Hotele Zakopane

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Hotele Zakopane – Niepodrabialna i niebanalna atmosfera to główne atuty Zakopanego. Historia „pępka świata” rozpoczyna się w drugiej połowie XIX wieku, gdy słynny lekarz z Warszawy Tytus Chałubiński zaczął wysyłać tu swych pacjentów. Właściwości klimatyczne regionu oraz większa swoboda życia pozwalały kuracjuszom na rekonwalescencję nie tylko ciała, lecz również ducha.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Hotele Zakopane, czyli nocleg w mieście, które generuje twórczy zapłon


Na stronach społecznościowego portalu e-turysta na globtroterów czeka mnóstwo sprawdzonych ofert. Hotele Zakopane serdecznie zapraszają! Kompilacja gór, folkloru, awangardy zawsze skutkuje twórczym zapłonem. Zakopane tętni artystycznym klimatem już od czasów Tytusa Chałubińskiego. Wówczas była to letnia stolica, którą stale odwiedzali artyści i turyści pochodzący z trzech zaborów. Przepiękny tatrzański krajobraz, klimatyczne walory oraz zalety lecznicze odkryte przez doktora Tytusa Chałubińskiego stały się argumentami, które rozbudziły popularność tego miejsca. To modernistyczne postrzeganie Podhala dość szybko przerodziło się w fascynację i zauroczenie, które trwa aż do dzisiejszego dnia. Zakopane okazało się idealnym miejscem dla artystów, którzy właśnie tu odnajdowali natchnienie. Teraz sytuacja wygląda już nieco inaczej. Miasto zyskało komercyjne oblicze i od wielu już lat mówi się o nim: letnia i zimowa stolica Podhala. Chociaż Krupówkami spacerują już przede wszystkim turyści, a nie artyści, to w mieście nadal da się wyczuć klimat bohemy. Pod koniec XIX wieku uliczkami Zakopanego spacerowali Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stefan Żeromski, Stanisław Witkieiwcz (ojciec) i Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy – syn), Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Karol Szymanowski. Liczne pobyty letników oraz osiedlanie się inteligencji w Zakopanem wpłynęły na popularność miasta oraz miały wpływ na rozwój turystyki i taternictwa. W 1873 roku powołano do życia Towarzystwo Tatrzańskie, które stawiało sobie za cel propagowanie wiedzy o Tatrach, badania, ochronę tatrzańskiej przyrody, ułatwianie turystyki i wspomaganie folkloru. Z pobytem gości wiąże się także historia zakopiańskiego teatru. Premierowe przedstawienia wystawiane były przez amatorskie grupy, w skład których wchodzili letnicy. Na pierwsze przedstawienie wybrano sztukę Aleksandra Fredry Dwie Blizny. Spektakl odbył się 22 sierpnia 1885 w sali Dworca Tatrzańskiego. W 1892 roku do Zakopanego przyjechał prawdziwy zespół teatralny i to stanowiło początek wzajemnej fascynacji na linii: Zakopane – Teatr. Na zakopiańskich scenach występowali Helena Modrzejewska, Irena i Ludwik Solscy, Antonina Hoffman. W latach międzywojennych w Zakopanem działał Teatr Formistyczny. A po wojnie, od 1948 roku wystawiała amatorska scena Towarzystwo Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Cztery dekady później, z inicjatywy studentów krakowskiej PWST powstał Teatr Stanisława Ignacego Witkiewicza, który do dzisiaj zaskakuje i kusi doskonałym repertuarem i zawsze pochwalić się może pełną widownią. Pobyt w Zakopanem oznaczać może intelektualną rozrywkę. Oprócz spacerów i widoków dobrze jest choć na chwilę zaszyć się w przestrzeń galerii lub teatru. Dobrym uzupełnieniem tak zaplanowanego dnia, będzie nocleg w jednym z zakopiańskich hoteli.

Zakopane hotele z basenem? Tanie hotele Zakopane? Oczywiście, czyli relaks w sercu Podhala


Zakopane poznawać można na różne sposoby. Niektórzy poprzestaną na spacerach Krupówkami, a w przypływie szaleństwa wyjadą na Gubałówkę. Są również tacy, których siłą wyciągać trzeba z tras spacerowych rozsianych niemal po całym mieście i okolicach. Szczególna popularnością cieszą się oczywiście tatrzańskie doliny. Swoich zwolenników ma także taternictwo, górskie kolarstwo i oczywiście narciarstwo. Planując pobyt w mieście należy zarezerwować minimum kilka dni na zwiedzanie lub inne aktywności. Pamiętajmy, że piesze wędrówki po tym niezwykłym terenie, nie są jedynymi sposobami na skrupulatne poznanie Zakopanego. Strudzony wędrowiec skorzystać może z przejażdżki bryczką, dorożką lub w zimowym sezonie saniami. Gazdowie proponują rajdy trasami widokowymi, podczas wycieczki pełnią rolę przewodników i z charakterystycznym góralskim dowcipem i zacięciem opowiadają o życiu na Podhalu. Każda zakopiańska wycieczka powinna kończyć się w starannie wybranym miejscu noclegowym. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta, pod hasłami: „Zakopane hotele z basenem” oraz „Tanie hotele Zakopane” czeka wiele ciekawych, sprawdzonych ofert wartych polecenia.

Tanie hotele w Zakopanym tylko na portalu E-turysta


Hotele w Zakopanym dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Już za niewielkie koszty możliwy jest wynajem hotelowego pokoju. Tanie hotele Zakopane gwarantują odpowiednie wyposażenie oraz standard, który każdy klient dopasuje do swoich oczekiwań wobec noclegu. Hotele w Zakopanym mieszczą się zarówno w centrum miasta, jak i w jego cichych zakątkach. W tym mieście każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnik sportu, górskich widoków czy licznych rozrywek które czekają na odwiedzających na głównych ulicach miasta. Zakopane to miejsce wyjątkowe. Nie bez powodu przyciąga tylu zarówno polskich co zagranicznych turystów. Nie bez powodu również, Zakopane nazywane są zimową stolicą Polski. To właśnie tutaj znajduje się największa w kraju skocznia narciarska. Miłośnicy sportów zimowych znajdą idealnie dopasowane do swoich możliwości stoki. Przyciągną liczne kompleksy narciarskie – Kasprowy Wierch, Gubałówka czy Nosal. Wszystkie charakteryzuje doskonale rozwinięta i infrastruktura – stoki są sztucznie naśnieżane, oświetlone – a w bliskich odległościach od nich znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętów.

Zakopane hotele - Sprawdź na E-turysta.pl


Zakopane to miejsce idealne na wczasy również latem – znajdują się tu liczne trasy dla rowerzystów oraz szlaki dla amatorów górskich wycieczek. Decydując się na hotele w Zakopanym, turyści obowiązkowo odwiedzają Morskie Oko czy Halę Gąsienicową. Bardziej zawansowani wybierają Orlą Perć, która jest uważana za jeden z najtrudniejszych wysokogórskich szlaków. Osoby którym nie zależy na aktywnym wypoczynku, chętnie wybierają się na Krupówki – główną ulicę położoną w centrum miasta, przy której znajduje się wiele sklepów, lokali gastronomicznych – kawiarni oraz restauracji serwujących regionalne przysmaki. Spacerując ulicą watro zajrzeć do Muzeum Tatrzańskiego czy odwiedzić Kościół Świętej Rodziny.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: