Hotele Władysławowo

znaleziono 19 ofert noclegowychofert (7 we Władysławowie oraz 12 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Hotele Władysławowo - Władysławowo to miejscowość o wyjątkowo dobrej bazie noclegowej i turystycznej. Coś dla siebie znajdą tu wielbiciele rekreacji i aktywnego trybu życia, ale także plażowicze, szukający błogiego lenistwa. Co więcej, plaża we Władysławowie uchodzi za jedną z najczystszych i najpiękniejszych w Polsce. Warto przekonać się o tym i zawitać do tego miasteczka.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

Hotele Władysławowo


Władysławowo jest położone nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. To miejscowość z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, a także ważny ośrodek sportu. Znajduje się tu Cetniewski Ośrodek Sportu oraz wiele szkół windsurfingu. Jeszcze do połowy XX wieku Władysławowo znane było jako Wielka Wieś, teraz jest to gmina miejsko-wiejska. Nazwa miasta związana jest z postacią króla Polski – Władysława IV i wybudowanym przez niego portem wojennym. To także tutaj swój dom miał gen. Józef Haller. Od jego imienia nazwano też jeden z władysławowskich osiedli.

Hotele we Władysławowie - atrakcje


Jeśli lubisz spędzanie czasu na świeżym powietrzu, możesz udać się do parku przyrodniczego we Władysławowie, wypełnionego sosnowymi lasami i czystym, przesyconym jodem powietrzem. Jednak oprócz spacerowania, można się tu też czegoś nauczyć. Na terenie parku znajdują się stacje edukacyjne, dzięki którym wypoczywasz i uczysz się jednocześnie. We Władysławowie znajdziemy największy w Polsce port rybacki. Odbywają się tu rejsy kutrami rybackimi oraz rejsy turystyczne statkami po Morzu Bałtyckim. Będąc w okolicy Władysławowa, nie można przegapić okazji zobaczenia Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetnewie. Podczas wojny przyjeżdżali tu na rehabilitację niemieccy lotnicy z Luftwaffe. Obecnie, to nowoczesny kompleks treningowy dostępny dla sportowców i kibiców. Obowiązkowym punktem wycieczki powinna być też wizyta w Domu Rybaka, dawnym hotelu rybackim. W tym samym budynku znajduje się równie ciekawe prywatne Muzeum Motyli, które niebawem może być wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako te z największą liczbą eksponatów na najmniejszej powierzchni.

Władysławowo – hotele


Warto skorzystać z oferty noclegowej Władysławowa i okolic. Znajdziesz tu wiele hoteli, oferujących pokoje dostosowane do indywidualnych potrzeb i środków finansowych. Oprócz atrakcji, które oferuje gmina Władysławowo, będziesz mógł korzystać z rozrywek gwarantowanych przez hotel. Znajdziesz tu place zabaw dla dzieci, saunę, solarium, fitness, piłkarzyki i wiele innych. Dodatkowo, doświadczony personel będzie dbał o twój komfort i zadowolenie z wyjazdu. Sprawdź ceny pokoi hotelowych i zarezerwuj sobie wymarzone wakacje we Władysławowie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: