Mieszkania do wynajęcia Lublin

znaleziono 7 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Lublinie, województwo lubelskie, powiat Lublin

Pokoje do wynajęcia w Lublinie można znaleźć na słynnej lublińskiej starówce. Tamtejsze kamienice budzą podziw w turystach, zachwycają kolorami i emanującą aurą historycznej tajemniczości.
Lublin, miasto o blisko siedmiuset letniej tradycji i miejsce w którym podpisano historyczną realną Unię Polski i Litwy. Nazwa miasta wiąże się ze zdrobniałą formą imienia Lubomir – Lubla. Miasto jest również jednym z najstarszych odkrytych miejsc osadnictwa w Polsce, a odnalezione na jego terenie cmentarzyska pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat. Dzisiaj to trzystupięćdziesięcio tysięczne miasto jest największym ośrodkiem akademickim po prawej stronie Wisły (około stu tysięcy studentów), głównym ośrodkiem Lubelszczyzny oraz stolicą województwa. Nieopodal w Świdniku powstaje właśnie długo oczekiwane lotnisko Lublin-Świdnik, które jeszcze bardziej poprawi perspektywy rozwoju regionu. Lublin za sprawą Międzynarodowych Targów Lubelskich jest także znanym ośrodkiem wystawienniczym i targowym.

Pokoje do wynajęcia w Lublinie


Pokoje do wynajęcia w Lublinie mają w sobie coś niezwykłego, tajemniczego i pięknego. To historia w wspomnienia wielkich ludzi i o wielkich ludziach. Zwłaszcza kamienice usytuowane przy Rynku mogą okazać się niezwykłymi miejscami na zakwaterowanie w Lublinie. Są związane z takimi postaciami jak Jan Kochanowski czy Sebastian Fabian Klonowic. Może któryś z pokoi do wynajęcia gościł kiedyś w swoich progach któregoś z poetów.

Atrakcje turystyczne w Lublinie


Lublin zachęca do odwiedzin bardzo szeroko rozwiniętym zapleczem kulturalnym, ogromna ilość galerii, muzeów, teatrów z doskonałymi światowej klasy przedstawieniami, spektaklami i festiwalami. Chcąc wziąć udział w jak największej ilości imprez i mieć okazję odwiedzić jak najwięcej z tych miejsc, dobrze się zorientować którego dnia czerwca akurat wypada lubelska Noc Kultury. Wszystkie atrakcje są wtedy dostępne bezpłatnie, a słynna Noc Muzeów odbywa się w zupełnie innym terminie, tak więc Lublin oferuje aż dwa razy w roku darmowe wejścia dla złaknionych kultury i sztuki. Wśród muzeów, które warto zobaczyć, z pewnością należy wymienić Muzeum Wsi Lubelskiej, jest to skansen zabytków ludowej architektury drewnianej i murowanej oraz zabytków etnograficznych. W budynku zabytkowej Bramy Krakowskiej mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina, można tam oglądać eksponaty, które datowane są nawet na VI wiek. W Lublinie mieści się Państwowe Muzeum w Majdanku, Majdanek był w czasie II wojny światowej drugim co do wielkości obozem koncentracyjnym w Polsce, wtedy nazywał się KL Lublin.

Lublina Pokoje do wynajęcia


Jednym z ważniejszych zabytków Lublina jest Brama Grodzka, która została wzniesiona za sprawą króla Kazimierza Wielkiego. Kolejnym zachowanym elementem ówczesnych fortyfikacji jest Brama Krakowska. Z tych samych czasów pochodzi Trybunał Koronny, a niegdyś Stary Ratusz, dziś w przebudowanym i zmodernizowanym budynku mieści się Urząd Stanu Cywilnego w Lublinie. Niezwykle ważny historycznie jest pomnik Unii Lubelskiej, który został wzniesiony dzięki zasłużonemu Polakowi, Stanisławowi Staszicowi. Niezwykle imponującą budowlą jest Zamek z Lublinie, na którym jednym z najważniejszych miejsc wartych odwiedzenia jest Kaplica Zamkowa, która powstała za sprawą króla Władysława Jagiełły. A przed zwiedzaniem zapraszamy do Pokoje do wynajęcia w Lublinie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Lublin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: