Domy wczasowe Zakopane

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Domy wczasowe Zakopane - Polskie Tatry są atrakcyjne dla turystów zarówno latem jaki zimą. Liczne atrakcje i domy wczasowe oraz duża baza noclegowa czynią z Zakopanego miejscowość atrakcyjną dla turystów. Ponadto, to jedyne miejsce, gdzie można podziwiać tak unikatowy zakopiański styl budownictwa.


Domy wczasowe Zakopane


Zakopane jest miastem typowo turystycznym. Niegdyś była to miejscowość pasterska, teraz mieszkańcy żyją tu głównie z turystyki. To druga co do wielkości miejscowość Podhala oraz najwyżej położone miasto w Polsce. Miejscowość leży między Tatrami a wzgórzem Gubałówki. W skład gminy Zakopane wchodzą: Bukowina Tatrzańska, Biały Dunajec, Kościelisko, Poronin. Turyści przyjeżdżają tu głównie ze względu na bliskość Tatr, stoki narciarskie, wiele miejsc do spacerów i rekreacji. Ten, kto był w Zakopanem wie, że biznes w tym mieście kręci się cały rok. Zarówno latem, jak i zimą otwartych jest tu pełno restauracji, kawiarni i sklepów.

Domy wczasowe w Zakopanem - atrakcje


Wizyta w Zakopanem to świetna okazja do poznania góralskiej kultury. Willa Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zbudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. W środku można oglądać meble i zastawy stołowe w stylu zakopiańskim. Dla osób lubiących aktywny sposób spędzania czasu, odpowiednia będzie wycieczka na Kasprowy Wierch lub wizyta w jednym z trzech parków linowych. Warta obejrzenia jest także Dolina Pięciu Stawów, otoczona górami- Świnicą, Szpiglasowym Wierchem oraz granią Orlej Perci. Wieczorem, można wybrać się na spacer po Krupówkach i poczuć prawdziwy klimat Zakopanego. Domki w stylu zakopiańskim, sklepiki z regionalnymi produktami i góralskie karczmy zachwycą każdego turystę w Zakopanem.

Zakopane – domy wczasowe


Zakopane zaprasza do odpoczynku w jednym z wielu domów wczasowych. Bliskość atrakcji i często kwatery z widokiem na panoramę Tatr, to tylko niektóre z czynników zachęcających do noclegu w Zakopanem. Domy wczasowe w Zakopanem to doskonałe miejsce do turystyki i rekreacji, wyśmienita baza do górskich wycieczek. Wizyta w „sercu Tatr” może być świetną odskocznią od codziennych problemów i napięć. Ci, którzy zdecydują się na pobyt w Zakopanem, z pewnością nie pożałują swej decyzji.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: