Domki letniskowe Władysławowo

znaleziono 61 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Władysławo domki letniskowe – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Władysławowie.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Domki Władysławowo


Domki w Władysławowie można znaleźć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Domki letniskowe w Władysławowie są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów. Ich dogodna lokalizacja, gwarantuje niewielką odległość do plaży oraz najbardziej popularnych turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Władysławowie pozwolą cieszyć się ciszą, spokojem oraz możliwościami aktywnego wypoczynku.

Domki letniskowe Władysławowo


Turyści posiadający domki w Władysławowie chętnie wybierają się na spacer Aleją Gwiazd Sportu, gdzie zobaczyć można chodnikowe gwiazdy z imionami i nazwiskami znanych polskich sportowców. Ciekawym miejscem odwiedzanym zarówno mieszkańców jak turystów na spacer będzie oczywiście molo. Atrakcja turystyczną dla odwiedzających domki letniskowe w Władysławowie jest również Dom Rybaka wzniesiony w latach 50.XX wieku – dziś będący siedzibą urzędu miasta oraz Muzeum Motyli, prezentujące ponad 2500 okazów owadów. Władysławowo to rozwiązanie idealne dla turystów ceniących sobie relaks i wypoczynek w otoczeniu bliskości przyrody, ale również możliwość zobaczenia niepowtarzalnych zabytków.

Władysławowo Atrakcje turystyczne


Nie jest przypadkiem, że Władysławowo cieszy się duża popularnością wśród turystów. Władysławowo do 1952 roku nazywane było Wielką Wsią. Dziś cieszy się mianem jednego z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Leży nad otwartym morzem i Zatoką Pucką oraz w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Władysławowo charakteryzuje niesamowita przyroda oraz piękne, zadbane, szerokie plaże. Odwiedzających zachęca czyta woda, sosnowy las i unoszący się w powietrzu zapach jodu. Miejsce przyciąga zarówno miłośników lenistwa na plaży jak i aktywności sportowej. Na plażach działa świetnie rozwinięta infrastruktura – wypożyczalnie sprzętów wodnych czy liczne obiekty gastronomiczne.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: