Hotele region Tatry

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Tatrach

Hotele Tatry – Wybierz hotel w Tatrach i ciesz się wakacjami w jednym z malowniczych kurortów wypoczynkowych w polskich górach. Zobacz ciekawe możliwości zakwaterowania. Bezkonkurencyjne ceny oraz wyposażenie spełni oczekiwania każdego turysty.
Tatry to niewielkie pod względem obszaru pasmo górskie stanowiące najwyższe spiętrzenie Karpat. Alpejski charakter w połączeniu z ich niewielką wysokością sprawia, że góry te są niezwykle atrakcyjne pod względem widokowym, a jednocześnie stosunkowo łatwo dostępne. Można tu znaleźć zarówno spacerowe szerokie drogi prowadzące dolinami, jak również strome, wąskie i bardzo przepaściste perci, które dostarczą sporej dawki adrenaliny. Miesiące w roku najbardziej odpowiednie na tatrzańskie wycieczki, to okres między połową lipca a połową października, kiedy to w wyższych partiach gór zanika pokrywa śnieżna. Tatry można podzielić na Tatry Zachodnie, Wschodnie i Bielskie. Pomimo ostrego klimatu w rejonie Tatr występuje ok. 1000 gatunków roślin naczyniowych (tj. kwiatowych i paprotników) z czego 250 stanowią rośliny górskie i wysokogórskie. Oprócz pospolitych w całej Polsce gatunków zwierząt takich jak: sarny, jelenie, lisy, rysie Tatry zamieszkują typowo górskie zwierzęta, wisienką na torcie są zwierzęta które występują jedynie w Tatrach, mianowicie, świstak, kozica, oraz potężny Niedźwiedź brunatny (około 30 osobników w bardzo ciężko dostępnych miejscach).

Tatry - Najciekawsze atrakcje turystyczne


Tatry cieszą się niesłabnąca popularnością wśród turystów. Zimą przyciągają głównie miłośników szaleństwa na narciarskich stokach. Turyści doceniają doskonale naśnieżone i oświetlone stoki, które mogą dopasować do swoich umiejętności. Odwiedzających nie brakuje też latem – wtedy to do tego regionu przyciągają adepci wspinaczek oraz pieszych wycieczek. Zachwycają się oni licznymi turystycznymi szlakami wiodącymi pośród zachwycającej przyrody. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest Morskie Oko – latem przyciąga najwięcej turystów, jesienią natomiast staje się ostoją spokoju i idealnym miejscem aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Kasprowy Wierch to kolejna z atrakcji na mapie odwiedzających Tatry. Można pokusić się pieszą wędrówkę lub wyjechać na niego kolejką i podziwiać nieziemskie widoki.

Tanie hotele Tatry


Wybierając hotele w Tatrach nie trzeba martwić się o duże koszty. Tanie hotele w Tatrach to dobre rozwiązanie, które nie wiąże się z rezygnacją ze standardu wyposażenia. Wśród wielu ofert można znaleźć wiele atrakcyjnych obiektów, które dopasować można do indywidualnych preferencji i zainteresowań turysty, który decyduje się na pobyt właśnie w tym miejscu. Hotel w Tatrach to doskonałe rozwiązanie na wczasy o każdej porze roku.

Tatry Hotele


Osoby które zdecydowały się na hotele w Tatrach będą miały okazję aby poznać niesamowitą kulturę tego miejsca. Towarzyszy mu niesamowita historia – folklor, stroje góralskie, liczne legendy które wyróżniają się na tle innych etnograficznych regionów. Będąc w Tatrach watro skosztować regionalnej kuchni. Pozwolą na to liczne góralskie karczmy. Wczasy w tym miejscu to rozwiązanie dla każdego – zadowoleni powinni być zarówno miłośnicy błogiego lenistwa i spokoju, jak i amatorzy aktywnego spędzania czasu, spotów ekstremalnych czy licznych rozrywek jakie oferują miasta.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Tatry, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: