Domy wczasowe Łeba

znaleziono 24 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Domy wczasowe w Łebie. Szeroki wybór miejsc noclegowych w domach wczasowych ułatwi Ci znalezienie wymarzonego miejsca na wypoczynek.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Łeba to XIII- wieczne miasto i siedziba gminy w województwie pomorskim. Ze względu na znajdujący się tu port morski oraz liczne kąpieliska, Łeba stanowi popularną wśród turystów miejscowość wypoczynkową nad Morzem Bałtyckim. Na wschód od centrum miasta rozciąga się Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska oraz jezioro Sarbsko. Na zachodzie natomiast na przyjezdnych czeka jezioro Łebsko, Gardno oraz Słowiński Park Narodowy. Wielu turystów z Polski i Europy przyjeżdża do Łeby, by podziwiać ruchome wydmy – wielką atrakcję tego rejonu.

Atrakcje w Łebie

Łeba jako nadmorskie miasto portowe zapewnia swoim gościom szereg różnych atrakcji. Dla miłośników aktywnego wypoczynku znajdziemy tu liczne kąpieliska nadmorskie, szkołę windsurfingu czy żeglugi. W mieście natomiast atrakcji dostarcza wiele zabytkowych obiektów. Najpopularniejszym z nich jest z pewnością Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z wieżą Szachulcową. Budynek pochodzi z XVII i jest obowiązkowym punktem dla wszystkich miłośników historii i nie tylko. Oprócz tego na zachodnim brzegu Łaby możemy podziwiać pozostałości gotyckiego kościoła św. Michała z XIV wieku.

Domy wczasowe - Łeba

Łeba z roku na rok przygotowuje dla swoich gości coraz więcej miejsc noclegowych, w różnych standardach i cenach. Turyści mają do wyboru m.in. noclegi w domach wczasowych, ośrodkach agroturystycznych, na campingach oraz możliwość wynajęcia mieszkania lub domku. Domy wczasowe oferują przyjezdnym pokoje gościnne z łazienkami i dostępem do sieci internetowej, a także strzeżone parkingi. Właściciele zapewniają turystom wyżywienie, bądź udostępniają w pełni wyposażone kuchnie. Wiele domów wczasowych prowadzi również wypożyczalnie sprzętu sportowego, co stanowi dodatkową korzyść.

Jeżeli planujesz wczasy nad polskim morzem i szukasz noclegu w Łebie, zapoznaj się z naszymi ofertami i wybierz tę, która odpowiada Twoim wymaganiom.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: