Hotele Gdańsk

znaleziono 46 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Hotel w mieście Gdańsk – Mówi się o Gdańsku, że to prawdziwa perła polskiego wybrzeża. W połączeniu z sąsiednimi miastami Gdynią i Sopotem tworzy jedną z największych aglomeracji w Polsce. Jeśli planujecie weekend w Gdańsku, to z pewnością nudzić się nie będziecie.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Hotele Gdańsk blisko morza


Gdańsk to nie tylko historia i zabytki. To także piękne plaże i malownicze mola. Plaże w Jelitkowie i w Brzeźnie, plaża Stogi, plaża na Wyspie Sobieszewskiej – to miejsca warte odwiedzenia. Spacery wzdłuż morskiego brzegu gwarantują najpiękniejsze wspomnienia. To czas relaksu i wyciszenia. Tu złapiemy dystans do codziennej bieganiny. Wypoczynek będzie w pełni udany, jeśli wcześniej zatroszczymy się o dobry nocleg. Polecamy hotele Gdańsk blisko morza, które pozwalają na radość z pobytu w słynnym, nadmorskim mieście. Portal społecznościowy e-turysta przygotował ciekawą ofertę noclegową, która pozwala się cieszyć z pobytu w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy!

Tanie hotele Gdańsk – na szlaku najnowszej historii miasta


Ważnym punktem miasta jest Pomnik Trzech Krzyży – wzniesiony w hołdzie dla pierwszych trzech robotników, którzy zginęli w starciach z władzą ludową podczas procesów w 1970 roku. Osoby zainteresowane najnowszą historią Polski powinny zarezerwować czas na odwiedzenie Europejskiego Centrum Solidarności. Warto wspiąć się tu na taras widokowy, który zorganizowano na dachu budowli. Z dwudziestu pięciu metrów obserwować można tereny dawnej Stoczni Gdańskiej oraz Stare i Główne Miasto. Miłośnicy i badacze historii nie mogą pominąć także Muzeum II Wojny Światowej, które zamknięto w niezwykłej bryle architektonicznej królującej przy placu Władysława Bartoszewskiego. Istotny oddział tego muzeum, czyli Muzeum Westerplatte to obowiązkowy punkt dla osób poznających miasto. Tanie hotele Gdańsk pomagają zorganizować pobyt i zapraszają do Gdańska całe rodziny. Osoby planujące urlop w tym niezwykłym mieście zachęcamy do skorzystania z ofert zgrupowanych na stronach portalu społecznościowego e-turysta.

Hotele Gdańsk – na turystycznym szlaku


Wizyta w Gdańsku powinna się rozpocząć od spaceru, a początkiem weekendowej podróży winien być Trakt Królewski, czyli ulica Długa i Długi Targ. Trakt ciągnie się przez całe stare miasto i skupia wokół siebie najważniejsze zabytki miasta. Spacer powinien rozpocząć się przy masywnej Bramie Wyżynnej, której umowne zwieńczenie stanowi Złota Brama. Jednym z najbardziej interesujących obiektów położonych na tej trasie jest gotycki prostokątny barbakan, który powstał na skutek połączenia Wieży Więziennej i Kratowni. W tym starym więzieniu, które do niedawna słynęło z bardzo ciężkich warunków, obecnie podziwiać można przepiękne zbiory Muzeum Bursztynu. Dalej spacer prowadzi nas do Domu Uphagena, gdzie poznać można codzienne życie bogatego mieszczaństwa i szlachty z czasów największej świetności miasta. Warto zatrzymać się również przy Głównym Ratuszu Miasta. Zaraz za nim ulokowany jest nietypowy rynek, zwany Długim Targiem. Rynek otaczają urokliwe kamieniczki, a w centrum dumnie wznosi się symbol miasta - Fontanna Neptuna. Zaraz za nią do wizyty zaprasza muzeum Dwór Artusa. Z Dworem sąsiaduje kamienica, gdzie przynajmniej raz dziennie pokazuje się bohaterka popularnej książki, czyli „Panienka z okienka”. Dalej spacer poprowadzi nas w stronę Długiego Pobrzeża, gdzie podziwiać możemy widok na Wyspy Ołowiankę i Spichrzów. W tym miejscu odczuć można wyraźnie portowy charakter miasta, który podkreśla Przystań Żeglugi Gdańskiej oraz średniowieczny żuraw portowy. Nieopodal znajduje się jedna z najbardziej malowniczych uliczek miasta – ulica Mariacka, a przy niej jedno z największych w Polsce Muzeów Archeologicznych. Odwiedzając Gdańsk warto zajrzeć do potężnej Bazyliki Mariackiej i wdrapać się na szczyt wieży, skąd z wysokości siedemdziesięciu pięciu metrów podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Po tak intensywnym dniu należy kierować swe kroki do hotelu, gdzie w poczuciu dobrze spędzonego dnia udać się można na zasłużony wypoczynek. Hotele Gdańsk są dobrze przygotowane na przyjęcie turystów. Obiekty rozsiane są po całym mieście i oferują noclegi i pobyt w różnych ofertach cenowych. Skąd czerpać informacje o tych obiektach? Polecamy portal społecznościowy e-turysta. Tu odnaleźć można gdańskie hotele pogrupowane w zależności od cen, lokalizacji i dodatkowych atrakcji, które oferują. A wszystko to ujęte w przejrzysty i czytelny sposób. E–turysta pomoże w znalezieniu noclegu, dopasowanego na miarę turystycznego portfela i globtroterskich oczekiwań.

Gdańsk hotele


Komfortowe hotel w Gdańsku można znaleźć już za niewielkie pieniądze. Nie wiąże się z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia oraz atrakcyjnej lokalizacji obiektu noclegowego. Hotele w Gdańsku są odpowiedzią na oczekiwania zarówno polskich jak i zagranicznych turystów. Gwarantują dogodny dostęp do niezliczonych rozrywek oraz turystycznych atrakcji. Wczasy w tym mieście nie musza wiązać się z dużymi kosztami – propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Gdańsku, które sprostają najśmielszym oczekiwaniom wymagających turystów. Gdańsk to jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc na spędzenie wakacji. To szóste pod względem ludności miejsce w Polsce i znaczący ośrodek europejski. Odwiedzający cenią Gdańsk za niezwykłe zabytki. Wśród nich znaleźć można liczne kościoły, bazyliki takie jak Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP czy miejskie bramy, tak jak niezwykle charakterystyczny Żuraw czy Brama Wyżynna. Gdańsk to również niesamowita przyroda. Tereny zieleni i lasów stanowią w 24% całej powierzchni miasta. Popularnością cieszą się liczne tereny parków, a jednym z nich jest Park im. Ronalda Reagana.

Nadmorskie hotele w Gdańsku


Hotele Gdańsk wybierane są również przez miłośników plaż. Co roku na dowiedzenie tej miejscowości decyduje się około pół miliona spragnionych słońca turystów. Gdańsk może pochwalić się czystymi, zadbanymi i rozpościerającymi się przez 23 kilometry plażami. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna pozwoli na uprawianie sportów wonnych oraz korzystanie z licznych wypożyczalni sprzętów. Nie zabraknie lokali gastronomicznych, smażalni ryb, kawiarni i pubów. Decydując się na hotel w Gdańsku nie można narzekać również na brak rozrywek oferowanych przez miasto. Ten nadmorski kurort posiada bogaty kalendarz imprez kulturalnych odbywających się w sezonie, pośród których każdy turysta powinien znaleźć coś dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: