Apartamenty Karpacz

znaleziono 61 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Karpaczu, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Apartamenty Karpacz. - Karpacz, jeden z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski cieszy się popularnością już od wielu sezonów. Dr Piotr Gryszel, znany przewodnik sudecki opowiada, iż w kurorcie „jako pamiątkę i amulet sprzedawano korzeń mandragory. Powodzeniem cieszyły się także figurki Ducha Gór z kory i mchu, skuteczne na złe mgły, niezdrową wodę, a nawet ukąszenia jadowitych zwierząt. Swego czasu ogromną karierę zrobiły fiołkowe kamienie. Były to sprzedawane w specjalnych pudełkach z drewna kosodrzewiny karkonoskie kamienie porośnięte glonem, który wydzielał zapach fiołków. Bogatsi turyści kupowali wyroby z kamieni szlachetnych i ozdobnych, a także wyroby miejscowych hut szkła. Powodzeniem cieszyły się także różnego rodzaju obrazki malowane na szkle i bogato szlifowane kielichy, patery i inne naczynia szklane”.
Początki powstania osady znajdującej się w miejscu współczesnego Karpacza wiążą się z tak zwanymi „Kurzakami”, czyli smolarzami dostarczającymi węgiel drzewny do pobliskich Kowar. Ze względu na charakterystyczny grzbiet górski osada zwała się wtedy Krzywą Górą. W okresie wojny trzydziestoletniej na terenie miasta osiedlili się zbiegowie religijni z Czech. Zwani byli laborantami, gdyż parali się między innymi ziołolecznictwem. Wkrótce nikomu nie znana osada stała się znanym ośrodkiem ziołolecznictwa w Europie i dzięki temu nastąpił jej gwałtowny rozwój. Więcej na temat karkonoskich laborantów i ziołolecznictwa można się dowiedzieć w powstałym w Karpaczu „Domu Laboranta”. Karpacz przeżył także swoistą gorączkę złota, a lokalne legendy mówią o średniowiecznych poszukiwaczach skarbów, Walonach. Osią miasta jest obecnie siedmiokilometrowa serpentyna wokół której ulokowało się wszystko co Karpacz ma najlepszego do zaoferowania. Z atrakcji turystycznych należy wspomnieć o sprowadzonym z Norwegii z miasteczka Vang kościółku ewangelickim, który obecnie nosi nazwę Świątyni Vang, oraz oczywiście o liczącej 1602 metry ponad poziom morza Śnieżce, u stóp której Karpacz leży.

Apartamenty Karpacz, urlop w sercu Karkonoszy


Magia Karpacza polega na tym, iż mimo powstania licznych, nowych pokaźnych obiektów turystycznych, miasto nadal zachowało kameralną atmosferę, starego górskiego kurortu. Plątanina uliczek, szumiąca, wartka Łomnica, pensjonaty sprzed dwóch wieków, oceany kwitnących rododendronów oraz opowieści i legendy nasycone magią przyciągają do uzdrowiska rzesze turystów i kuracjuszy. Duch Gór – tajemniczy duch miasta i okolicy nie pozwala o sobie zapomnieć i odkrywa przed światem coraz to nowe informacje. Dziewięć lat temu, podczas budowlanych robót w centrum miasta odkopano blisko dwumetrowej długości gruby kij, u którego końca w fantazyjnie zawiniętym rozgałęzieniu umocowana została bryła przejrzystego kwarcu. Berło Ducha Gór przypominało do złudzenia pastorały należące do czarodziejów z powieści Tolkiena. Berło trafiło do Karkonoskiego Muzeum, a w miejscu odkrycia powstało multimedialne muzeum karkonoskich tajemnic i niezwykłych historii. Wiek Ducha Gór nadal pozostaje tajemnicą, nie przeszkadza to jednak w hucznym świętowaniu urodzin, które celebruje się już od sześciu lat, a na uroczystości składają się liczne wystawy, koncerty, pokazy, zabawy, urodzinowy tort oraz barwna parada.

Apartamenty w Karpaczu, wypoczynek u podnóża Śnieżki


Śnieżka to główny magnes dla odwiedzających Karpacz. Najwyższa góra Śląska i Czech to doskonały punkt widokowy oraz symbol i znak rozpoznawczy całego regionu. Zarys masywu z charakterystycznym obserwatorium na szczycie widnieje na herbie Karpacza razem z rysunkami trzech świerków oraz trzech srebrnych ryb. Śnieżka górująca nad miastem zbudowana jest z granitu, a jej szczyt z twardych skał zwanych hornfelsami, które nadają jej charakterystyczny piramidalny kształt. Pierwsze wzmianki o zdobyciu Śnieżki pochodzą już z XV wieku, a w połowie XVI stulecia dość regularnie pojawiali się tu badacze. Pod koniec XVII wieku górę zdobywało około sto osób rocznie. W słoneczny letni dzień na szczyt dociera nawet 3000 osób. Wśród piechurów są wytrawni globtroterzy oraz niedzielni turyści, ponieważ wejście na Śnieżkę – to rzecz obowiązkowa. W kurorcie bez trudu odnaleźć można stosowny nocleg. Amatorzy prostych warunków skorzystać mogą z pokoi gościnnych, kwater prywatnych oraz schronisk. Na turystów czekają również hotele i pensjonaty, a także niezwykle popularne Apartamenty Karpacz. Dobrze zaplanowany wyjazd to podstawa udanego pobytu. Na stronach portalu społecznościowego E-turysta odnaleźć można wiele interesujących propozycji, które wyróżnia dobra lokalizacja i precyzja opisu. Turystom odpowiada standard noclegu, komfortowe warunki i zwykle, doskonała lokalizacja. Właściciele troszczą się także o dodatkowe atrakcje. Proponują turystom pomoc w organizacji wolnego czasu, polecają szlaki turystyczne, udostępniają sprzęt sportowy, umożliwiają korzystanie ze stref Spa, które często znajdują się na miejscu. Jedyny kłopot organizacyjny związany z pobytem w apartamentach Karpacz to dostępność terminów. Ze względu na swą popularność rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Proces stanie się łatwiejszy jeśli skorzystamy z zasobów portalu E-turysta.

Apartamenty w Karpaczu


Oferta apartamentów w Karpaczu jest całoroczna. Wyposażenie spełnia wszystkie potrzeby gości, zarówno tych przyjeżdżających latem, jak i zimą. Otoczenie górskich przestrzeni i Karkonoskiego Parku Narodowego czyni z pobytu przyjemność, nawet jeśli wyjazd to wyprawa służbowa, a nie turystyczna.

Tanie apartamenty w Karpaczu


Mimo że Karpacz to miasto w górach, wcale nie oznacza to, że sezon turystyczny trwa tam tylko zimą. Owszem, tamtejsza zima to genialna pora dla miłośników wszelkiego zimowego szaleństwa, narciarzy, snowboardzistów, zdobywców szczytów, ale na górującą nad Karpaczem Śnieżkę można, a wręcz trzeba, wejść również latem. Choć nawet latem trzeba pamiętać, by zabrać ze sobą odpowiednie ubranie i zachować ostrożność, bo siła wiatru u szczytu może okazać się niespodziewana i zaskakująca, a dzięki temu niezwykle emocjonująca. Zarezerwuj nocleg w apartamenty Karpacz na e-turysta.pl. Na tych, którzy zdecydują się nie zapuszczać zbyt daleko od apartamenty Karpacz,to miejscowość ma też inne rozrywki i ciekawostki. W zabytkowym Kościółku Wang (przeniesionym z Norwegii) regularnie odbywają się koncerty muzyki barokowej, klasycznej i romantycznej. Dla łaknących wiedzy i ciekawskich godny polecenia wydaje się być cykl spotkań zatytułowany „Karkonoskie Podróże Naukowe”, każde spotkanie traktuje o innej tematyce, więc z pewnością wszyscy znajdą coś interesującego dla siebie. Dla maniaków gemmologii prawdziwa gratka! W Karpaczu można odnaleźć unikatowe metamorficzne skały zwane hornfelsami, podobne występują tylko w Kanadzie, Kalifornii, Sierra Nevadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czechach.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Karpacz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: