Mieszkania do wynajęcia Łeba

znaleziono 37 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Mieszkania do wynajęcia w Łebie. Podróżujesz w kilkuosobowej grupie i cenisz prywatność noclegu? Koniecznie zapoznaj się z naszymi ofertami mieszkań do wynajęcia.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Łeba to znana i lubiana nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Na urlop udają się tu nie tylko Polacy, ale goście z całej Europy. Historia tego niezwykłego miasta sięga XIII wieku, co przyciąga wszystkich, których interesują wielowiekowe zabytki. Łeba to także siedziba gminy w województwie pomorskim. Otoczona rezerwatami przyrody i jeziorami, stanowi także wspaniale miejsce na wypoczynek dla wszystkich, którzy cenią bliskość natury. Ponadto Łeba, położona na Wybrzeżu Słowińskim, oferuje swoim gościom wiele kąpielisk z dostępem do morza.

Atrakcje w Łebie

Łeba to prawdziwa kopalnia atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sportów wodnych mogą wybierać wśród windsurfingu, żeglarstwa czy nurkowania. Natomiast zwolennicy zwiedzania mają przed sobą godziny wędrówek ulicami miasta. Na jednej z nich znajduje się Aleja Prezydentów RP, gdzie można zobaczyć odlewy dłoni wszystkich prezydentów naszego kraju począwszy od roku 1989. To jedyna tego typu atrakcja edukacyjna w Polsce. Ponadto nad kanałem portowym można podziwiać stare domki rybackie, czy odwiedzić oceanarium Delfin House - prawdziwą atrakcję, nie tylko dla najmłodszych.

Mieszkania do wynajęcia - Łeba

Wśród wielu ofert miejsc wypoczynkowych w Łebie, istnieje możliwość wynajęcia mieszkania. To propozycja idealna dla turystów podróżujących większą grupą. Właściciele mieszkań oddają do dyspozycji swoich gości zwykle dwa lub trzy pokoje z łazienką i w pełni wyposażoną kuchnią. Ceny mieszkań do wynajęcia zależą od standardu pomieszczeń, liczby wynajmujących oraz oczywiście od lokalizacji. Zazwyczaj są to atrakcyjne dla przyjezdnych tereny blisko centrum miasta lub plaży. Ponadto, większość ofert zawiera w swojej cenie także miejsca parkingowe.

Jeżeli szukasz noclegu w okolicy Łeby, sprawdź nasze oferty mieszkań do wynajęcia i wybierz propozycję skrojoną na miarę swoich potrzeb.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: