Mieszkania do wynajęcia Łódź

znaleziono 11 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Łodzi, województwo łódzkie, powiat Łódź

Pokoje do wynajęcia Łódź - Łódź to duże miasto w środkowej Polsce, niegdyś słynące przede wszystkim z prężnie rozwijającego się przemysłu. Władysław Reymont uczynił XIX-wieczną Łódź tłem swojej powieści zatytułowanej „Ziemia obiecana”.
Łódź jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności zameldowanej i czwartym pod względem powierzchni. Łódź jest konsekwencją ponad 170-letniej niepowtarzalnej historii miasta, co gołym okiem widać po bogatej architekturze miasta . Współcześnie Łódź aspiruje do miana krajowego centrum rozwoju. Jest miastem kilkunastu wyższych uczelni, dużym centrum kulturalnym i administracyjnym. Jej centralne usytuowanie, na skrzyżowaniu wielkich autostrad europejskich, w niedużej odległości od stolicy państwa, daje miastu niebywały potencjał do rozwoju co przez samych łodzian jest skrupulatnie wykorzystywane. Z kolei jej architektura, będąca unikatem w skali światowej, jest magnesem przyciągającym rzesze turystów. Regularnie w mieście odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów (m.in. Explorers Festiwal czy Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki). W Łodzi funkcjonuje jedna z najbardziej popularnych szkół filmowych w kraju, której absolwenci zasilają szeregi śmietanki polskich artystów. W mieście funkcjonuje 20 placówek muzealnych, z unikalnym w Europie Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oraz Muzeum Sztuki – posiadającym najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Pokoje do wynajęcia Łódź


Wybierając cel zwiedzania, miejsce koncertu czy jeszcze inny powód, dla którego odwiedzasz Łódź, zapoznaj się z ofertami proponującymi pokoje do wynajęcia w Łodzi. Wiele z nich to naprawdę tanie pokoje do wynajęcia, dzięki którym zaoszczędzisz trochę pieniędzy na jeszcze więcej rozrywki i przyjemności, których w Łodzi nie brakuje.

Łódź: Pokoje do wynajęcia


Z historią i uprzemysłowieniem Łodzi wiąże się nazwa „Manufaktury” – jest to bardzo duży kompleks kulturalno-rozrywkowy. Będąc w Łodzi z pewnością warto tam zajrzeć, ponieważ codziennie dzieje się tam coś ciekawego. Manufaktura była jedną z fabryk dawnych zakładów Izraela Poznańskiego. W Łodzi znajduje się warte odwiedzenia, jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Miasto ściąga również wielu turystów pochodzenia żydowskiego, a to za sprawą największego w Europie cmentarza żydowskiego. Spośród największych obiektów w Europie jakimi dysponuje Łódź, warto wymienić Las Łagiewnicki, który jest największym leśnym kompleksem miejskim. To ciekawe, ponieważ wielu ludzi nie spodziewałoby się tak wielkiego zielonego terenu w mieście, które jest jednym z najszybciej i najbardziej zurbanizowanych w całej Polsce. Zapoznaj się także z ofertą pokoi do wynajęcia w Łodzi.

Łódzka „Filmówka”


Dziś Łódź słynie przede wszystkim dzięki działalności prestiżowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, która wydała na polską scenę całe mnóstwo genialnych talentów i gwiazd zgrabnie przez szkołę oszlifowanych i ukierunkowanych. Wśród wielu absolwentów należy wymienić: Stanisława Bareję, Renatę Berger, Agnieszkę Dygant, Janusza Gajosa, Elżbietę Jaworowicz, Jana Jakuba Kolskiego, Romana Polańskiego i wielu innych. Może spacerując niedaleko uda się zdobyć autograf idola!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łódź, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: