Hotele Karpacz

znaleziono 28 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Karpaczu, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Hotel Karpacz – najlepsze zakwaterowania. Atrakcyjne hotele o wysokim standardzie. Wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Karpacz gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert Hoteli w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego turystę.
Początki powstania osady znajdującej się w miejscu współczesnego Karpacza wiążą się z tak zwanymi „Kurzakami”, czyli smolarzami dostarczającymi węgiel drzewny do pobliskich Kowar. Ze względu na charakterystyczny grzbiet górski osada zwała się wtedy Krzywą Górą. W okresie wojny trzydziestoletniej na terenie miasta osiedlili się zbiegowie religijni z Czech. Zwani byli laborantami, gdyż parali się między innymi ziołolecznictwem. Wkrótce nikomu nie znana osada stała się znanym ośrodkiem ziołolecznictwa w Europie i dzięki temu nastąpił jej gwałtowny rozwój. Więcej na temat karkonoskich laborantów i ziołolecznictwa można się dowiedzieć w powstałym w Karpaczu „Domu Laboranta”. Karpacz przeżył także swoistą gorączkę złota, a lokalne legendy mówią o średniowiecznych poszukiwaczach skarbów, Walonach. Osią miasta jest obecnie siedmiokilometrowa serpentyna wokół której ulokowało się wszystko co Karpacz ma najlepszego do zaoferowania. Z atrakcji turystycznych należy wspomnieć o sprowadzonym z Norwegii z miasteczka Vang kościółku ewangelickim, który obecnie nosi nazwę Świątyni Vang, oraz oczywiście o liczącej 1602 metry ponad poziom morza Śnieżce, u stóp której Karpacz leży.

Hotele Karpacz z basenem – dobry wypoczynek po wędrówce


W Karpaczu nie sposób się nudzić. Turysta odnajdzie tu kilkadziesiąt kilometrów dobrze utrzymanych turystycznych szlaków. Miłośnicy zimowego szaleństwa korzystać mogą z torów saneczkowych, tras narciarskich zjazdowych oraz biegowych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla odważnych – wspinaczka, sporty ekstremalne, quady. Dla pragnących odpoczynku i relaksu – baseny, spa, dyskoteki, kręgielnie, wyjątkowe kawiarnie. Osoby szukające wytchnienia i relaksu zachęcamy do rezerwowania pobytu w hotelach, które do dyspozycji klientów mają baseny oraz ośrodki spa. Nieprzypadkowo, na stronach e-turysty propozycje zgrupowane wokół hasła: „Hotele Karpacz z basenem” cieszą się niesłabnącą popularnością i to niezależnie od pory roku.

Tanie hotele Karpacz – dla każdego i na każdą kieszeń


Karpacz to jedno z piękniejszych miast Karkonoszy. Włodarze miasta reklamują miejsce hasłem: Karpacz, zawsze górą! Atutami miasta są malownicze położenie, doskonały mikroklimat, bliskość Śnieżki, mnogość szlaków turystycznych oraz trudno definiowalny klimat i niewątpliwy urok tego niepowtarzalnego miejsca. Karpacz stanowi świetny punkt wypadowy dla pieszych wędrówek po Karkonoszach. Tu startują różne szlaki turystyczne, które prowadzą wędrowców niezwykłymi ścieżkami w cudne, malownicze górskie rejony.

Hotele Karpacz w centrum turystycznego raju


Karpacz związany jest nierozerwalnie ze Śnieżką, która stanowi najwyższy szczyt w regionie. O mieście zwykło się mówić: miasto pod Śnieżką. Skąd nazwa Karpacz? Historia tej opowieści przenosi nas w pierwsze lata po drugiej wojnie światowej, wówczas miasto nosiło niemiecką nazwę, która po przetłumaczeniu brzmiała Krzywa Góra. Aktualną nazwę miasto zawdzięcza jednemu z mieszkańców Józefowi Libersbachowi, który pochodził z Karpat, a w Karkonoszach zajmował się organizacją polskiego szkolnictwa. Zaproponowana przez niego nazwa spodobała się mieszkańcom, więc szybko pojawiła się w codziennym użyciu. Okazało się jednak, że zarząd powiatu miał inne plany odnośnie nazwy. Ich propozycje brzmiały: Sterlingowo lub Drogosławice. Nazwy te nie spotkały się z przychylnością środowiska. Nazwa Karpacz zyskiwała na popularności i stała się tak powszechna, że władze powiatu uznały ją za oficjalną. Dzisiaj miasto należy do najliczniej odwiedzanych turystycznych ośrodków ulokowanych w południowo-zachodniej Polsce. Od kilkunastu lat kurort zmienia swe oblicze. Karpacz zachował jednak kameralną atmosferę górskiego uzdrowiska. Plątanina uliczek, rwąca Łomnica, wille z ubiegłych stuleci – to wszystko kreuje magię niezwykłego miejsca. Miasto liczy już ponad pięć tysięcy mieszkańców, a na gości czeka mnóstwo miejsc noclegowych. Szczególną popularnością cieszą się Hotele Karpacz. Gdzie szukać sprawdzonych ofert? Osoby zainteresowane pobytem w Karpaczu odsyłamy na strony popularnego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem: „tanie hotele Karpacz” odnaleźć można mnóstwo wiarygodnych propozycji noclegowych.

Karpacz: Tanie hotele


Decydując się na hotel w Karpaczu zadowolony powinien być każdy miłośnik sportów zimowych. W Karpaczu i jego okolicach znajdują się liczne ośrodki narciarskie – Stacja Narciarska Biały Jar czy kompleks narciarski Kopa. To miejsce powinno przypaść do gustu również miłośnikom spacerów czy biegania. Swoje możliwości można sprawdzić podczas organizowanego od lat marszobiegu „Lawina”. Oferta turystyczna Karpacza przygotowana jest z myślą o tych turystach, dla których w podróżowaniu aktywne spędzanie czasu jest priorytetem. Miejscowość oferuje również bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturę turystyczną – nie ma problemów aby znaleźć odpowiedni nocleg pośród licznych ofert jakie prezentują hotele w Karpaczu.

Karpacz hotele na E-Turysta


Hotele Karpacz powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują dogodny dostęp do niezliczonych turystycznych atrakcji miejscowości. Decydując się na hotel w Karpaczu możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów, które dopasujemy do oczekiwań. Wczasy w Karpaczu nie wiążą się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele Karpacz i decyzja nie wiąże się z rezygnacją wyposażenia oraz standardu. Prezentowane hotele w Karpaczu położone są w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości do najciekawszych turystycznych atrakcji, lokali gastronomicznych oraz lokalnych rozrywek. Karpacz położony jest malowniczych Sudetach Zachodnich – historycznie leży na Dolnym Śląsku. Miejsce to jest niezwykłą atrakcją turystyczną dla miłośników górskich wycieczek. Do korzystania z uroków Karpacza zachęcają liczne szlaki turystyczne – wśród nich Główny Szlak Sudecki imienia Mieczysława Orłowicza, Przełęcz Okraj lub umiejscowiony na szczycie góry Chojnik zamek. Jedną z atrakcji turystycznych, która przyciąga najwięcej odwiedzających jest najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów – Góra Śnieżka.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Karpacz, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: