Domy wczasowe Zakopane

znaleziono 22 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Polskie Tatry są atrakcyjne dla turystów zarówno latem jaki zimą. Liczne atrakcje i domy wczasowe oraz duża baza noclegowa czynią z Zakopanego miejscowość atrakcyjną dla turystów. Ponadto, to jedyne miejsce, gdzie można podziwiać tak unikatowy zakopiański styl budownictwa.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Zakopane

Zakopane jest miastem typowo turystycznym. Niegdyś była to miejscowość pasterska, teraz mieszkańcy żyją tu głównie z turystyki. To druga co do wielkości miejscowość Podhala oraz najwyżej położone miasto w Polsce. Miejscowość leży między Tatrami a wzgórzem Gubałówki. W skład gminy Zakopane wchodzą: Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, Kościelisko, Poronin. Turyści przyjeżdżają tu głównie ze względu na bliskość Tatr, stoki narciarskie, wiele miejsc do spacerów i rekreacji. Ten, kto był w Zakopanem wie, że biznes w tym mieście kręci się cały rok. Zarówno latem, jak i zimą otwartych jest tu pełno restauracji, kawiarni i sklepów.

Atrakcje Zakopanego

Wizyta w Zakopanem to świetna okazja do poznania góralskiej kultury. Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zbudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. W środku można oglądać meble i zastawy stołowe w stylu zakopiańskim. Dla osób lubiących aktywny sposób spędzania czasu, odpowiednia będzie wycieczka na Kasprowy Wierch lub wizyta w jednym z trzech parków linowych. Warta obejrzenia jest także Dolina Pięciu Stawów, otoczona górami- Świnicą, Szpiglasowym Wierchem oraz granią Orlej Perci. Wieczorem, można wybrać się na spacer po Krupówkach i poczuć prawdziwy klimat Zakopanego. Domki w stylu zakopiańskim, sklepiki z regionalnymi produktami i góralskie karczmy zachwycą każdego turystę w Zakopanem.

Zakopane – domy wczasowe

Zakopane zaprasza do odpoczynku w jednym z wielu domów wczasowych. Bliskość atrakcji i często kwatery z widokiem na panoramę Tatr, to tylko niektóre z czynników zachęcających do noclegu w Zakopanem. Domy wczasowe w Zakopanem to doskonałe miejsce do turystyki i rekreacji, wyśmienita baza do górskich wycieczek. Wizyta w „sercu Tatr” może być świetną odskocznią od codziennych problemów i napięć. Ci, którzy zdecydują się na pobyt w Zakopanem, z pewnością nie pożałują swej decyzji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: