Mieszkania do wynajęcia Lublin

znaleziono 6 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Lublinie, województwo lubelskie, powiat Lublin

Pokoje do wynajęcia w Lublinie można znaleźć na słynnej lublińskiej starówce. Tamtejsze kamienice budzą podziw w turystach, zachwycają kolorami i emanującą aurą historycznej tajemniczości.


Pokoje do wynajęcia w Lublinie


Pokoje do wynajęcia w Lublinie mają w sobie coś niezwykłego, tajemniczego i pięknego. To historia w wspomnienia wielkich ludzi i o wielkich ludziach. Zwłaszcza kamienice usytuowane przy Rynku mogą okazać się niezwykłymi miejscami na zakwaterowanie w Lublinie. Są związane z takimi postaciami jak Jan Kochanowski czy Sebastian Fabian Klonowic. Może któryś z pokoi do wynajęcia gościł kiedyś w swoich progach któregoś z poetów.

Atrakcje turystyczne w Lublinie


Lublin zachęca do odwiedzin bardzo szeroko rozwiniętym zapleczem kulturalnym, ogromna ilość galerii, muzeów, teatrów z doskonałymi światowej klasy przedstawieniami, spektaklami i festiwalami. Chcąc wziąć udział w jak największej ilości imprez i mieć okazję odwiedzić jak najwięcej z tych miejsc, dobrze się zorientować którego dnia czerwca akurat wypada lubelska Noc Kultury. Wszystkie atrakcje są wtedy dostępne bezpłatnie, a słynna Noc Muzeów odbywa się w zupełnie innym terminie, tak więc Lublin oferuje aż dwa razy w roku darmowe wejścia dla złaknionych kultury i sztuki. Wśród muzeów, które warto zobaczyć, z pewnością należy wymienić Muzeum Wsi Lubelskiej, jest to skansen zabytków ludowej architektury drewnianej i murowanej oraz zabytków etnograficznych. W budynku zabytkowej Bramy Krakowskiej mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina, można tam oglądać eksponaty, które datowane są nawet na VI wiek. W Lublinie mieści się Państwowe Muzeum w Majdanku, Majdanek był w czasie II wojny światowej drugim co do wielkości obozem koncentracyjnym w Polsce, wtedy nazywał się KL Lublin.

Lublina Pokoje do wynajęcia


Jednym z ważniejszych zabytków Lublina jest Brama Grodzka, która została wzniesiona za sprawą króla Kazimierza Wielkiego. Kolejnym zachowanym elementem ówczesnych fortyfikacji jest Brama Krakowska. Z tych samych czasów pochodzi Trybunał Koronny, a niegdyś Stary Ratusz, dziś w przebudowanym i zmodernizowanym budynku mieści się Urząd Stanu Cywilnego w Lublinie. Niezwykle ważny historycznie jest pomnik Unii Lubelskiej, który został wzniesiony dzięki zasłużonemu Polakowi, Stanisławowi Staszicowi. Niezwykle imponującą budowlą jest Zamek z Lublinie, na którym jednym z najważniejszych miejsc wartych odwiedzenia jest Kaplica Zamkowa, która powstała za sprawą króla Władysława Jagiełły. A przed zwiedzaniem zapraszamy do Pokoje do wynajęcia w Lublinie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Lublin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: