Hotele Toruń

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Toruniu, województwo kujawsko-pomorskie, powiat Toruń

Toruń Hotele – Toruń, perła średniowiecza. Z czym kojarzy się Toruń? Oczywiście z Kopernikiem i piernikami. To klimatyczne miasto ma jednak więcej oblicz. Warto zajrzeć w różne zakamarki miasta, które potrafią zaskoczyć skrywanymi tajemnicami. Turyści zwykle koncentrują się na zwiedzaniu starówki. W cieniu gotyckich kościołów poczuć można klimat tego niezwykłego miasta. Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w katedrze świętych Janów, gdzie od 1500 roku wisi i odzywa się mocnym brzmieniem, ważący ponad siedem ton, największy polski dzwon – Tuba Dei. Z pewnością podczas turystycznych wędrówek globtroterzy dotrą także do krzywiej wieży, która jeśli wierzyć legendom, dała początek nazwie miasta. Do tej właśnie baszty miała zakrzyknąć Wisła słowa „Chcesz runąć? TO, RUŃ?”.
Toruń położony jest Kotlinie Toruńskiej, po obu stronach rzeki Wisły, prawie ze wszystkich stron, otoczony jest przez obszary leśne, stanowiące tereny rekreacyjne – jak np., Las Bielawski, Puszcza Bydgoska, oraz trzy rezerwaty m.in rezerwat leśny Las Piwnicki z 1924, najdłuższy rezerwat ichtiologiczny w Polsce Jednak zieleń ku uciesze mieszkańców nie kończy się na granicy miasta, które zalicza się do jednego z najbardziej zielonych w Polsce. Przyroda nie jest jedyną zaletą miasta o czym świadczy fakt, że zespół staromiejski Torunia 1997 został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękne zabytki miasta znajdują się także na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Kiedy zmęczy nas już piękno ceglanych murów i kameralnych uliczek warto odwiedzić liczne barki zacumowane nad brzegiem Wisły skąd można podziwiać miasto od tubylczej strony. Warto tutaj wspomnieć o podobizna łabędzia, którą mieszkańcu Torunia postanowili upamiętnić słynne łabędzie, które uśmiercono z obawy przed epidemią ptasiej grypy. Toruń dysponuje pokaźnym zapleczem hotelowym. Znajdziemy tutaj zarówno tanie noclegi dla turystów, a także całkiem komfortowe apartamenty dla biznesmenów.

Hotele Toruń – komfort wypoczynku w niezwykłym mieście


Starówka w Toruniu to jeden z najcenniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych kompleksów miejskich w Europie. Starówka wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO i obejmuje obecnie niemal tysiąc chronionych zabytków. Są to kościoły, kamienice oraz konkretne układy ulic, które przypominają o świetności dawnego krzyżackiego grodu. Wśród licznych zabytków znajduje się również tajemniczy most, który zobaczyć można tylko po zejściu do podziemi. Most Pauliński łączył niegdyś Toruń z Nowym Miastem i ułatwiał przeprawę przez nieistniejący dziś strumień Podstolec. Toruń ma wiele tajemnic i skrywa sporo ciekawostek. Jedną z nich jest pochodzenie nazwy Bulwar Filadelfijski. To ukochane przez torunian miejsce spacerowe nazwę zawdzięcza partnerskiej umowie podpisanej przez Toruń i Filadelfię. W Toruniu pojawił się Bulwar filadelfijski, a w Filadelfii postawiono pomnik Mikołaja Kopernia, zaznaczając iż astronom urodził się w Polsce, w Toruniu. Długa promenada, o której mowa, rozciąga się na grzbiecie skarpy pomiędzy Wisłą, a murami okalającymi starówkę. Latem odpływają stąd statki, a wieczorami wybrzmiewają dźwięki miejskich imprez. Miejsce to ma jeszcze dodatkową rangę: to właśnie z tego punktu wyruszał kultowy „Rejs”. W tej okolicy odnaleźć można komfortowe miejsca noclegowe, szczególnie polecamy Hotele Toruń, które cieszą się renomą i słyną z bezpieczeństwa, atrakcyjnej lokalizacji i doskonałych warunków. Gdzie szukać informacji o obiektach? Polecamy portal społecznościowy e-turysta!

Tanie hotele Toruń, Toruń hotele z basenem na stronach e-turysty


Toruński pierniki słynne są na cały świat. Te charakterystyczne, smaczne wypieki kupić tu można niemal na każdym kroku, a osoby odwiedzające Toruń twierdzą, że całe miasto pachnie przyprawą korzenną. W mieście otwarto Żywe Muzeum Piernika oraz Muzeum Toruńskiego Piernika, a także Piernikową Aleję Gwiazd i liczne piernikowe sklepy i kramy. Prawdziwy toruński piernik piecze się z mąki, przypraw, miodu i obowiązkowo bez jajek. Legenda głosi, że piernik powstał przez zbieg okoliczności. Zmęczony piekarz zalał chlebową mąkę miodem, zamiast wodą. Pierwsze wzmianki o piernikach w Toruniu można wyczytać w trzynastowiecznych kronikach, kiedy to tradycja wypieku ciastek z miodem i przyprawami przybyła do Torunia z niemieckich miast, wraz z pierwszymi osadnikami. Toruń leżał na handlowym szlaku z Persją, Indiami oraz Turcją, dlatego bez trudu docierały tu korzenne przyprawy nadające smakołykom znany oryginalny smak. Pobyt w Toruniu zawsze należy do udanych. Planując wypoczynek odsyłamy do zasobów e-turysty, gdzie pod hasłem „Tanie hotele Toruń” oraz „Toruń hotele z basenem” na wymagających globtroterów czeka mnóstwo sprawdzonych ofert. Hotele opisane na stronach portalu e-turysta cieszą się doskonałą lokalizacją i świetnymi warunkami noclegowymi. Turyści pragnący poznać Toruń powinni udać się na drugą stronę Wisły i zaraz za mostem skręcić w lewo, w ulicę Dybowską. Tak dojść można do Kępy Bazarowej, wyjątkowej wiślanej wyspy, która znajduje się niemal w środku Torunia. Stąd właśnie podziwiać można fenomenalną panoramę miasta, a widok ten na zawsze pozostanie w pamięci odwiedzających.


Toruń - Hotele


Toruń to miasto leżące w województwie kujawsko-pomorskim nad Wisłą i Drwęcą. To waśnie z tego miasta pochodzi Mikołaj Kopernik – najbardziej znany polski astronom. Jego pomnik powstał w 1853 roku – dziś to jeden z popularnych symboli w mieście, który zawsze zobaczyć chcą odwiedzający turyści. Toruń przez wielu kojarzony jest również ze słynnymi toruńskimi piernikami – tradycja ich wypieku sięga początków miasta. Używa się do nich najwyższej jakości produktów – mąki, miodu oraz korzennych przypraw. Żaden turysta nie wyjeżdża z miasta bez tego wyjątkowego, regionalnego wypieku. Hotele w Toruniu to niezwykła okazja, aby poznać historię miasta. Turyści na pewno ucieszą się z licznych zabytków. W mieście znajduje się wiele bardzo dobrze zachowanych obiektów sztuki oraz architektury gotyckiej – nie bez powodu hasłem promującym miasto jest „Toruń – gotyk na dotyk”. Historia Torunia jest nieodzownie związana z Krzyżakami – miasto zostało przez nich założone i trwało pod ich rządami aż do 1454 roku. Zwiedzanie miasta ułatwią specjalnie przygotowane trasy – do wyboru szlaki różnej długości, zawierające najciekawsze atrakcje turystyczne miasta. Zwiedzać można również rowerem – do dyspozycji turystów oraz mieszkańców przygotowane są miejskie rowery.

Tanie hotele Toruń na E-turysta.pl


W Toruniu na każdego czeka wiele atrakcji. Pobyt w tym miejscu nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Można znaleźć wiele ofert prezentujących tanie hotele Toruń, które nie wiążą się z rezygnacją z zadowalającego standardu wyposażenia. Hotel w Toruniu pozwoli nie tylko na zwiedzanie zabytków, ale na korzystanie z bogatej oferty kulturalnej miasta. Umiejscowione są one w dogodnych lokalizacjach, które ułatwią komunikację w mieście oraz dostęp do rozrywek, jakie oferuje miasto.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Toruń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: