Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Bukowina Tatrzańska

znaleziono 159 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Noclegi Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska posiada trzy drogocenne skarby: wodę, śnieg i góry. Miejscowość rozciąga się na wysokości od 860 do 1000 m. n.p.m. zahaczając o kilka lokalnych wierchów: Rusiński, Buńdów, Wysoki, Kurucowy. Ta malownicza tatrzańska wioska, niezależnie od pory roku, przyciąga turystów niczym magnes. Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej to prawdziwy podhalański relaks. Miejscowość odnajdziemy na trasie z Poronina do Łysej Polany. Pytomy wos piyknie do Bukowiny!
Bukowina Tatrzańska jest wsią położoną na Podhalu, a pierwsze historyczne wzmianki o tej osadzie pojawiły się w siedemnastym wieku. Czyli jest to jedna z ostatnich i najmłodszych wsi powstałych na tych terenach. Bukowina położona jest na wysokości około tysiąca metrów ponad poziomem morza i liczy niecałe trzy tysiące mieszkańców. Dzięki swojemu położeniu z Bukowiny Tatrzańskiej widać jak na dłoni cały łańcuch tatrzańskich gór i szczytów. W dziewiętnastym wieku znajdująca się pod panowaniem austriackim Bukowina wraz z większą częścią ziem nowotarskich została sprzedana magnatowi Emanuelowi Homolaczowi. Spowodowało to zatarg z mieszkańcami osady, których przedsiębiorca i dziedzic próbował wywłaszczyć z zajmowanych ziem. Następnie ziemie te przechodziły z ręki do ręki nierzadko na skutek licytacji, aż dobra nabył Władysław Zamoyski, który w 1924 roku oddał ich całość skarbowi państwa, wtedy już oczywiście polskiego. W dwudziestym wieku postawiono w Bukowinie kościół oraz szkołę, a nieco później placówkę kulturalną – Dom Ludowy. Dzisiaj Bukowina Tatrzańska to uznany i popularny ośrodek narciarski i turystyczny.

Bukowina Tatrzańska tanie noclegi


Bukowina położona jest na wysokości około tysiąca metrów i dzięki lokalizacji umożliwia turystom kontemplowanie cudnych widoków, stąd bowiem widać jak na dłoni cały łańcuch tatrzańskich gór i szczytów. Bukowina to uznany, popularny ośrodek narciarski i turystyczny, stąd blisko jest do popularnych podhalańskich szlaków i daleko od gwaru zakopiańskich deptaków. Bukowina Tatrzańska tanie noclegi to miejsca, które posiadają pełne wyposażenie odpowiadające wymagającym klientom. Bliskie lokalizacje do popularnych atrakcji turystycznych gwarantują wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając nocleg w Bukownie Tatrzańskiej decydować możemy o profilach obiektu – czy będzie to pensjonat, hotel, domek letniskowy, kwatera prywatna, gospodarstwo agroturystyczne nawet obiekt ze spa – Bukowina Tatrzańska gwarantuje szereg atrakcji, które zadowolić powinny każdego miłośnika gór.

Bukowina Tatrzańska noclegi z serwisem e-turysta


Osoby zainteresowane pobytem w Bukowinie odsyłamy do popularnego serwisu społecznościowego e-turysta. Pod hasłem Bukowina Tatrzańska noclegi odnaleźć można tanie pokoje do wynajęcia u właścicieli prywatnych gospodarstw, a także prestiżowe apartamenty w centrum miasta i pobliskich miejscowościach, przytulne pensjonaty z widokiem na Tatry z ciepłym kominkiem oraz całoroczne, letniskowe i zimowe domki na wynajem. Turyści gustujący w luksusowych pobytach skorzystać mogą z ekskluzywnych hoteli wyposażonych w takie atrakcje jak basen z wodą geotermalną lub spa. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce serwisu e-turysta bez trudu odnaleźć można nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej, który spełni wszystkie wymagania kapryśnych globtroterów.

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, zimą i latem


Bukowina Tatrzańska zapewnia mnóstwo atrakcji w trakcie wakacyjnych miesięcy oraz zimowych ferii. Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej pozwalają doskonale wykorzystać chwile podczas aktywnego wypoczynku, tak zimowego, jak i letniego. Gmina Bukowina to rejon, który pochwalić się może mnóstwem ciekawostek, które dodatkowo podkreślają atrakcyjność okolicy. Czy wiedzieliście, że dzięki góralom z Bukowiny Tatrzańskiej, Morskie Oko należy dzisiaj do terytorium Polski? A podczas oczyszczania dna Morskiego Oka wyciągnięto ponad 1200 kilogramów monet z kilkudziesięciu krajów na świecie? Gmina Bukowina Tatrzańska to mnogość terenów spacerowych i turystycznych szlaków. Liczne trasy rowerowe kuszą turystów pięknymi widokami roztaczającymi się na panoramę Tatr. To raj dla wspinaczy, ponieważ w administracyjnych granicach gminy jest ponad sześćset dróg wspinaczkowych. Bukowinę Tatrzańską można nazwać centrum narciarstwa – doskonałe, dośnieżane oraz oświetlone stoki, świetnie rozwinięte zaplecze. Amatorzy tego sportu mają do dyspozycji trzydzieści wyciągów narciarskich i dziesięć kolejek krzesełkowych. Podczas pobytu warto również skorzystać z dobrodziejstw jakie zapewniają wody termalne – taka forma relaksu sprawdza się doskonale po godzinach spędzonych na stokach, czy pieszych wycieczkach latem.

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej


Bukowina Tatrzańska zapewni mnóstwo atrakcji również podczas wakacyjnych miesięcy. Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej pozwolą doskonale wykorzystać chwile podczas aktywnego wypoczynku. Mnogość terenów spacerowych zagwarantuje piękne widoki rozchodzące się na panoramę Tatr. Bukowina to miejsce które słynie również z tras rowerowych. To właśnie przez tę miejscowość przejeżdża słynny Tour de Pologne, gdzie kolarze mają do pokonania wyczerpujący podjazd w Gliczarowie, zwany „ścianą Bukovina”. Podczas pobytu warto również skorzystać z dobrodziejstw jakie zapewniają wody termalne – doskonale sprawdzą się jako forma relaksu po godzinach spędzonych na stokach, czy pieszych wycieczkach latem.

Bukowina Tatrzańska Tanie Noclegi


Nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej nie wiąże się z dużymi wydatkami. Tanie noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej posiadają pełne wyposażenie odpowiadające wymagającym klientom. Bliskie lokalizacje do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych gwarantuje wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając nocleg w Bukownie Tatrzańskiej decydować możemy o profilach obiektu – czy będzie to hotel, pensjonat, kwatera prywatna, domek letniskowy, gospodarstwo agroturystyczne nawet obiekt ze SPA – Bukowina Tatrzańska gwarantuje szereg atrakcji, które zadowolić powinny każdego miłośnika gór. Bukowina Tatrzańska to licząca niecałe trzy tysiące mieszkańców wieś położona na Podhalu. Na całą gminę składa się 8 wsi. Bukowina Tatrzańska z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów. Z atrakcji jakie proponuje to miejsce powinni być zadowoleni zarówno miłośnicy sportów zimowych jak i letnich. Bukowinę Tatrzańską można nazwać centrum narciarstwa – doskonałe, dośnieżane i oświetlone stoki i świetnie rozwinięte zaplecze. Amatorzy tego sportu mają do dyspozycji 30 wyciągów narciarskich i 10 kolejek krzesełkowych.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Bukowina Tatrzańska, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Bukowinie Tatrzańskiej

Gdzie w Bukowinie Tatrzańskiej można znaleźć nocleg niedaleko stoków narciarskich?
W miejscowości oraz jej okolicy działalność prowadzi kilka ośrodków narciarskich. Planując wyjazd do Bukowiny nie zapomnij sprawdzić naszej listy noclegów blisko tras narciarskich w Bukowinie Tatrzańskiej.
Z miejscowości można wyruszyć na pieszą wycieczkę w kilku różnych i równie atrakcyjnych kierunkach. Na wędrówkę warto udać się startując z obiektów noclegowych położonych blisko szlaków górskich w Bukowinie Tatrzańskiej.
Zimowa kąpiel w otwartym basenie to coś nie tylko dla morsów? Ależ tak, wystarczy, że udasz się do kompleksu basenów termalnych. Aby mieć blisko, zobacz listę obiektów noclegowych w okolicy Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.
Z centrum miejscowości można się szybko dostać na stok lub na górskie szlaki, ale także do restauracji i pubu. Jeżeli szukasz takiej lokalizacji, to już teraz sprawdź listę obiektów noclegowych w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, jaką posiadamy w bazie.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 35 obiektów w Bukowinie Tatrzańskiej, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Bukowinie Tatrzańskiej kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
W Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Bukowinie Tatrzańskiej, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Bukowinie Tatrzańskiej znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Bukowinie Tatrzańskiej baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych oraz willach.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Bukowinie Tatrzańskiej spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Bukowinie Tatrzańskiej 80 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Jak dojechać do Bukowiny Tatrzańskiej?


Dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej samochodem

Trasa do Bukowiny Tatrzańskiej prowadzi przez Kraków. Do stolicy Małopolski można szybko i w komfortowy sposób dojechać autostradą A4 z zachodu i wschodu lub drogą ekspresową S7 z północy. Kolejnym etapem jest podróż Zakopianką, która w sezonie turystycznym bywa silnie zakorkowana, co należy mieć na uwadze, planując wyjazd. Ostatnim odcinkiem jest droga wojewódzka nr 49, z której po minięciu Białki Tatrzańskiej, należy zjechać na DW960 prowadzącą przez Bukowinę Tatrzańską.

Dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej innymi środkami transportu

Do Bukowiny Tatrzańskiej można się również dostać za pomocą wygodnych i regularnie kursujących autobusów przewoźnika Szwagropol oraz FlixBus. Pojazdy obu firm rozpoczynają drogę z dworca w Krakowie, a pokonanie trasy według rozkładu zajmuje około dwóch godzin. Dotarcie do Bukowiny Tatrzańskiej samolotem lub pociągiem nie jest możliwe.

Gdzie zaparkować w Bukowinie Tatrzańskiej

W Bukowinie Tatrzańskiej samochód można zaparkować obok miejsca widokowego przy ulicy Tatrzańskiej. Duży parking o trzech powierzchniach znajduje się obok Term Bukovina przy ulicy Sportowej 22 i jest bezpłatny dla klientów ośrodka. Kameralny plac mieści się też po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 960 w stronę miejscowości Polana-Głodówka.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Bukowinie Tatrzańskiej


Festiwal Folkloru Polskiego Sabałowe Bajania
Już od ponad pięćdziesięciu lat miłośnicy gwary, ludowego tańca, śpiewu i sztuki uczestniczą we wspólnej zabawie. W trakcie imprezy grają najlepsze góralskie kapele, prezentowane jest podhalańskie rękodzieło, a na stołach piętrzą się tradycyjne smakołyki do degustacji. Organizatorzy wieczorem rozpalają ognisko, przy którym rozpoczyna się Sabałowa Noc wraz z wyborami Zbójnika i Wiyrchowyj Orlicy – osób zasłużonych dla rozwoju kultury Podhala.

Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych
W Bukowiańskim Centrum Kultury Dom Ludowy spotykają się zespoły teatralne z czterech różnych województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i opolskiego. Sejmik, którego tradycja trwa od kilkudziesięciu lat, przyczynia się do wzrostu popularności regionalnych teatrów i umożliwia obejrzenie oryginalnych spektakli. To doskonała szansa na spotkanie z kulturą ludową w niecodziennym wydaniu.

Gminny Festyn Lindada. U Zbiegu Kultur
Jedną z czerwcowych tradycji w Bukowinie Tatrzańskiej jest gminna impreza z okazji Dnia Dziecka. Folkowy klimat wydarzenia przejawia się m.in. w ciekawych warsztatach, w których trakcie najmłodsi uczą się wyplatania wiklinowych koszy, malowania lub rzeźbienia. Po licznych zabawach i występach wręczana jest statuetka Lindada, czyli Nagroda Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Na zakończenie wieczoru całe rodziny bawią się przy skocznej góralskiej muzyce.

Góralski Karnawał
W trakcie zimowego urlopu warto wziąć udział w oryginalnym Góralskim Karnawale. Bogaty program imprezy obejmuje Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, Konkurs Tańca Zbójeckiego, a także Kumoterki, czyli wyścigi małych sań. Jedną z atrakcji, która wzbudza ogromny entuzjazm u dzieci, jest wystawa pięknych owczarków podhalańskich. Pod bukowiańskimi termami odbywają się również zawody strzeleckie Turoniowy Róg, natomiast w świetlicy Domu Ludowego prezentowana jest Wystawa Twórczości Ludowej.

Przegląd Palm Wielkanocnych
Jedną z tradycji kultywowanych w Bukowinie Tatrzańskiej jest samodzielne wykonywanie wielobarwnych palm wielkanocnych. Co roku w Niedzielę Palmową odbywa się konkurs dla dzieci, który ma na celu pielęgnowanie tego pięknego zwyczaju. Uczestnicy ubrani w góralskie stroje prezentują swoje rękodzieło w Domu Ludowym. Przegląd Palm Wielkanocnych to świetna okazja do spotkania z żywą kulturą Podhala.

Gminny Konkurs Tańca Góralskiego i Zbójnickiego Tatrzański Zwyrt
W 2016 roku rozpoczęło się cykliczne wydarzenie Tatrzański Zwyrt, którego głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do podtrzymywania podhalańskich tradycji. W trakcie konkursu uczestnicy ubrani w barwne ludowe stroje prezentują góralskie tańce. Zawodnicy ze Spiszu i Podhala wykonują również folkowe piosenki. Występy odbywają się w oddziale Bukowiańskiego Centrum Kultury Walusiówka w Leśnicy.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicy


Dom Ludowy

Bukowina Tatrzańska jest miejscowością, która może się poszczycić wieloma międzywojennymi domami postawionymi na wzór stylu zakopiańskiego. Doskonałym przykładem tego typu budowli jest Bukowiańskie Centrum Kultury Dom Ludowy, które mieści się przy ul. Tadeusza Kościuszki 87. Imponujących rozmiarów zrębowa konstrukcja przykryta jest gontem ozdobionym pazdurami. Drewniany Dom Ludowy warto odwiedzić choćby z okazji jednego z cyklicznych imprez, które się tam odbywają.

Wyciągi narciarskie

Bukowina Tatrzańska to istny raj dla osób jeżdżących na nartach lub snowboardzie. Na terenie należącym do podhalańskiej miejscowości znajdują się 22 wyciągi, w tym Stacja Narciarska Turnia z wyciągiem krzesełkowym oraz Stacja Narciarska Rusiń-ski z wyciągiem krzesełkowym, talerzykowym i wyrwirączką dla dzieci. Decydując się na narty, nie trzeba być wytrawnym sportowcem, ponieważ liczni instruktorzy zapewniają profesjonalne lekcje jazdy na bezpiecznych i oświetlonych stokach.

Termy Bukovina

Po intensywnym dniu na nartach warto odpocząć w nowoczesnym kompleksie basenów geotermalnych. Termy Bukovina to największy ośrodek tego typu w Polsce, a łączna powierzchnia lustra wody wynosi aż 1885 metrów kwadratowych. W skład bukowiańskich term wchodzi 12 basenów, jacuzzi, zjeżdżalnie i różnego rodzaju sauny (m.in. fińskie, parowe, na podczerwień). Obiekt znajduje się na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ulicy Sportowej 22.

Terma Bania

W sąsiedniej Białce Tatrzańskiej znajduje się konkurencyjny kompleks basenów z licznymi zjeżdżalniami, armatkami wodnymi, gejzerami i innymi atrakcjami. Termy Bania składają się z trzech niezależnych stref służących do relaksu, zabawy lub odpoczynku w saunie. W wakacje otwierana jest dodatkowa Strefa Letnia wyposażona w place zabaw dla dzieci. Park wodny w Białce Tatrzańskiej mieści się przy ulicy Środkowej 181.

Skansen w Jurgowie

W pobliskim Jurgowie znajduje się niewielki, ale bardzo ciekawy skansen, w którym można podziwiać tradycyjne budownictwo drewniane Podhala. Udostępniona do zwiedzania Zagroda Sołtysów pochodzi z końca XIX wieku i należała niegdyś do ubogiej góralskiej rodziny. Na zabudowania składa się dom mieszkalny, drewutnia, owczarnia, boisko oraz stajnia. Wszystkie wydzielone części wybudowano w jednym ciągu i przykryto wspólnym dachem. Skansen mieści się pod adresem Jurgów 215.

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku

W Zakopanem przy ul. Kościeliskiej znajduje się niezwykły cmentarz założony w XIX wieku przez pierwszego proboszcza miasta. Na jego terenie mieści się aż 500 zabytkowych grobów. Przepiękne kapliczki i krzyże są wspaniałym świadectwem bogatej sztuki góralskiej. Do znanych osób, które pochowano na Pęksowym Brzyzku, należą m.in. Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Stanisław Marusarz. Swoje miejsce wiecznego spoczynku ma tu również matka Witkacego.