastii Wazów. Ta czarująca miejscowość zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim bliskości i popularności Puszczy Białowieskiej, która posiada walory historyczne oraz przyrodnicze, ponadto na jej obszarze znajdują się lasy, które posiadają charakter pierwotny oraz największa populacja wolnego żubra na świecie. W Białowieży znajdują się także zabytki architektoniczne między innymi prawosławna cerkiew parafialna pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, Park Pałacowy, skansen, drewniane domy oraz zespół nadleśnictwa. Gospodarstwa agroturystyczne w Białowieży cieszą się dużą popularnością, na terenie wsi znajduje się także prawie 400 miejsc hotelowych, zajazdy oraz pensjonaty.

Nie tylko agroturystyka w miejscowości Białowieża


Białowieża to wyjątkowe miasto o charakterze turystycznym, posiadające rozwiniętą bazę wypoczynkową. Bliskość Puszczy Białowieskiej oraz charakterystyczne zabytki co roku przyciągają wielu turystów, dlatego też nieoceniona jest możliwość znalezienia i wynajęcia pokoju czy kwatery noclegowej w sezonie turystycznym. Nocleg w Białowieży ułatwi podróż do zabytkowych i malowniczych miejsc i uzdrowisk znajdujących się w jego obrębie i okolicach. Szeroki wybór noclegów w gospodarstwach agroturystycznych Białowieży, pozwoli na odpowiedni dobór i wynajęcie interesujących kwater dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białowieża, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: