Kwatery prywatne Łódź

znaleziono 26 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Łodzi, województwo łódzkie, powiat Łódź

Kwatery prywatne w Łodzi. „Podoba mi się, w jaki sposób miasto wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć. Uwielbiam przedmieścia, fabryki, a więc i Łódź ze względu na specyficzny nastrój. Łódź zainspirowała mnie od pierwszego momentu – to miasto jest jak sen”. Tak o Łodzi mówi słynny amerykański reżyser David Lynch. Artysta gościł w Łodzi już kilka razy. Wielokrotnie twierdził, że zakochał się w Łodzi, bo to miasto upadłych fabryk, tajemniczych i pięknych jak kobieta. A czy Ty…, byłeś już w Łodzi?
Łódź jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności zameldowanej i czwartym pod względem powierzchni. Łódź jest konsekwencją ponad 170-letniej niepowtarzalnej historii miasta, co gołym okiem widać po bogatej architekturze miasta . Współcześnie Łódź aspiruje do miana krajowego centrum rozwoju. Jest miastem kilkunastu wyższych uczelni, dużym centrum kulturalnym i administracyjnym. Jej centralne usytuowanie, na skrzyżowaniu wielkich autostrad europejskich, w niedużej odległości od stolicy państwa, daje miastu niebywały potencjał do rozwoju co przez samych łodzian jest skrupulatnie wykorzystywane. Z kolei jej architektura, będąca unikatem w skali światowej, jest magnesem przyciągającym rzesze turystów. Regularnie w mieście odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów (m.in. Explorers Festiwal czy Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki). W Łodzi funkcjonuje jedna z najbardziej popularnych szkół filmowych w kraju, której absolwenci zasilają szeregi śmietanki polskich artystów. W mieście funkcjonuje 20 placówek muzealnych, z unikalnym w Europie Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oraz Muzeum Sztuki – posiadającym najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Kwatery Łódź – kwatery w odpowiednim klimacie


To miasto, które kusi niezwykłymi, spektakularnymi wydarzeniami. I chociaż Łódź nie ma statusu uzdrowiska, ani kurortu, to warto spędzić w nim trochę czasu. Podczas planowania pobytu, który zwykle ogranicza się do kilku dni, warto skorzystać z rozbudowanej oferty noclegowej tanich kwater w Łodzi. W przeszłości Łódź znana była jako miasto jednej ulicy, stu pałaców i tysiąca kominów. Teraz jest nieco inaczej. Łódź to miasto trzecie co do liczby ludności oraz czwarte pod względem wielkości. To słynny ośrodek akademicki i kulturalny. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta, w zakładce: kwatery Łódź pojawia się sporo sprawdzonych ofert. To świetna przystań dla tych, którzy odwiedzają Łódź przy okazji festiwali, koncertów lub po prostu… z ciekawości. Miasto nazywane jest często miastem festiwali. Odbywa się tu wiele imprez o randze międzynarodowej. Do najważniejszych zalicza się Festiwal Dialogu Czterech Kultur, Międzynarodowy Festiwal Fotografii, Międzynarodowy Festiwal Odkrywców, Podróżników i Ludzi Aktywnych "Mediatravel", Łódzkie Spotkania Baletowe, Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Międzynarodowy Festiwal Graffiti "Meeting of Styles", Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt, Łódzkie Spotkania Teatralne i wiele innych.

Spacerem po Łodzi…, a kwatery? Oczywiście - kwatery prywatne Łódź


W Łodzi znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Umieszczono je w dziewiętnastowiecznej rezydencji największego przemysłowca łódzkiego Karola Scheiblera. W muzeum zobaczyć można stałe wystawy oryginalnych scenografii filmowych, galerię lalek oraz poznać tajemnice kina. Ciekawie prezentują się również wystawy czasowe. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce. Łódź to przestrzeń stworzona do spacerów. Miasto na podobieństwo amerykańskiego Hollywood ma własną Aleję Gwiazd. Odnajdziemy ją na ulicy Piotrowskiej, a powstała z inicjatywy Jana Machulskiego (Łódź to rodzinne miasto słynnego reżysera). Wmurowane w chodnik gwiazdy upamiętniają takie sławy jak: Beata Tyszkiewicz, Zbigniew Cybulski, Danielk Olbrychski, Andrzej Seweryn, Andrzej Wajda, Cezary Pazura. Podczas spacerów warto zatrzymać się przy kamienicy (ulica Piotrowska nr 152) gdzie zobaczyć można największe na świecie graffiti, które w 2011 roku trafiło z powodu rozmiarów do Księgi Rekordów Guinessa. Obraz wykonano na powierzchni około dziewięciuset metrów kwadratowych. Autorami prac są artyści związani z grupą Design Futura, do wykonania graffiti zużyto ponad tysiąc puszek farby. W Łodzi dobrze poczują się miłośnicy spacerów po terenach zielonych, jest ich tu całkiem sporo. Aż 70 skwerów i parków. W końcu Łódzki Las Łagiewnicki to największy leśny kompleks miejski na terenie Europy. Czego chcieć więcej? Po intensywnym dniu warto zatroszczyć się o dobry, spokojny i bezpieczny wypoczynek. Zachęcamy do skorzystania z oferty, którą odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta, w zakładce: kwatery prywatne Łódź.
Kwatery prywatne Łódź, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Łodzi w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Łodzi obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Łodzi kwatera prywatna noclegi Łódź i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Łódź tani nocleg. Pokoje i kwatery w Łodzi. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Łodzi. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Łodzi? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Łodzi u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łódź, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: