Hotele Lublin

znaleziono 35 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Lublinie, województwo lubelskie, powiat Lublin

Hotele w Lublinie – Lublin gwarantuje szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych Hotelach które spełnią wymagania każdego turysty. Duże możliwości zakwaterowania. Najlepsze hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów.
Lublin, miasto o blisko siedmiuset letniej tradycji i miejsce w którym podpisano historyczną realną Unię Polski i Litwy. Nazwa miasta wiąże się ze zdrobniałą formą imienia Lubomir – Lubla. Miasto jest również jednym z najstarszych odkrytych miejsc osadnictwa w Polsce, a odnalezione na jego terenie cmentarzyska pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat. Dzisiaj to trzystupięćdziesięcio tysięczne miasto jest największym ośrodkiem akademickim po prawej stronie Wisły (około stu tysięcy studentów), głównym ośrodkiem Lubelszczyzny oraz stolicą województwa. Nieopodal w Świdniku powstaje właśnie długo oczekiwane lotnisko Lublin-Świdnik, które jeszcze bardziej poprawi perspektywy rozwoju regionu. Lublin za sprawą Międzynarodowych Targów Lubelskich jest także znanym ośrodkiem wystawienniczym i targowym.

Lublin: hotele


Decydując się na hotel w Lublinie turystów czeka niezliczona ilość atrakcji, a przede wszystkim interesujące zabytki. Lublin to miasto które posiada liczne szlaki turystyczne, które pozwolą w urozmaicony sposób zapoznać z miastem i jego historią. Lublin stwarza możliwość do uprawiania aktywnej turystyki – odwiedzający mogą skorzystać również z licznych szlaków rowerowych. Coś dla siebie znajdą miłośnicy kultury. Hotele w Lublinie znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach, blisko licznych obiektów kulturalnych – muzeów, teatrów, galerii sztuki oraz kin.

E-turysta - Lublin hotele


Hotele w Lublinie powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują dogodny dostęp do turystycznych atrakcji miasta. Decydując się na hotel w Lublinie możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów. Wczasy w Lublinie nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Lublinie – nie wiąże się to z rezygnacją z wyposażenia oraz wysokiego standardu pokoi. Prezentowane hotele w Lublinie położone są w dogodnych lokalizacjach od najpopularniejszych atrakcji turystycznych, obiektów kulturalnych oraz lokali gastronomicznych – restauracji, pubów, kawiarni.

Lublin: Atrakcje turystyczne


Lublin jest stolicą województwa lubelskiego. Turyści odwiedzający to miejsce zaczynają zwiedzanie od Starego Miasta – piękne kamienice oraz klimatyczne uliczki sprawiają, że kto odwiedzi Lublin pierwszy raz, będzie wracał tu niejednokrotnie. Odwiedzając miasto kolejnym ważnym punktem podczas zwiedzania jest Brama Krakowska przed wejściem na Stare Miasto, która swoja nazwę zawdzięcza szlakowi prowadzącemu z Krakowa przez Lublin do Wilna. Oprócz tego, watro odwiedzić Zamek Królewski będący jedną z najstarszych budowli znajdujących się w tym regionie. Obiekt pochodzi z XIII wieku i reprezentuje romański styl. Ciekawą atrakcja dla odwiedzjących są również socrealistyczne kamienice znajdujące się na Placu Zamkowym.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Lublin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: