Pokoje gościnne Białowieża

znaleziono 23 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Białowieży, województwo podlaskie, powiat hajnowski

Pokoje gościnne w miejscowości Białowieża. Porównaj możliwość zakwaterowania w Białowieży w zależności od standardu oraz ceny. Białowieża, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Białowieży:
Administracyjnie Białowieża przynależy do powiatu hajnowskiego w południowej części województwa podlaskiego; jest siedzibą władz gminy. Wschodnia granica miejscowości oddziela Rzeczpospolitą od Białorusi. Gmina Białowieża ze względu na swoją unikalność przyrodniczą włączona jest w ministerialny system ochrony. Białowieża graniczy (a miejscami pokrywa się) z Białowieskim Parku Narodowym oraz Puszczą Białowieską, która stanowi obszar Leśnego Kompleksu Promocyjnego. Warto wspomnieć, że wspomniany Park Narodowy został doceniony w skali międzynarodowej; w 1977r. został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery natomiast dwa lata później za Obiekt Dziedzictwa Światowego. Na terenie gminy Białowieża znajduje się 10 oddzielnych i unikalnych rezerwatów przyrody. Osobliwością Białowieży są jej mieszkańcy, którzy stanowią o unikalnym kolorycie tych ziem. To tu od lat stykają się w zgodnie i harmonii odmienne kultury i narodowości co tworzy wyjątkowo interesującą mozaikę. Białorusini, Ukraińcy, Litwini, Żydzi, Romowie, Niemcy czy nawet potomkowie Jaćwingów to wspaniały bukiet kulturowy z którym możemy obcować na tych pięknych terenach. Legendy germanów? Bez problemu. Przypowieści żydów? To samo. Można by tak wymieniać bez końca. Region miejscowości Białowieża jak i całego okręgu Białowieskiego jest idealnym miejsce dla odpoczynku dla ludzi szukających spotkania z naturą wbrew ogólnemu trendowi „szybko i hucznie”. Tutaj można prawdziwie odpocząć.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Białowieża, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: