Agroturystyka Karpacz

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Karpaczu, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Agroturystyka w Karpaczu. Porównaj wszelkie możliwości zakwaterowania w Karpaczu, pod względem standardów obiektów oraz ich ceny. Szeroki zakres noclegów obejmuje zarówno pokoje hotelowe, kwatery prywatne, pokoje gościnne jak i ośrodki wypoczynkowe czy gospodarstwa agroturystyczne w Karpaczu. Zapoznaj się także z ofertą rozrywkową i turystyczną w Karpaczu.
Początki powstania osady znajdującej się w miejscu współczesnego Karpacza wiążą się z tak zwanymi „Kurzakami”, czyli smolarzami dostarczającymi węgiel drzewny do pobliskich Kowar. Ze względu na charakterystyczny grzbiet górski osada zwała się wtedy Krzywą Górą. W okresie wojny trzydziestoletniej na terenie miasta osiedlili się zbiegowie religijni z Czech. Zwani byli laborantami, gdyż parali się między innymi ziołolecznictwem. Wkrótce nikomu nie znana osada stała się znanym ośrodkiem ziołolecznictwa w Europie i dzięki temu nastąpił jej gwałtowny rozwój. Więcej na temat karkonoskich laborantów i ziołolecznictwa można się dowiedzieć w powstałym w Karpaczu „Domu Laboranta”. Karpacz przeżył także swoistą gorączkę złota, a lokalne legendy mówią o średniowiecznych poszukiwaczach skarbów, Walonach. Osią miasta jest obecnie siedmiokilometrowa serpentyna wokół której ulokowało się wszystko co Karpacz ma najlepszego do zaoferowania. Z atrakcji turystycznych należy wspomnieć o sprowadzonym z Norwegii z miasteczka Vang kościółku ewangelickim, który obecnie nosi nazwę Świątyni Vang, oraz oczywiście o liczącej 1602 metry ponad poziom morza Śnieżce, u stóp której Karpacz leży.

Gospodarstwa agroturystyczne Karpacz


Karpacz znany jest w całej Polsce ze swojego kompleksu narciarskiego z wyciągami krzesełkowymi oraz pieszych szlaków turystycznych. Na terenie Karpacza możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim oraz średnim standardzie, a także sprawdzenie cen. Szeroki zakres ofert agroturystycznych w Karpaczu pozwala na idealne dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Tanie noclegi umożliwiają komfortowy pobyt oraz relaksujące agrowczasy w Karpaczu. Domki letniskowe, hotele, domy wczasowe, gospodarstwa agroturystyczne w Karpaczu – sprawdź interesujące oferty, dzięki stronie internetowej e-turysta.pl.

Agroturystyka w Karpaczu


Karpacz to miasto położone w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich. Karpacz w większości jest porośnięty obszarem leśnym, a pierwsze wzmianki na jego temat pojawiają się pod koniec XIV wieku. Miasto to znalazło się na szlaku turystyki pielgrzymkowej, natomiast w XIX wieku nastąpił rozwój zarówno miasta jak i ośrodków wypoczynkowych, zajazdów oraz hoteli. Oprócz gospodarstw agroturystycznych w Karpaczu, na jego terenie znajdują się także atrakcje turystyczne i zabytki wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa takie jak: dworek myśliwski, kościół par. pw. Nawiedzenia NMP, karczma sądowa, schronisko Samotnia, kaplica pw. św. Wawrzyńca na Śnieżce.


Liczne gospodarstwa agroturystyczne w Karpaczu


Karpacz to piękna wypoczynkowa miejscowość na której terenie znajdują się liczne gospodarstwa agroturystyczne, atrakcje turystyczne oraz zabytki budowlane zachęcają wielu turystów do odwiedzenia Karpacza. Dlatego też nieoceniona jest możliwość znalezienia i wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym w interesującej okolicy. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Karpaczu ułatwi zwiedzanie tego malowniczego miasta oraz jego okolic. Szeroki zakres ofert noclegowych, pozwoli każdemu turyście na odpowiedni wybór i wynajęcie korzystnie ulokowanych obiektów i niezapomniane agrowczasy w Karpaczu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Karpacz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: