Hotele Łódź

znaleziono 38 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Łodzi, województwo łódzkie, powiat Łódź

Łódź Tanie Hotele – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Łódź gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowoli każdego odwiedzającego.
Łódź jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności zameldowanej i czwartym pod względem powierzchni. Łódź jest konsekwencją ponad 170-letniej niepowtarzalnej historii miasta, co gołym okiem widać po bogatej architekturze miasta . Współcześnie Łódź aspiruje do miana krajowego centrum rozwoju. Jest miastem kilkunastu wyższych uczelni, dużym centrum kulturalnym i administracyjnym. Jej centralne usytuowanie, na skrzyżowaniu wielkich autostrad europejskich, w niedużej odległości od stolicy państwa, daje miastu niebywały potencjał do rozwoju co przez samych łodzian jest skrupulatnie wykorzystywane. Z kolei jej architektura, będąca unikatem w skali światowej, jest magnesem przyciągającym rzesze turystów. Regularnie w mieście odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów (m.in. Explorers Festiwal czy Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki). W Łodzi funkcjonuje jedna z najbardziej popularnych szkół filmowych w kraju, której absolwenci zasilają szeregi śmietanki polskich artystów. W mieście funkcjonuje 20 placówek muzealnych, z unikalnym w Europie Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oraz Muzeum Sztuki – posiadającym najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Łódź - ośrodek akademicki


Łódź pod względem ludności jest trzecim miastem w Polsce. To ośrodek akademicki, kulturalny kojarzony głównie z przemysłem filmowym. To również miasto pełne zabytków i turystycznych atrakcji. Znakiem rozpoznawalnym jest ulica Piotrkowska , stanowiąca centrum gdzie toczy się życie miasta. Ulica mierzy około 4 kilometrów i znajduje się pomiędzy Placem Wolności a Placem Niepodległości. Oprócz szeregu sklepów, znajduje się tu mnóstwo lokali – pubów oraz restauracji. To właśnie w Łodzi znajduje się słynna Ławeczka J. Tuwima czy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci. Odwiedzając Łódź warto odwiedzić też „Księży Młyn” - zespół fabryk włókienniczych, stanowiący zespół obiektów fabryczno – mieszkalnych.

Hotele Łódź


Decydując się na hotel w Łodzi nie można pominąć Muzeum Miasta Łodzi mającego swoją siedzibę w dawnym Pałacu Poznańskich. Ciekawą atrakcją będzie również Centralne Muzeum Włókiennictwa – fabryka która powstała w latach 1835 – 1839 przedstawia narzędzia, maszyny włókiennicze oraz liczne tkaniny. Łódź to również liczne szlaki turystyczne – prowadzą one wśród architektury przemysłowej, czy dziedzictwa filmowego Łodzi. Ciekawym szlakiem jest również szlak przedstawiający wieloformatowe graffiti oraz murale, które znajdują się w publicznej przestrzeni miasta. Turyści którzy wybierają hotele w Łodzi często odwiedzają również Manufakturę stanowiącą centrum kultury, rozrywki i handlu.

Hotel Łódź na portalu E-turysta.pl


Hotele w Lodzi powinny zadowolić każdego turystę. Gwarantują dogodny dostęp do turystycznych atrakcji miasta. Decydując się na hotel w Łodzi możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów. Wczasy w Łodzi nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Łodzi – nie wiąże się to z rezygnacją z wyposażenia oraz wysokiego standardu pokoi. Prezentowane hotele w Łodzi położone są w dogodnych lokalizacjach od najpopularniejszych atrakcji turystycznych, obiektów kulturalnych oraz lokali gastronomicznych – restauracji, pubów, kawiarni.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łódź, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: